Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Правец 64М, да вярваме или не?

Препоръчан отговор

• Отговори 351
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Колеги, нека помечтаем малко: http://pravetz.bg/ До колкото разбирам е майтап, но не би било лошо като идея

Екраните ще се произвеждат от Велико Търново...

Ще видим... Да се надяваме, че няма да е излагация! Аз сериозно съм оптимистично настроен и се надявам да стане нещо. Защото, макар и не наше производство реално, то ще е яко да кажеш "Имам лаптоп Пр

Не ми звучи сериозно, ама никак, в 21-ви век някой да ми рекламира компютър с това, че... възпроизвежда филми, има Skype и на него могат да бъдат инсталирани програми.

Ай ся ми обяснете къф' съм идиот....

Рекламата е насочена към масовия потребител които купува продукта натиска копчето и чака да тръгне.

Голяма част от хората не могат, не знаят и не искат да се научат как се инсталира елементарна програма.

Защо мислиш лаптопите са предпочитани последните години?

Редовите потребители масово се подвеждат по гръмките реклами в технобакалиите и купуват с очакването че само ще натиснат копчето и всичко ще заработи като по мед и масло.

Отиват си в къщи и се оказва че не е точно така и се почва едно ходене по сервизи щото няма звук, камерата не работи, има две видео карти обаче коя ползва?

И о чудо на новия супер як лаптоп не ще да тръгне последното геймърско заглавие.

Преди години моя позната си купи лаптоп с идеята че "ловял" интернет от въздуха безплатно, много беше разочарована като и обясних как стоят нещата.

Естествено не ми повярва и ходи да разпитва и да се жалва в магазина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

И, за съжаление, в кой отрасъл/насока/линия бизнес или каквото и да е там, реклаата не е нещо доста важно? И колко от потребителите реално се интересуват? Днес ли беше или вчера имаше тема относно енергоспестяващите крушки и техните характеристики. За съжаление беше на грешно място и някои колега я затри... Или просто аз не можах да я намеря повече... Колко от нас сме запознати реално с това. Тук се включиха хора, които не знаеха какво може да е това Правец ОС, но други я поправихме какво би било... Никой от нас не разбира от всичко. Никой от нас няма разширени знания по всичко... Да, ние тук имаме познания от хардура, по един или друг начин. други имат във софтуера, трти разбират маркетинговата политика. Ние сме форум, ние помагаме на хората в затруднение. Дали ще е защото компютъра им прегрява или Windows-a забива или не знаят как да напишат следващият ред от кода на сайта си или се питат дали религията ще им помогне в труден момент, или ще споделят написано стихотворение или ще попитат дали горивната помпа на Мазда 123 е надежда... Да, темата започна като майтап... Вината е моя, аз я поведох натам. Но след като вече изглежда, че това е реално, нека се отнесем по този начин. Нека обсъдим възможностите, нека помислим какво може да е машината. нека се подготвим за пускането ѝ, а след това и практически, ако някой от нас се сдобие с нея и има възможност да даде реално мнение. Защо трябва да плюваме с/у тоя и оня, защото е направил реклама. Нима на всеки половин час по телевизията не гледаме реклами? Това е една успешна рекламна кампания, на която аз, както и много още други се вързахме.......... За съжаление сегашната икономика се крепи на това... реклама и експлоатация... Но има и реална възможност този продукт да се окаже реален и то качествен. Или поне приемлив. Мисля, че е твърде рано да съдим от сега, нека видим реално какво може да ни се предложи. Знам ли му цената, знам ли му качеството, знаем ли нещо? Много рано станахме съдници, палачи... Може и да е нещо хубаво, може и да е тотална гавра, може и да е боклук. Никой не знае... Редактирано от quickJO (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клево правят хубави шасита.

Стискам палци продукта да съществува.

И живот и здраве да се наложи на пазара с добро качество на нормална цена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ме е яд че си купих Ейсъра, а не изчаках малко да взема стабилен Правец... :(

То т'ва чудо на техниката щяло да излезе чак след нова година,ама кога точно май не е ясно.

Май и цената не е извстна!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То т'ва чудо на техниката щяло да излезе чак след нова година,ама кога точно май не е ясно.

