Премини към съдържанието
Deadway

Колко време ще издържи тази конфигурация?

Препоръчан отговор

От както взех втората видеокарта за crossfire започнах да се чудя и да разглеждам във различни форми, колко време време ще издържи сегашната ми конфигурация. Процесор: Intel i5-2500 3,3 Ghz Видео карта: Sapphire HD7850 2GB / MSI HD7850 2GB (Crossfire) Дъно: Gigabyte B75M-D3H RAM: 8GB (2x4 Kingston HyperX) HDD: Toshiba 500GB Мисля в следващите 2 години видео карта да не сменям, а може само процесора да го сменя със i7-3770 например. Интересно ми е хората колко време ще дадат на тази конфигурация, естествено никой не може да каже със точност. Ползва се предимно за игри.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам от какво се опасявате. Конфигурацията ви е сравнително нова. Защо трябва да се разваля. Ако имате излишни пари и чакате тази да се скапе за да си купите нова, е това вече е съвсем друг въпрос  :D  Погледнете по оптимистично. Ако си я ползвате както трябва ще изкара докато компонентите не остареят толкова, че да не могат да работят и с най-леките приложения на пазара. Може да ви кара и още 7-8 години. Може и още утре да има токов удар и нещо да изгори (не ви го пожелавам). Просто когато прецените, че вече не ви върши работа я сменяте и толкова.

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати и въпроса!!!!!!!!!!!!!!!!!! как очакваш някаква оценка?????????? 2 години казваш, да, възможно е да "издържи" физически, повече от възможно, но ти говориш за морално, говориш за представяне... Ама ти знаеш ли какви ще са изискванията към актуалните игрални заглавия тогава? Аз не! На теория трябва да става конфигурацията. Ама на някаква теория. На практика, да му ... майката, няма как да ти кажем, не сме врачки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати и въпроса!!!!!!!!!!!!!!!!!! как очакваш някаква оценка?????????? 2 години казваш, да, възможно е да "издържи" физически, повече от възможно, но ти говориш за морално, говориш за представяне... Ама ти знаеш ли какви ще са изискванията към актуалните игрални заглавия тогава? Аз не! На теория трябва да става конфигурацията. Ама на някаква теория. На практика, да му ... майката, няма как да ти кажем, не сме врачки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Форумът нямаше ли си врачка...?  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форумът нямаше ли си врачка...?  :D

За сега не, отпуска е, а да ти кажа честно, не и каза къде отива... И на мобилния не можем да я открием... Някои колеги пробваха да гадаят на кристалното кълбо, ама не се получи, а експеримента с боба, ами всичко го изядохме... Колкото и да сме грешни... А за кафето, шефа държи на чисти чаши и не ни дава да ги цапаме... За това и този вариант отпада... Та, гадателските ни възможности са доста ограничени!!! Не знаем какво да правим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както взех втората видеокарта за crossfire започнах да се чудя и да разглеждам във различни форми, колко време време ще издържи сегашната ми конфигурация. Процесор: Intel i5-2500 3,3 Ghz Видео карта: Sapphire HD7850 2GB / MSI HD7850 2GB (Crossfire) Дъно: Gigabyte B75M-D3H RAM: 8GB (2x4 Kingston HyperX) HDD: Toshiba 500GB Мисля в следващите 2 години видео карта да не сменям, а може само процесора да го сменя със i7-3770 например. Интересно ми е хората колко време ще дадат на тази конфигурация, естествено никой не може да каже със точност. Ползва се предимно за игри.

Незнам само кой те излъга на тва умряло дъно да правиш красфаер.

Такава операция се изпълнява минимум на дъно където ще върят в х8 режим!

Примерно с ASROCK Z77 EXTREME3, Z77, DDR3 2800+(OC)/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1155 ще имаш доста по-добро скалиране в кроса , също и възможност за Но К на працесора(аз съм със същия и турбо честотата се вдигна на 4.1ГХз)

Ама лично за мен си допуснал вече доста грешки и не си струва да наливаш повече пари!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам само кой те излъга на тва умряло дъно да правиш красфаер.

Такава операция се изпълнява минимум на дъно където ще върят в х8 режим!

Примерно с ASROCK Z77 EXTREME3, Z77, DDR3 2800+(OC)/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1155 ще имаш доста по-добро скалиране в кроса , също и възможност за Но К на працесора(аз съм със същия и турбо честотата се вдигна на 4.1ГХз)

Ама лично за мен си допуснал вече доста грешки и не си струва да наливаш повече пари!

Не всеки може да даде 200лв за дъно, грешки не знам какви съм направил освен че е трябвало да си взема дъно със x8 или x16 режим но с парите които имах нямаше как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като знам развитието на технологиите, след 2 години ще става за филми и леки игри. Новите заглавия на минимални настройки. Това е ако усвоиш клокването. :newspaper:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки може да даде 200лв за дъно, грешки не знам какви съм направил освен че е трябвало да си взема дъно със x8 или x16 режим но с парите които имах нямаше как.

Не всеки може да-още по-малко са хората които пъл използват 2 видео карти. Ама за тази цел е трябвало да искяш съвет или да почетеш, защото хората щяъа да ти препоръчат да продадеш старатя 7850-ка и с парите от втората да вземеш една по-производителна карта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки може да-още по-малко са хората които пъл използват 2 видео карти. Ама за тази цел е трябвало да искяш съвет или да почетеш, защото хората щяъа да ти препоръчат да продадеш старатя 7850-ка и с парите от втората да вземеш една по-производителна карта!

И коя е тази по-производителна карта за 600лв ? Даже не 600 а 500 понеже на старата няма как да и взема 300. За тези пари по-добро от 2x 7850 няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И коя е тази по-производителна карта за 600лв ? Даже не 600 а 500 понеже на старата няма как да и взема 300. За тези пари по-добро от 2x 7850 няма как.

Я пак си помисли няма ли по-добро:

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV R928XOC 3GD

ASUS GTX760 DC2OC 2GD5

Пък и Кросфайър на това дъно, малко не си пасва като че ли. Струва ми се доста слабо за тази цел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак си помисли няма ли по-добро:

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV R928XOC 3GD

ASUS GTX760 DC2OC 2GD5

Пък и Кросфайър на това дъно, малко не си пасва като че ли. Струва ми се доста слабо за тази цел...

Искаш да кажеш че 2x7850 не са по-добри от 760?  :D Нямаше никаква информация относно R9 280X когато правих тези работи, но минава границата на възможностите ми от към пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че 2x7850 не са по-добри от 760?  :D

Имам предвид като производителност на единична карта... Както е и да е няма смисъл от спор, щом си закупил вече частите. Ползвай си със здраве машината, а колко ще издържи е доста обширен въпрос. Може да изкара 2-3 години а може и повече. Като гледам тенденциите да излизат все нови и нови работи на пазара пък ми е още по-трудно да преценя, а и това зависи и от самия софтуер който се ползва и доколко е оптимизиран да се възползва от техническите постижения в новия хардуер.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид като производителност на единична карта... Както е и да е няма смисъл от спор, щом си закупил вече частите. Ползвай си със здраве машината, а колко ще издържи е доста обширен въпрос. Може да изкара 2-3 години а може и повече. Като гледам тенденциите да излизат все нови и нови работи на пазара пък ми е още по-трудно да преценя, а и това зависи и от самия софтуер който се ползва и доколко е оптимизиран да се възползва от техническите постижения в новия хардуер.

Поздрави !

Аз за такива отговори направих тази тема(точно твоя е един от тези които очаквах и признавам) но явно повечето хора са решили да ме съдят какво съм направил и някой са готови да скочат на бой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.