Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
go.play

Пак проблем, този път с Vista

Препоръчан отговор

Здравейте, драги ми господа....... Днес проблема ми е следният....... Лаптопа ми е Dell Vostro 500 - Старичък е, но......

Ta... Преди бях с ХР , и от доста време съм със 7. Игрите ми почнаха да пелтечат по вече от всякога със 7, и разбрах защо, зашото Dell нямат драйвери за моя модел за 7 - 32бита.

Тук идват въпросите ми. Разделих си харда на 3 и на едната част е 7, на друга искам да сложа Виста а на третата са ми личните неща, Е ЛИ Е ВЪЗМОЖНО?

Друго след като се опитах да сложа Виста ( теглих различни - но само 32битови )  ми излизат различни грешки. Като запиша на флашката с usb 7 downloader, ми казва накрая че не е успяло да я направи боотваща...... и неуспява да боотне съответно. Като го сложа на двд, ми казва че не е пълен пакета от файлове. Оптих и през пусната 7 да сложа двд-то, но тогава ми излиза пък грешка че няма достатъчно памет -  ( Memory ) - за кое мемори става въпрос?

Как да си сложа Виста, за да мога да си ползвам драйверите? Възможно ли е да ползвам и двете ос?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което се мъчите е възможно, и се нарича дуъл буут, но и е небходимо в случая да разполагате с три дяла на твърдия диск. Един за 7, втори за Виста и трети за вашите работи. Естествено че това няма как да стане ако въпросните копия на ОС са повредени или пък сваляни от незнайни места в мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, драги ми господа....... Днес проблема ми е следният....... Лаптопа ми е Dell Vostro 500 - Старичък е, но......

Ta... Преди бях с ХР , и от доста време съм със 7. Игрите ми почнаха да пелтечат по вече от всякога със 7, и разбрах защо, зашото Dell нямат драйвери за моя модел за 7 - 32бита.

Тук идват въпросите ми. Разделих си харда на 3 и на едната част е 7, на друга искам да сложа Виста а на третата са ми личните неща, Е ЛИ Е ВЪЗМОЖНО?

Друго след като се опитах да сложа Виста ( теглих различни - но само 32битови )  ми излизат различни грешки. Като запиша на флашката с usb 7 downloader, ми казва накрая че не е успяло да я направи боотваща...... и неуспява да боотне съответно. Като го сложа на двд, ми казва че не е пълен пакета от файлове. Оптих и през пусната 7 да сложа двд-то, но тогава ми излиза пък грешка че няма достатъчно памет -  ( Memory ) - за кое мемори става въпрос?

Как да си сложа Виста, за да мога да си ползвам драйверите? Възможно ли е да ползвам и двете ос?

Благодаря!

1.Как я записваш.

2.Какви са грешките който ти дава.Добре е да ги снимаш и да ги публикуваш.

Оптих и през пусната 7 да сложа двд-то, но тогава ми излиза пък грешка че няма достатъчно памет -  ( Memory ) - за кое мемори става въпрос?

Дай точно какво ти изписва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш Уиндоус 7!Защо ти е тогава тази тромава Виста?Драйвърите,които ги дават за Виста,стават за седмицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш Уиндоус 7!Защо ти е тогава тази тромава Виста?Драйвърите,които ги дават за Виста,стават за седмицата.

Едно на ръка... Наистина е по-добре 7-цата от Виста. Няма смисъл от дуал буут... Второ, лаптопите не са за игри, какви игри искате да подкарате, защо????????? Трето е, да, възможно е да се ползват две ОС, даже 3, може и 4... Ама пак, защо? Няма съществен смисъл, освен ако не си разработчик на програми. Или друг софтуер. Има и други причини, ама все пак, те са по-маловажни.... В заключение мисля, че изнасилваш лаптопа с разни игри, които не са за него и го тормозиш, което му причинява затруднения и евентуална смърт, като си мислиш, че операционната система би променила нещо, но не е така, да 7-цата е по-лека и качествена от Vista, но лаптопите просто не са за игри... И това ми е заключението, лаптопите не са за игри, осчен ако не отелиш 1800-2000 лева за закопуването им :) Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми пичове мерси за отговорите ви. Само че да обясня, че драйверите който свалям за Виста, нестават за 7, аз мислех че ще станат, но.......... А да си кажа честно не се опитвам да слагам тежки игри, а стари - стари , много стари, и преди с ХР-то вървяха гладко и не му беше мъка, но сега без драйверите си е тегаво.... и ме изнерви факта че И СТАРИТЕ ИГИ НЕМОГА ДА ИГРАЯ :( и за това ми е всичката тазиразправия на главата. Ще снимам грашките и ще ги кача възможно най-скоро. Колкото до ОС-тата и на мен ми харесва най-много 7, но пуста работа - няма драйвери да си цъкам елементарните и стари игри :( ще снимам грешките и ще ги покажа :) пак Благодаря пичове!

Ето снимка на единия ми проблем : http://www.vistax64.com/attachments/general-discussion/11879d1370212201t-unable-install-vista-capture.png

Редактирано от go.play (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката гласи, че нямаш свободно място на диска. Кажи колко ти е свободното място в дяла на който е операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

go.play, допускаш една принципна грешка. Проблемът не е от драйверите. Просто WIndows 7 е по-тежка ОС от XP. А лаптопът ти като характеристики е на границата за комфортна работа с WIn7. И нищо чудно, че игрите, даже и слаби, го претоварват. 

Не се занимавай да слагаш Vista, тя е още по-тежка. Или се върни на XP, или се опитай малко да оптимизираш 7-ицата, има си начини. Но пак няма да постигнеш кой знае какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей здравейте. За свободно място имам, разделен ми е харда на 3 и на двете половини на които исках да слагам ОС има по 20 гб свободни....... Мнението на колега RudeBoy май сложи край на прищевките ми.... и така. Все пак ви благодаря за моменталното отзоваване, дерзайте все така пичове и успехи. ОТНОВО БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКО!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.