Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dvd_cd

Свързване на Flash с часовника на компютъра?

Препоръчан отговор

Искам да си направя програма с която според деня от седмицата да изписва различно нещо.

Единственият ми проблем е, че нямам идея как да свържа календара/часовника в реално време с Flash-a.

(Говорим за AS2.0)

Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си направя програма с която според деня от седмицата да изписва различно нещо.

Единственият ми проблем е, че нямам идея как да свържа календара/часовника в реално време с Flash-a.

(Говорим за AS2.0)

Благодаря предварително. :)

ТУК ще намериш .swf с чесовник

ТУК ще намериш .fla на горното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТУК ще намериш .swf с чесовник

ТУК ще намериш .fla на горното

Не искам да си правя дигитален часовник или нещо такова. Искам да използвам реалния час/ден от седмицата.

Намерих ето това getUTCDay() : Number, но не знам как да го използвам в if else код о__О?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да си правя дигитален часовник или нещо такова. Искам да използвам реалния час/ден от седмицата.

Намерих ето това getUTCDay() : Number, но не знам как да го използвам в if else код о__О?

Май не знам как се прави това с флаш.

Преди четох за джава-скрипт как да се направи всеки ден да показва различно съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво има за знаене, присвоявате резултата на променлива и проверявате числото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво има за знаене, присвоявате резултата на променлива и проверявате числото.

Не съм работил с подобна команда досега и не съм сигурен как трябва да изглежда?  

Драсни го на 2 реда, за да го зацепя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм работил с подобна команда досега и не съм сигурен как трябва да изглежда?  

Драсни го на 2 реда, за да го зацепя.

var today_date:Date = new Date();if(today_date == 1){  do_something(); }

ТОва ще извика функцията do_something в понеделник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ми го кода:

kk_btn.onPress = function(){    var today_date:Date = new Date();    {        if (today_date == 1)        {            day_txt.text = "Понеделник";            one_txt.text = "Математика";            two_txt.text = "Математика";            three_txt.text = "Математика";            four_txt.text = "Математика";            five_txt.text = "Математика";            six_txt.text = "Математика";            seven_txt.text = "free time";        }        else if (today_date == 2)        {            day_txt.text = "Вторник";            one_txt.text = "Математика";            two_txt.text = "Математика";            three_txt.text = "Математика";            four_txt.text = "Математика";            five_txt.text = "Математика";            six_txt.text = "Математика";            seven_txt.text = "free time";        }        else if (today_date == 3)        {            day_txt.text = "Сряда";            one_txt.text = "Математика";            two_txt.text = "Математика";            three_txt.text = "Математика";            four_txt.text = "Математика";            five_txt.text = "Математика";            six_txt.text = "Математика";            seven_txt.text = "free time";        }        else if (today_date == 4)        {            day_txt.text = "Четвъртък";            one_txt.text = "Математика";            two_txt.text = "Математика";            three_txt.text = "Математика";            four_txt.text = "Математика";            five_txt.text = "Математика";            six_txt.text = "Математика";            seven_txt.text = "free time";        }        else if (today_date == 5)        {            day_txt.text = "Петък";            one_txt.text = "Математика";            two_txt.text = "Математика";            three_txt.text = "Математика";            four_txt.text = "Математика";            five_txt.text = "Математика";            six_txt.text = "Математика";            seven_txt.text = "free time";        }    };};

Защо като пусна програмата нищо не се случва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.