Щях да изчакам 3-4 месеца. Важното е да подкрепим българското (тайванското в случая с БГ бренд). Иначе представяш ли си например в университета или на работа някъде всички си вадят лаптопите: Dell, HP, Lenovo, Acer и т.н. и някой вади лаптоп "Правец" . Ще е забавно ако не друго :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не марката "Правец", а марката "Правец64" ;)

прилича, ама не съвсем и струва много по-евтино

Цената на търговската марка не се влияе от самата нея. Ако искаш да регистрираш "ГЪЗ" като марка ще ти струва точно толково колкото да регистрираш и "Кока Кола".

Продължавате да чоплите очевадни глупости. 

НИКОЙ ПРОИЗВОДИТЕЛ НЯМА ДА ПРОИЗВЕДЕ 1000 бр. с марката Правец или ако го направи ще е на цена поне като на AlienWare. За да се постигне цена трябват количества !!!!!

Аиде сетете се колко български марки има? Аз се сещам за NEO и е на верига продаваща в няколко европейски страни със сигурно поне стотина хипермаркета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти се чака http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/turbo-x-blade-i331-450-p-296039.html и цената е известна.

Само лепенките са Turbo-X вместо Правец ама пак си е Clevo.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на търговската марка не се влияе от самата нея. Ако искаш да регистрираш "ГЪЗ" като марка ще ти струва точно толково колкото да регистрираш и "Кока Кола".

Продължавате да чоплите очевадни глупости. 

НИКОЙ ПРОИЗВОДИТЕЛ НЯМА ДА ПРОИЗВЕДЕ 1000 бр. с марката Правец или ако го направи ще е на цена поне като на AlienWare. За да се постигне цена трябват количества !!!!!

Аиде сетете се колко български марки има? Аз се сещам за NEO и е на верига продаваща в няколко европейски страни със сигурно поне стотина хипермаркета.

1. Възможно е марка "Правец" и марка "Pravetz" вече да са регистрирани от друг и този друг да е склонен да я продаде само срещу 6 цифрена сума. Докато марка "Правец64" или "Pravetz64" да не е регистрирана и съответно регистрирането и като нова марка няма да е толкова скъпо.

2. Не е невероятно да е възможно да си поръчаш 1000 лаптопа без никакви надписи за марка по тях и после този, който ги е поръчал да си напише каквото му хрумне, вкл. кирилска азбука по клавиатурата. Така, че си е напълно вероятно някой да пусне на пазара неголямо количество определени продукти с негова марка и на не толкова завишена и конкурентна цена. За всички тия заключения, обаче трябва да се изчака.

Иначе освен NEO, друга БГ марка е ELITE, има и още една за която имам съмнение, че е българска, но не съм сигурен- CROWN. Имаше някога такава южнокорейска марка, но вече със сигурност не е такава.

Ако не ти се чака http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/turbo-x-blade-i331-450-p-296039.html и цената е известна.

Само лепенките са Turbo-X вместо Правец ама пак си е Clevo.

Ако се загледаш добре ще видиш, че приликата е много голяма, но има и разлики- т.е. не са съвсем еднакви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Възможно е марка "Правец" и марка "Pravetz" вече да са регистрирани от друг и този друг да е склонен да я продаде само срещу 6 цифрена сума. Докато марка "Правец64" или "Pravetz64" да не е регистрирана и съответно регистрирането и като нова марка няма да е толкова скъпо.

2. Не е невероятно да е възможно да си поръчаш 1000 лаптопа без никакви надписи за марка по тях и после този, който ги е поръчал да си напише каквото му хрумне, вкл. кирилска азбука по клавиатурата. Така, че си е напълно вероятно някой да пусне на пазара неголямо количество определени продукти с негова марка и на не толкова завишена и конкурентна цена. За всички тия заключения, обаче трябва да се изчака.

Иначе освен NEO, друга БГ марка е ELITE, има и още една за която имам съмнение, че е българска, но не съм сигурен- CROWN. Имаше някога такава южнокорейска марка, но вече със сигурност не е такава.

