Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дългата история накратко: наскоро почнах да експериментирам с уеб сървъри, инсталирах си апачи, но не работи както трябва.

Отваряйки localhost получавам само бял екран и дотам. Когато се опитам да го стартирам през xampp control panel казва Error: Apache shutdown unexpectedly и се спира. MySQL работи нормално.

Някакви насоки?

Благодаря предварително.

Редактирано от Crimsader (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дългата история накратко: наскоро почнах да експериментирам с уеб сървъри, инсталирах си апачи, но не работи както трябва.

Отваряйки localhost получавам само бял екран и дотам. Когато се опитам да го стартирам през xampp control panel казва Error: Apache shutdown unexpectedly и се спира. MySQL работи нормално.

Някакви насоки?

Благодаря предварително.

Логовете на апаш. И белия екран е защото вероятно няма информация, която да покаже

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Логовете на апаш. И белия екран е защото вероятно няма информация, която да покаже

21:22:37  [Apache]  Error: Apache shutdown unexpectedly. 21:22:37  [Apache]  This may be due to a blocked port, missing dependencies, 21:22:37  [Apache]  improper privileges, a crash, or a shutdown by another method. 21:22:37  [Apache]  Press the Logs button to view error logs and check 21:22:37  [Apache]  the Windows Event Viewer for more clues 21:22:37  [Apache]  If you need more help, copy and post this 21:22:37  [Apache]  entire log window on the forums  

Това е от самия контролен панел. Лог файлове не ми сейфа, не ме питайте защо.

Информация за показване има. Но дори и да нямаше би трябвало дами покаже съдържанието на индекса, като го отворя ръчно.

Проверил съм портовете и правата, но не откривам нещо нередно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

21:22:37  [Apache]  Error: Apache shutdown unexpectedly. 21:22:37  [Apache]  This may be due to a blocked port, missing dependencies, 21:22:37  [Apache]  improper privileges, a crash, or a shutdown by another method. 21:22:37  [Apache]  Press the Logs button to view error logs and check 21:22:37  [Apache]  the Windows Event Viewer for more clues 21:22:37  [Apache]  If you need more help, copy and post this 21:22:37  [Apache]  entire log window on the forums  

Това е от самия контролен панел. Лог файлове не ми сейфа, не ме питайте защо.

Информация за показване има. Но дори и да нямаше би трябвало дами покаже съдържанието на индекса, като го отворя ръчно.

Добре. какво връща командата:

netstat -an|findstr 80|findstr LIST

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. какво връща командата:

Setting environment for using XAMPP for Windows. # netstat -an|findstr 80|findstr LIST   TCP   0.0.0.0:80 0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   0.0.0.0:44080   0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   [::]:44080 [::]:0 LISTENING #

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Setting environment for using XAMPP for Windows. # netstat -an|findstr 80|findstr LIST   TCP   0.0.0.0:80 0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   0.0.0.0:44080   0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   [::]:44080 [::]:0 LISTENING #

Добре. ВИждам че има пуснато нещо на порт 80. Изпълнете тази команда (като администратор) Листа ще е дълъг но трябва да търсите две линии, първата ще е тази (може да има още едно число накрая):

TCP   0.0.0.0:80 0.0.0.0:0   LISTENING

На втората ще има име на програма

Запомнете числото и ми кажете какво е името на програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. ВИждам че има пуснато нещо на порт 80. Изпълнете тази команда (като администратор) Листа ще е дълъг но трябва да търсите две линии, първата ще е тази (може да има още едно число накрая):

TCP   0.0.0.0:80 0.0.0.0:0   LISTENING

На втората ще има име на програма

Запомнете числото и ми кажете какво е името на програмата

Поради незнайни причини сега тази команда ми дава грешка. Забелязах Netstat меню в Apache, според което порт 80 се използва от Skype.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поради незнайни причини сега тази команда ми дава грешка. Забелязах Netstat меню в Apache, според което порт 80 се използва от Skype.

ОК, спирате скайп и тогава пускате апаш. СЛед като стартира пускате скайп и му забранявате да ползва порт 80 и 443

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ОК, спирате скайп и тогава пускате апаш. СЛед като стартира пускате скайп и му забранявате да ползва порт 80 и 443

Добре, това проработи за да пусна модула, но сега при викане на localhost получавам това:

Firefox can't establish a connection to the server at localhost.

:eek:

Мисля че имам някакъв проблем с портовете като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, това проработи за да пусна модула, но сега при викане на localhost получавам това:

Firefox can't establish a connection to the server at localhost.

:eek:

Мисля че имам някакъв проблем с портовете като цяло.

Сега изпълнете отново командата:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега изпълнете отново командата:

Setting environment for using XAMPP for Windows. # netstat -an|findstr 80|findstr LIST   TCP   0.0.0.0:44080   0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   192.168.0.100:80 0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   [::]:44080 [::]:0 LISTENING #

Това което забелязах е, че сървърът фактически работи, когато си напиша IPv4-то. Ноо не и с localhost хм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Setting environment for using XAMPP for Windows. # netstat -an|findstr 80|findstr LIST   TCP   0.0.0.0:44080   0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   192.168.0.100:80 0.0.0.0:0   LISTENING   TCP   [::]:44080 [::]:0 LISTENING #

Това което забелязах е, че сървърът фактически работи, когато си напиша IPv4-то. Ноо не и с localhost хм.

това се коригира като в конфига на апаш намерите ред от вида:

Listen 192.168.0.100:80

и я замените с

Listen 80

(ако мислите че имате нужда от това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това се коригира като в конфига на апаш намерите ред от вида:

Listen 192.168.0.100:80

и я замените с

Listen 80

(ако мислите че имате нужда от това :)

Уви май имам, тъй като все още localhost-а ми връща грешка :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уви май имам, тъй като все още localhost-а ми връща грешка :(

А рестартирахте ли апаш след като редактирахте конфиг файла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А рестартирахте ли апаш след като редактирахте конфиг файла?

Естествено. Отностно постнатите по-горе портове, откривате ли нещо нередно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Естествено. Отностно постнатите по-горе портове, откривате ли нещо нередно?

тогава в конфига има забрана за достъп до локалния хост (което ми е странно). Проверете дали има нещо такова:

Deny from 127.0.0.1

или

Deny from localhost

П.П. Макар че виждам че апаша слуша само на вашето ИП. Ако това не е особен проблем работете така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тогава в конфига има забрана за достъп до локалния хост (което ми е странно). Проверете дали има нещо такова:

Deny from 127.0.0.1

или

Deny from localhost

П.П. Макар че виждам че апаша слуша само на вашето ИП. Ако това не е особен проблем работете така

Нямам denies.

Благодаря Ви, помогнахте ми изключително много тази вечер.

А аз ще продължа да търся какво не му харесва на localhost-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам denies.

Благодаря Ви, помогнахте ми изключително много тази вечер.

А аз ще продължа да търся какво не му харесва на localhost-a.

Няма защо. А случайно да сте пипал нещо по hosts файла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма защо. А случайно да сте пипал нещо по hosts файла?

Имам

#  127.0.0.1 localhost #  ::1 localhost

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам

#  127.0.0.1 localhost #  ::1 localhost

махнете коментара на първото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След многобройни опити и провали открих по-простото решение, а именно - пробвам с друг софтуер. И стана. С Wamp.

Също така осъзнах, че съм постнал темата в грешния раздел, за което се извинявам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.