Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да ми предложите някоя конфигурация за 1600 лева макс ( за игри ) . Аз бих дал 1000 лева само за процесор и видео карта , примерно порцесор : 600 лева , видео карта 350-450 , а останалите пари за други части като се има предвид , че имам  нов харддиск и ще ползвам старата записвачка и може би звукова и мрежова карта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не е проблем да вземеш микро варианта на дъното които е доста по-евтин.

Очаквай след малко предложения с Xeon и SSD. Людмиле ти си. :P

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще го изпреваря :D

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

Обща стойност - 1 600.66 лв. с ДДС

Количка.

Вариант 2 с GB R9 280X:

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD

Обща стойност - 1 638.22 лв. с ДДС

Количка.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка.За триене.

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка.За триене.

??? не разбрах.. да трия поста? защо? :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

??? не разбрах.. да трия поста? защо? :?

Не аз сгреших.Пропуснал съм,че автора има хард.Бях написал,че ти липсва хард в конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си падаш по различните неща ето ти една идея с Crossfire, тези 2 карти ще дадът по-добра пройзводителност от 770. Давам ти тази идея за нещо различно с тази конфигурация доста годинки ще караш докато някоя игра  се "запъне". Имаш охладител и може да клокнеш процесора, ако е нужно. :)  AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES Thermaltake SP-630P SMART Series 630W GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+ SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST x 2 FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON Обща стойност - 1 646.82 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47412p1r47421p1r1023p1r44346p1r50071p2r48090p1r46469p1rf.html

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си падаш по различните неща ето ти една идея с Crossfire, тези 2 карти ще дадът по-добра пройзводителност от 770. Давам ти тази идея за нещо различно с тази конфигурация доста годинки ще караш докато някоя игра  се "запъне". Имаш охладител и може да клокнеш процесора, ако е нужно. :) 

AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

Thermaltake SP-630P SMART Series 630W

GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST x 2

Обща стойност - 1 646.82 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47412p1r47421p1r1023p1r44346p1r50071p2r48090p1r46469p1rf.html

Може и да изчака за R9 290/X

Иначе ако реши да остава с кросфаера предлагам леки промени по конфигурацията!

Понеже избощо не е нужно 8350 ,ако ще се овърклоква - все пак спестените пари стигат за по-добър охладител и доста прилична кутия!

Това захранване на ТТ е без бронз сертификат и също не е препоръчително, ако е модела СЕ може да бъде избрано зареди модолността - но в случея райдъра е за предпочитане!

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER 412S

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST Х2

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

FD DEFINE R4 BLACK

Общо 1648лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе ако реши да остава с кросфаера предлагам леки промени по конфигурацията!

Понеже избощо не е нужно 8350 ,ако ще се овърклоква - все пак спестените пари стигат за по-добър охладител и доста прилична кутия!

Това захранване на ТТ е без бронз сертификат и също не е препоръчително, ако е модела СЕ може да бъде избрано зареди модолността - но в случея райдъра е за предпочитане!

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER 412S

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST Х2

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

FD DEFINE R4 BLACK

Общо 1648лв.

И това е вариянт разбира се. Приемам забележката за захранването макар, че съм сигурен че ще се справи без проблем 540W на 12V са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не е проблем да вземеш микро варианта на дъното които е доста по-евтин.

Имаш ли SSD? А ползвал ли си i7? A Xeon? Айде като ти минат през ръцете и направиш ти лично сравнение ще си говорим пак. Парите вложени в i7, при положение, че се ползва външна видеокарта са дадени на вятъра, пък ти мисли каквото искаш. И не, в случая няма да дам предложение с Xeon, понеже бюджета е по-малък. Предложението на SLI™ изцяло се препокрива с това, което аз бих дал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За R9 290X тези дни бях видял че ще бъде около 699$, как мислиш че ще се побере във конфигурация за 1600 лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За R9 290X тези дни бях видял че ще бъде около 699$, как мислиш че ще се побере във конфигурация за 1600 лв?

Аз пък бях видял, че може да се поръча предварително за по-малко от 600$. Преди да цитираш чети внимателно ,случайно да видя че след 290 има една наклонена черта. В поста си съм имал предвид и двете карти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бях видял, че може да се поръча предварително за по-малко от 600$. Преди да цитираш чети внимателно ,случайно да видя че след 290 има една наклонена черта. В поста си съм имал предвид и двете карти!

И 290 май няма как да стане, сами ще видите цените в България. 290 може да стане ама трябва да се орежи здраво.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 290 май няма как да стане, сами ще видите цените в България. 290 може да стане ама трябва да се орежи здраво.

GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III, RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+

AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

GEIL 2X4GB DDR III 1600 ENH CORSA CL9

FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU

FORTRON RAIDER 650 BRONZE, 650W

Общо 785лв.