Ако се загледаш добре ще видиш, че приликата е много голяма, но има и разлики- т.е. не са съвсем еднакви.

Аз се сещам и за Privileg, а на село имам печка CROWN, произведена във Варна. Продавачът ми показа 3 еднакви печки, като каза, че само марката е различна, тъй като се произвеждат за различни дистрибутори. Едната беше VOLTEL, другата, която взех аз (заради цвета) - CROWN, а третата беше с някакво трибуквено съкращение, което вече не си спомням. Отзад си пише на български "Елдом-Инвест". Само че в Kaufland също продават някакви мини-печки с марката CROWN, но произведени в Китай. Май и марката си е китайска, не знам, все ми е тая. Важното е, че печката е онова, което помним като "Мечта"/"Раховец", проектирана, произведена и сглобена в България, и само марката вече е друга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някъде от интернет:

Crown
CROWN е марка на Зора и се прави от VESTEL/Турция/

Сутринта ли, вчера ли четох някаква статия, мисля в dir.bg, та там се казваше че чарколяците разбира се се поръчват от странство, но лаптопите ще се сглобяват тук в БГ, от фирма  за ремонт на лаптопи.

Според мен идеята е страшна, Много хора ще си купят такава машинка само заради доброто старо време. Може би и аз :о)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си го закупите вече; http://prodavalnik.com/laptop-pravets-64m-i33181267 :wors:  :wors:  :lol6: 

Аууу, как ще минат някого...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си го закупите вече; http://prodavalnik.com/laptop-pravets-64m-i33181267

:wors:  :wors:  :lol6: 

Докладвайте обявата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропагандата нараства!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си го закупите вече; http://prodavalnik.com/laptop-pravets-64m-i33181267

хаха вчера новината за евентуалното му излизане на бял свят, а днес вече на пазара. :no-no::D

ПС: Докладвайте го този лоялен продавач, че явно се гъбарка нещо с хората. Ще вземе някой да му се върже.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докладван е. Може и вие да го направите, та дано го накажат едно хубаво! p.s. на всичките си други обяви е писал 1-ви коментар сам на себе си "Супер!" :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аххахаах :D:lol6: :lol6: :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То дори да е истинска новината, аз не бих го купил - много му е широка рамката отдолу на капака под дисплея заради супер грозното лого. Отделно, че е екрана му е гланциран и със TN.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха вчера новината за евентуалното му излизане на бял свят, а днес вече на пазара. :no-no::D

ПС: Докладвайте го този лоялен продавач, че явно се гъбарка нещо с хората. Ще вземе някой да му се върже.

Че защо трябва да го докладва, по-скоро евентуалния купувач трябва да го докладват в психиатрията,

трябва да не си добре с главата да дадеш толкова пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо трябва да го докладва, по-скоро евентуалния купувач трябва да го докладват в психиатрията,

трябва да не си добре с главата да дадеш толкова пари.

Щом има хора, които си купуват iPhone, значи всичко е възможно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ей сега се обадих на телефона посочен в обявата на правец 64м в продавалник.

Аз : Здравейте ! Виждам, че продавате "Правец 64М" във продавалник на цена от 3145 лева.  А, ще може ли да ми го пратите в Свиленград по еконт ?

Продавача : Да !

Аз : Та първо да попитам това някаква шега ли е ?

Продавача: Не, истинска е обявата.

Аз:  Е как така ? То преди няколко дни се чудихме дали изобщо някога ще се появи на бял свят, па вече се продава...

Продавача: Извинете, вие искате ли да го купувате или искате информация ?

Аз: Ами всъщност искам информация относно това ! Вие сериозно ли ? и щях да продължа нататък, какво е, що е...Ама ме прекъсна.

Продавача: Ами съжалявам щом искате информация, не мога да говоря с вас...дочуване ! (нещо от този сорт каза...)

Боже, тоя май не се шегува !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, тоя май не се шегува !!!

Аз ви казвам, ще прецака някой на края....
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да му се обадя пак и да кажа, че го поръчвам окончателно и да го праща по еконта и да му казвам адреса... Трябва да го проследя този интересен случей... Да видя какво ще достави в офиса на еконт !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване