Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. :) Интересува ме как да споделя еднва виртуална ОС от настолен компютър към лаптоп посредством RJ-45 (LAN) кабел ? В училище използваме някакви малки терминали, които използват ресурсите на един настолен компютър с 6-ядрен Xeon, а връзката им са LAN кабели, а програмата е VirtualBox. Та и аз се заинтересувах как да го направя вкъщи. Предложения как става ? Прерових всички настройки на VirtualBox, но не открих нищо. НЕ искам да захранвам няколко компютъра, а само един лаптоп. Предложения ? Благодаря предварително. :) Извинявам се  ако темата не е в правилния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. :) Интересува ме как да споделя еднва виртуална ОС от настолен компютър към лаптоп посредством RJ-45 (LAN) кабел ? В училище използваме някакви малки терминали, които използват ресурсите на един настолен компютър с 6-ядрен Xeon, а връзката им са LAN кабели, а програмата е VirtualBox. Та и аз се заинтересувах как да го направя вкъщи. Предложения как става ? Прерових всички настройки на VirtualBox, но не открих нищо. НЕ искам да захранвам няколко компютъра, а само един лаптоп. Предложения ? Благодаря предварително. :) Извинявам се  ако темата не е в правилния раздел.

Слагате виртуалката на мостов (bridge) интерфейс. Или изнасяте с NAT портовете, които ви интересуват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате виртуалката на мостов (bridge) интерфейс. 

Може ли малко по конкретно ? Защото за  bridge ми изписва, че трябва да имам 2 LAN връзки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко по конкретно ? Защото за  bridge ми изписва, че трябва да имам 2 LAN връзки...

Хм, не трябва на компютъра да правите мост а да настроите мрежовия интерфейс на виртуалката да е тип мост

http://www.virtualbox.org/manual/ch06.html#network_bridged

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To enable bridged networking, all you need to do is to open the Settings dialog of a virtual machine, go to the "Network" page and select "Bridged network" in the drop down list for the "Attached to" field. Finally, select desired host interface from the list at the bottom of the page, which contains the physical network interfaces of your systems.

Това го направих, сега как да го подкарам от лаптопа ? Лаптопа е asus ux30, а LAN картата е някаква Realtek вградена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го направих, сега как да го подкарам от лаптопа ? Лаптопа е asus ux30, а LAN картата е някаква Realtek вградена.

кое да подкарате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кое да подкарате?

Ами виртуалната машина, която се хоства от настолния компютър. Нея, искам да я пусна на лаптопа, така че лаптопа да използва ресурсите на настолния компютър. Добре ли го обясних ?

Редактирано от Core 2 Duo Maniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виртуалната машина, която се хоства от настолния компютър. Нея, искам да я пусна на лаптопа, така че лаптопа да използва ресурсите на настолния компютър. Добре ли го обясних ?

Щом сте пуснал виртуалната машина на хоста то тя ще работи на хоста. Но можете да пуснете отдалечен десктоп до нея и да виждате и действате върху нейния виртуален екран

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сте пуснал виртуалната машина на хоста то тя ще работи на хоста. Но можете да пуснете отдалечен десктоп до нея и да виждате и действате върху нейния виртуален екран

Ами мисля, че да, защото от терминалите трябва да се логваме с различни потребители и пароли за да се влезе в дадена виртуална машина. Забелязах, че когато се пуснат няколко виртуални машини, сървъра става доста шумен, което е нормално де. :) Та сега въпросса, как да го пусна този отдалечен достъп ? Някъде в настройките бях мернал нещо такова но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че да, защото от терминалите трябва да се логваме с различни потребители и пароли за да се влезе в дадена виртуална машина. Забелязах, че когато се пуснат няколко виртуални машини, сървъра става доста шумен, което е нормално де. :) Та сега въпросса, как да го пусна този отдалечен достъп ? Някъде в настройките бях мернал нещо такова но...

А каква е операционната система? Ето за 7, 8 и Виста

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/turn-on-remote-desktop-in-windows-vista/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/turn-on-remote-desktop-in-windows-vista/

И на двата компютъра е Windows 7 x86, като виртуалната ОС е XP.