Нещо орязано да виждаш остават 815лв. за карта , да не говорим че от предложените части може да се резне малко при необходимост!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори , конфигурациите ми харесаха но до сега съм карал със стар PC и си нямам на идея кои са по добри Intel/AMD . Искам нещо което да може максимално частите да си пасват примерно на този PC който съм му взех по хубава видеокарта и докато играех с нея ми насичаше , а сега след като тя издаде сложих пак старата и е 2x по добре от преди.

Благодаря за бързите отговори , конфигурациите ми харесаха но до сега съм карал със стар PC и си нямам на идея кои са по добри Intel/AMD . Искам нещо което да може максимално частите да си пасват примерно на този PC който съм му взех по хубава видеокарта и докато играех с нея ми насичаше , а сега след като тя издаде сложих пак старата и е 2x по добре от преди.

Тъй като нищо не разбирам като гледам частите от този сайт ,моля ви се пишете ми с 4-5 думи защо точно нея част сте избрали .Примерно сте избрали някои дъно и то има място за 2 видео карти ( на мен макс тва ми трябва ) има си достатъчно място за RAM , не повече и тн да знам защо точно нея част 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III, RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+

Общо 785лв.

Нещо орязано да виждаш остават 815лв. за карта , да не говорим че от предложените части може да се резне малко при необходимост!

Да, виждам. Сложил си AMD процесор вместо Intel :)  Сложи нещо от рода на i7-4771 със друго дъно близко по цена на това, и тогава да видим дали ще има 815лв за карта.  Edit: Дори и да има 815 лв за видео карта пак няма да може да си вземе 290 ако е 500$ 

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, виждам. Сложил си AMD процесор вместо Intel :)  Сложи нещо от рода на i7-4771 със друго дъно близко по цена на това, и тогава да видим дали ще има 815лв за карта.  Edit: Дори и да има 815 лв за видео карта пак няма да може да си вземе 290 ако е 500$ 

Общо 785лв.

Наистина се надявам да не се окажа прав колеги,но нека почакаме и ще се уверим на какви цени ще се предлагат в България тези графични карти.Понеже съм до болка запознат с алчността и безграничната наглост на повечето "търговци" и желанието им да станат милионери за един ден,предполагам,че цените няма да имат нищо общо с тези в САЩ.Дори в момента видеокарти на NVidia,които се предлагат в Америка за 399 $ у нас се продават на цени около 600-610 долара.Като това са продажни цени за клиенти от големи и уж "реномирани" фирми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

815лв както и да ги погледнеш няма да стигнат за 290X и съм почти сигурен че и за 290 няма да стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че 600$ не са 1600лв. 290Х в никем ще е макс. 1000лв. Относно към Метин няма как да се каже кой е по добър (амд или интел) тъй като всичко има +ове и -и. Примерно амд са по евтини по-големи честоти по-лесни за клок по вече кеш памет, но работят на по-високи температури. Интел са по-хладни и имат (повечето) хубаво (повечето) вградено видео, но са по-скъпи (за сметка на това дънната са по-евтини и има по голям избор) само К серията са се клокват на по-големи честоти (зависи и от дъното). Същото е и за "въпроса" за нвидиа срещу интел, но сега не ми се пише, че съм от телефон :Д поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че 600$ не са 1600лв. 290Х в никем ще е макс. 1000лв. Относно към Метин няма как да се каже кой е по добър (амд или интел) тъй като всичко има +ове и -и. Примерно амд са по евтини по-големи честоти по-лесни за клок по вече кеш памет, но работят на по-високи температури. Интел са по-хладни и имат (повечето) хубаво (повечето) вградено видео, но са по-скъпи (за сметка на това дънната са по-евтини и има по голям избор) само К серията са се клокват на по-големи честоти (зависи и от дъното). Същото е и за "въпроса" за нвидиа срещу интел, но сега не ми се пише, че съм от телефон :Д поздрави!

До този момент все още не са обявили официално цената на тези графични ускорители,само в мрежата циркулират определени цифри.Може да се окаже,че реалната пазарна цена е съвсем различна.След като Титан GTX се продава за 999 $,определено високият клас на AMD- R9 290 X вероятно ще се предлага за 699 долара или в този ценови диапазон.Съответно R9 290 ще е с около 100-140 $ по-ниска себестойност.В момента на нашия пазар все още има фирми,предлагащи AMD 7990 за 1880-1900 лева,а същия адаптер в Америка може да се закупи за 619.99 -729 $.Сами можете да пресметнете каква фрапираща разлика има в ценообразуването. :cant believe:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще е 1000лв в никем като се казва че 290X ще е 699$, нещо не ми излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще е 1000лв в никем като се казва че 290X ще е 699$, нещо не ми излиза.

моя грешка прочетохяяяя, че е 500 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.