Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MYMel

Проблем с e-mail

Препоръчан отговор

Здравейте,

проблемът ми е сериозен, въпреки че не знам дали тук да си задам въпроса...

Някой е създал имейл на мое име, през който е изпращал писма в службата. Едно от тях ми създаде проблеми с шефа. Как да разбера кой е направил тази свинщина, защото става въпрос за колега, а шефът не вярва че това не е моя имейл?

Моля дайте съвет как да го разоблича!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за служебен мейл......... Служебните мейли се създават от IT персонала във фирмата и не се появяват туку така... Както и паролите им за достъп! Изфабрикуването или измамата е почти невъзможна! Даже непосилна за някой, който няма познания IT сектора. Освен ако някой или някои не са ти откраднали паролата.... Тогава проблема е личностен. Ако някой е хакнал акаунта ти или е от фирмата или някои хакер, който е много образован и целенасочен. Тогава трябва да ти има "зъб" и да те познава, дори под някаква бегла форма.... Та, няма как да покажеш добрите си намерения, невинността си, както и реалната злоупотреба с твоята поща, неща, които смятам за много малко възможни... За това и не виждам почва за темата.... Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за служебен мейл.........  

Не е сигурно, а и не всички фирми имат IT отдел :) (или по-точно не всички юридически лица, особено тези дето ползват пощенските услуги на abv за служебни пощ. кутии :)). Принципно Mozilla Thunderbird има приставка с която се изписва IP адреса от който е получено писмото редом до името на изпращача. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е сигурно, а и не всички фирми имат IT отдел :) (или по-точно не всички юридически лица, особено тези дето ползват пощенските услуги на abv за служебни пощ. кутии :)). Принципно Mozilla Thunderbird има приставка с която се изписва IP адреса от който е получено писмото редом до името на изпращача.

Всъщност си прав :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Принципно Mozilla Thunderbird има приставка с която се изписва IP адреса от който е получено писмото редом до името на изпращача. 

Даже няма нужда от приставка, в заглавната част на писмото си пише адреса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мейла е от типа беплатни онлайн мейли, накарай шефа си да ти позволи да пратиш отговор от негово име с един линк. Нека този линк да е към уеб-сайт и сървър който ти или твой приятел контролира - и нека съдържанието е достатъчно хитро измислено, че човека да кликне.

Там вече по логовете лесно ще го изчислите, ако е средностатистически идиот.

пример:

"Ще бъдеш уволнен за това писмо. Ето линк към закона, който ми позволява на базата на това писмо да те уволня: вввввв.ком" или нещо от тоя род, креативност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност проблемът е доста неприятен. Освен ако зложелателят не е идиот, може да е пратил e-mail от публично ip или такова което не може да се проследи до конкретен човек. Предложението на xorred е напълно безпредметно - 1. Не виждам ползата от този "сайт"; 2. от гледна точка на шефа, той очевидно няма доверие на MYMel - защо да се съгласи с действие предложено от него следователно известно му; и 3. За конкретното предложение - Зложелателят може да иска именно да уволнят MYMel, така че подминава сайта и отговаря с особено нецензурна реплика по адрес на роднините на шефа по женска линия. Според мен правилното е да си подържаш фронта. Не си ти и толкова. E-mail-ът не може да се индентифицира с конкретен човек, особено ако не е фирмена поща и т.н. Ако шефът ти ти няма доверие няма какво да направиш така или иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението ми щеше да е безпредметно ако именно така не бях проследявал "хакерчета". Повечето хора тръгващи да правят такива неща нямат интелигентността да мислят за анонимни IP-та, публичен достъп и тн. и ще кликнат на линка. А и шефа ще види желанието за кооперация в човека и така е по-вероятно да повярва, че пратения мейл действително не е от него.

Да не говорим, че може да се инсталира BeEF на контролирания от вас сървър и тогава вече "зложелателят" наистина пада в ръцете ви, ако ползва личния си компютър за достъп до "сайта".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но я си представи, че съм зъл тарикат, дето се гаври с шефа си. Предлагам горепосоченото, шефа се съгласява, и аз достъпвам сайта през прокси от Танзания... Т.е. точка 2 си стои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се че всички много се отплеснаха в размисли за служебни мейли, ип и пододбни, според мен човека е направил нещо съвсем просто, примерно познавам и работя в еди коя си фирма заедно с Иван Иванов, правя  мейл в abv.bg с неговото име и изпращам на колегите и шефа, тоест те получават  мейл от Иван Иванов с неприятно съдържание, знаят го кой е, нали са колеги и работят заедно и това е..нищо сложно.

Вярно, че не трябва да се връзват, щото всеки може да го направи,но наясно сме какви са отношенията в повечето фирми, а и хората реагират първосигнално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че може да се инсталира BeEF на контролирания от вас сървър и тогава вече "зложелателят" наистина пада в ръцете ви, ако ползва личния си компютър за достъп до "сайта".

Да си вкара сам експлойт в браузера? :mad:  Явно не Ви е ден и някак странно забивате встрани от изпитаните, нормални решения на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен човека е направил нещо съвсем просто, примерно познавам и работя в еди коя си фирма заедно с Иван Иванов, правя  мейл в abv.bg с неговото име и изпращам на колегите и шефа, тоест те получават  мейл от Иван Иванов с неприятно съдържание, знаят го кой е, нали са колеги и работят заедно и това е..нищо сложно.

Дааа!?!?

На мен пък ми се струва, че автора на темата не се ползва с уважението нито на шефа си, нито на колегите си. Първо трябва да уреди взаимоотношенията с си с колегите и работодателя си и едва след това произтичащите  проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.