Това и на двата компютъра ли да го правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двата компютъра е Windows 7 x86, като виртуалната ОС е XP.

Това и на двата компютъра ли да го правя ?

това се прави на виртуалката, нали нея искате да достъпвате отдалечено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполага се че в момента достъпа е през LAN, иначе ще трябва да се NAT-не порт 3389.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполага се че в момента достъпа е през LAN, иначе ще трябва да се NAT-не порт 3389.

Да на този порт е. Благодаря и на двамата, сега ще пробвам ако не ми спре тока (има буря в момента :D)

това се прави на виртуалката, нали нея искате да достъпвате отдалечено

Само едно уточнение - в настройките на виртуалната ОС, а не в самата виртуална ОС, така ли  ? Доста е объркващо, защото има и Remote Desktop в настройките на виртуалната машина. :)

Edit: настолния компютър е готов, сега какво да правя от лаптопа, за да влезна във виртуалната машина ?

Редактирано от Core 2 Duo Maniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да на този порт е. Благодаря и на двамата, сега ще пробвам ако не ми спре тока (има буря в момента :D)

Само едно уточнение - в настройките на виртуалната ОС, а не в самата виртуална ОС, така ли  ? Доста е объркващо, защото има и Remote Desktop в настройките на виртуалната машина. :)

Edit: настолния компютър е готов, сега какво да правя от лаптопа, за да влезна във виртуалната машина ?

вие смесвате хост и виртуална ос. Първата е тази, в която "живеят" виртуалните машини, втората е на самите виртуални машини

А ето как се прави връзка до друга машина: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/connect-using-remote-desktop-connection

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие смесвате хост и виртуална ос. Първата е тази, в която "живеят" виртуалните машини, втората е на самите виртуални машини

А ето как се прави връзка до друга машина: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/connect-using-remote-desktop-connection

В този случай кое име да напиша ? Името на настолния компютър или името на виртуалната машина ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този случай кое име да напиша ? Името на настолния компютър или името на виртуалната машина ?

На виртуалката. И по-добре напишете ИП адреса

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ndishev
      Здравейте отново. 
      Никога не съм си представял, че тоьи топ бокс може да ми създава такива проблеми. 
      Имам 2 въпроса към разбиращите. 
      1. Как като дам начален екран приложенията да останат активни във фонов режим. Всяко едно приложение се затваря и стартира на ново. Не мога да превключа между 2, 3 приложения. Винаги затваря другото. 
      2. Закупих си безжична клавиатура и мишка. Свързана е клавиатурата и работи. От настройките нямаше фонетика, но намерих лаут и го инсталирах. Сега са активни "българска фонетична" и "английска САЩ" - системна
      Та пише си че превключването става с комбинация  ctrl+space но не реагира. Пробвах да оставя с android, google, swiftkey - keyboard и със всички възможни комбинации дори и написаните в инфото на клавиатурите не сменя езика. Та как е възможно да настроя да превключва езиците? 
      Надявам се да има вече зблъскали се с този проблем и намерили решение. 
    • от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от Ndishev
      Здравейте. Сблъсках се с огромен проблем с подкарването на това чудо. 
      Прочетох всичко възможно статии кал да се ппдкара к Arena, zamumda, filmi2k и др.) Разбирасе всичко направих като по учебник и не тръгна нито една от добавките. 
      Някой може ли да каже алтернарива в която може да се гледат филми и сериали online. Разбирасе да е безплатно, че не ми се дават повече пари.  
    • от Luna [N.L.R]
      Инсталирах си Windows 2000 Profesional SP4 но няма интернет на него...
      Влязох в Device Manager и ми казва че Ethernet Controller не работи и че не е бил инсталиран.. предполагам ми иска драйвер за това?
      Как да пусна интернет на Windows 2000 PROFESIONAL SP4?
      Имам компютър DELUX, HDD 500 GB, CPU Intel Celeron 2.60 GHz 2 core, 4 GB RAM.
      На vivacom модем съм...

• от Vampire_123
      Здравейте, моля предложете ми TV Box който ще се ползва за игри, youtube, facebook, браузър и гледане на филми!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.