Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Правец 64М, да вярваме или не?

Препоръчан отговор

1 Става въпрос за това че една стара марка се възражда наново.

2 Някой е закупил лиценз за нея,

3 някой е направил хардурната конфигурация,

4 някой е конфигурирал да има софтуер за нея.

1 Да възродиш старо производство означава да направиш нещо което да произвежда. Те тука никой нищо не възражда. Поръчва от азия някакви машинки и им слага лого. Това не е възраждане.

2 Да усетил се е господина че за едни 200лв може да си направи реклама който би му струвала десетки хиляди и го направи. Евала.

3 Този господин няма никакво отношение към направата на конфигурацията в завода са му казали правим това, това и това и той си е харесал едното. За сто бройки па и за 1024 никой няма да седне да му ги произвежда.

4 Преди година гръмко пишеше не само за Правец ОС но и за неща като Android, Unix?Solaris които вероятно въпросният господин не е и виждал работещи.

Ако си изтървал новината от лани ей я на 

pravets-balgarskiyat-laptop.jpg?13826149

Да питаме ли кво стана с обещания слот за СИМ-карта за интернет навсякъде или как ще бъде реализирано обещанието без вируси и нежелан софтуер, де го и обещавания тунер.

Честно казано аз бая лъжи изброих до тука. 

Ако се продължава със същите темпове няма да се изненадам особено ако капариралите си Лаптоп "Правец" в крайна сметка получат само снимка на прототипа..... 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Закупил, от кого, за колко?  А дали просто не е откраднал?

Патента за марката бил изтекъл и той го препатентовал. Това е официалната версия. Нищо особено като цяло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Патента за марката бил изтекъл и той го препатентовал. Това е официалната версия. Нищо особено като цяло.

Аз не знам какво е било положението на времето(преди `89-та) относно марки и патенти, имало ли ги е в капиталистическият им вариант и дали са имали някакви срокове на притежание. Тази официална версия, за марката и патента й, къде я има в сайта? Може би в някой от вече неработещите секции, на които само бутоните им стоят, или в някоя реклама. Патента към коя организация е бил заведен и къде е препантован? То ако цената за патент или лиценз е такава каквато pconline е написал в коментара си, да взема и аз да (пре)патентовам нещо. То много евтино! :D Аз се чудех що Apple, с такова усърдие патентоват, щото е като за тях направо като за без пари. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами имат си някакъв срок патентите и след това изтичат. "Официалната версия" беше в едно от много итнервюта, които даде същият тоя човек в някоя от телевизиите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро става дума за търговска марка, а не за патент.

В случая:

http://tmview.bpo.bg:8080/bpo_online/rd?cmd=TrademarksEditModal&key=24146&search=on&ord=0&dir=A

Оригиналната регистрация на марката:

http://tmview.bpo.bg:8080/bpo_online/rd?cmd=TrademarksEditModal&key=8276&search=on&ord=0&dir=A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дачия е всъщност рено ,но само силовата част -окачване и двигател ,Да но се прави в Румъния и мамалигите се гордеят ,че произвеждат автомобили.Малко офтопик но човека е решил да прави нещо ,нали не очаквате да има завод за компонентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този правец незнам защо му слагат такава висока цена над 1000 лева дано да си заслужават парите световни империи като HP , ASUS , ACER се продават като хляб защото са над 400 има и по евтини дано до пролетта намалят малко цената до 800 лева че да стане конкурентноспособен ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://tmview.bpo.bg:8080/bpo_online/rd?cmd=TrademarksEditModal&key=8276&search=on&ord=0&dir=A

uAHlCnL.png

Нашето патентно ведомстно е като всичко в България - ш***н мишмаш от некадърност и алчност.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нашето патентно ведомстно е като всичко в България - ш***н мишмаш от некадърност и алчност.

http://tmview.bpo.bg:8080/bpo_online/jsp/start.jsp

Търсите за "правец"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да намерих го. Оказва се марката е лично притежание на физическото лицe Бойко, а не фирмено? Странна работа. Освен да възпроизвежда и да продава себе си. :D  И това определено е марка която прилича на тази на Правец, но има и достатъчно различия. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая:

http://tmview.bpo.bg:8080/bpo_online/rd?cmd=TrademarksEditModal&key=24146&search=on&ord=0&dir=A

Ъм, да. Това исках да кажа, ама явно само патенти са ми в главата :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откровена лъжа. Jar доста отдавна пуснаха също толкова български лаптопи. 

Не само Jar продава "български" лаптопи. Мтел и те продаваха лаптопи с марка Мтел преди няколко години, както и смартфони.

Всяко по голяма верига си има собствена марка, поръчана някъде в Китай и продавана под собствено търговско наименование.

Повечето са достатъчно умни и не казват че е българско производство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих се зарадвала ,че защо да нямаме и ние производство ...все пак българин е измислил компютрите ;)

Да , ама живял в Америка - не в Правешките ханове :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих се зарадвала ,че защо да нямаме и ние производство ...все пак българин е измислил компютрите ;)

Джон Атанасов е роден на 4 октомври 1903 г. близо до Хамилтън, Ню Йорк. Неговият баща Иван Атанасов е български емигрант, роден в село БояджикЯмболско, през 1876 г., когато в разгара на Априлското въстание загива баща му. През 1889 г. на 13-годишна възраст Иван Атанасов заедно с чичо си емигрира в Америка[1].

Майката на Джон Атанасов, Ива Луцена Парди, е учителка по математика. В нейните вени тече ирландска и френска кръв.

Не всичко на този свят е Българско, подиграваме се на Македонците ама и ние сме същите, в състояние сме да намерим българска следа във всичко и всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новини по темата:

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1377743

Пускат първия български лаптоп „Правец"

След едногодишни усилия след по-малко от месец на родния пазар ще се появи новият лаптоп от легендарната българска марка "Правец", съобщава БГНЕС.

Новият лаптоп е тънък, под 2 сантиметра, тежи 1,8 килограма и ще се предлага в три различни варианта, съответно с процесори i3, i5 и i7 на Intel Core. Батерията издържа над 7 часа работа. "Правец 64М" ще работи с SSD диск, което му позволява време за зареждане на операционната система от порядъка на 3-4 секунди, съобщава БГНЕС.

Поддържа до 16 GB оперативна памет и възможност за монтиране на дискова памет до 2 TB. Разполага с красив алуминиев капак и светещо лого на "Правец". Има клавиатура с фабрично поставени букви на кирилица.

Базовият модел на новия лаптоп ще може да бъде закупен за малко над 1000 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новини по темата:

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1377743

Пускат първия български лаптоп „Правец"

След едногодишни усилия след по-малко от месец на родния пазар ще се появи новият лаптоп от легендарната българска марка "Правец", съобщава БГНЕС.

Новият лаптоп е тънък, под 2 сантиметра, тежи 1,8 килограма и ще се предлага в три различни варианта, съответно с процесори i3, i5 и i7 на Intel Core. Батерията издържа над 7 часа работа. "Правец 64М" ще работи с SSD диск, което му позволява време за зареждане на операционната система от порядъка на 3-4 секунди, съобщава БГНЕС.

Поддържа до 16 GB оперативна памет и възможност за монтиране на дискова памет до 2 TB. Разполага с красив алуминиев капак и светещо лого на "Правец". Има клавиатура с фабрично поставени букви на кирилица.

Базовият модел на новия лаптоп ще може да бъде закупен за малко над 1000 лева.

Ихааа, верно ли, нямах представа, че такова чудо ще се случи!!! Тези от Дарик винаги първи напипват новината!

Редактирано от Бен Гъзара (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,интересувам се от къде може да се закупи лаптоп-Правец???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е ПЪРВИЯТ,но в сравнение с съвремениците му,имаше и някои недостатъци-тежка поддържка.ИДЕЯТА Е ЧУДЕСНА, но, лично аз съм изненадан от цената- в България заплатите са ниски.Разходите за разработка са дългосрочни  и не би трябвало да се изплащат бързо :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разходите за разработка са дългосрочни  и не би трябвало да се изплащат бързо :(

И кое е разработено тука? Че пък трябва и да се изплаща. То и логото не е тяхна разработка, а си е старото на Правец. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е ПЪРВИЯТ,но в сравнение с съвремениците му,имаше и някои недостатъци-тежка поддържка.ИДЕЯТА Е ЧУДЕСНА, но, лично аз съм изненадан от цената- в България заплатите са ниски.Разходите за разработка са дългосрочни  и не би трябвало да се изплащат бързо :(

И аз точно това се чудех - цената! Не мисля че ще има много покупки от чужбина, а цената е доста висока за средностатистическия българин, а и не виждам с какво толкова е по-качествен като изработка от вече доказали се марки на световния пазар! Не ме разбирайте погрешно, аз бих си купил Правец, но на по-нормални цени!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване