Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

има и още "екстри": ultra flexible  

http://www.youtube.com/watch?v=uTfPBWMLJ1Q

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле боже той направо му потъва пръста по корпуса, а лаптопа се гъне като желе. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си го навиеш на ръкава, да го използваш като пърдяща възглавничка, при удар няма да се счупи, а ще отскочи - предимствата не са малко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим... Да се надяваме, че няма да е излагация! Аз сериозно съм оптимистично настроен и се надявам да стане нещо. Защото, макар и не наше производство реално, то ще е яко да кажеш "Имам лаптоп Правец".

Дано не изпортят идеята. Не е и нужно да правят кой знае какво. При лаптопите всичко е в детайлите, хардуера всеки може да си го поръча.

Трябва да се пази и равновесие. Вкарването на "Правец ОС", само и само да не напишат Linux отсега ми се вижда глупав подход към нещата.

По света и зад нас: http://en.wikipedia.org/wiki/Commodore_USA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале хората като видят тоя клип, ще е късмет някой да го купи. Корпуса на тоя лаптоп е като пластелин  :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале хората като видят тоя клип, ще е късмет някой да го купи. Корпуса на тоя лаптоп е като пластелин  :shock11:

Това на клипа е Clevo, а на Правеца за да се избегне този (д)ефект - може да сложат вътре две винкелчета за да се заздрави конструкцията. Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на клипа е Clevo, а на Правеца за да се избегне този (д)ефект - може да сложат вътре две винкелчета за да се заздрави конструкцията.

Добра идея.

Поне нещо българско трябва да има в този компютър, освен логото на капака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея.

Нека не забравяме и увитата медна тел около топлообменните тръби на охлаждането (с цел увеличаване на площта)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4. Хайде отидете в долната част на тази страница и се запознайте с метода на въпросния господин за почистване на лаптоп без отваряне с помощта на патентована от него система и след това елате да ми обяснявате как този господин ще се справи с произвеждането на лаптопи!!!!!

За малко да пропусна преди време се разпращаха реклами по мейл на въпросната патентована система за почистване на скромната сума от 5000лв.

Без Коментар...

Добра идея.

:lol6: Току виж и някой прибиращ се пепелник сложили до хард диска... :D :D :D :D

Редактирано от Core 2 Duo Maniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без Коментар...

:lol6: Току виж и някой прибиращ се пепелник сложили до хард диска... :D :D :D :D

За разлика от всичко останало, това със сигурност ще ме грабне. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, може да се бъзикаме и т.н., но аз се радвам, че нещо подобно се е случило и стискам ръката на човека, който стои за цялата работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата идея за възраждане на каквото и да е то , сама по себе си вече е достойна за приветствие !

Стига черногледство , завист и саморазрушение !

Ако не друго , нищо не ни струва да дадем поне на думи подкрепата си за проекта !

Това вдъхновява и дава надеждата , че нещата най-после ще започнат да се случват.....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият “Правец” ще мисли на български

Публикувано изображение

"Правец" възкръсва от пепелта? И още как! След като сайтът www.pravetz.bg "изгря" в нета, веднага плъзнаха слухове из форуми и социални мрежи, че култовата марка ще се завърне с модерен лаптоп. Е, вярно е. "Правец" ще възкръсне по Нова година - след десетилетия в небитието. "Виновникът" за ренесанса му е Бойко Вучев от Дупница. 41-годишният компютърен спец е управител на столична фирма за почистване на лаптопи. Завършил е Техническия университет в София със специалност "Компютърна техника" и  профил "Програмиране".

"Интересът ми към "Правец" се зароди още през 1981 г., когато бях в 6-и клас. Тогава бе първият ми досег с такава машина и компютрите станаха мое хоби, а после и професия", разказва Бойко Вучев. От 2 г. се занимава изцяло с лаптопи - сервиз, ремонт и поддръжка. Плод именно на тази дейност е идеята му за ноутбук "Правец". "Ремонтирането на лаптопи ми помогна много, защото съм отворил вече хиляди преносими компютри и съм запознат с технологията им. Разбрах, че за да създам нова марка, трябва да знам какво точно да съдържа, така че да работи надеждно, да бъде здрав и хората да са доволни от него", разкрива Вучев. Целта на компютърния специалист не била да създаде машина със свръхмощни видеовъзможности за дизайнери или запалени геймъри, а "един нормален компютър, но от висок клас".

Документите за марката "Правец" Вучев подава преди 1 г. в Патентното ведомство, а тази година тя става негово притежание. "Първо, тя е свързана с моето детство и, второ, с целия ми професионален живот. Когато бях малък, дори не съм си представял, че ще ми се удаде възможността да я притежавам", вълнува се Вучев. Затова, когато разбира, че марката е свободна от 1991 г. и никой не е предявил претенции към нея, не се замисля много и подава документите, за да я придобие. "Правец" е най-близкият до българина компютър. Хората на моята възраст, както и малко по-малките и малко по-възрастните, си я спомнят", вярва Вучев. Но не само носталгията го кара да се спре именно на нея. По думите му фактът, че нашите компютри все още работят, а са на по 30 г., превръща марката в гарант за качество. Вучев оборва твърденията, че "Правец" са откраднати от Apple и в тях няма нищо българско. "Срещал съм се лично със създателите на тези машини и от тях съм научил цялата технология по създаването им. Тя наистина прилича на тази на Apple, но е създадена в България", категоричен е Вучев.

Какво обаче е общото между компютрите "Правец" от миналото и новия лаптоп "Правец"? "Освен марката аналогията е, че новата машина ще бъде сглобявана у нас и че хардуерът е адаптиран към моите желания", уточнява Вучев. Частите ще са дело на производители от Тайван, но по негова поръчка и дизайн. Според компютърния специалист няма как у нас да бъде направен завод за PC-та защото е ужасно скъпо, а и докато се изгражда, технологиите вече ще са с крачки напред и ще се произвеждат машини, които не са актуални. "Собствени заводи обаче нямат и най-големите производители на лаптопи в света - Toshiba, HP и много други. Производството им е изнесено в три-четири фирми, които не са известни на  потребителите на лаптопи. Става дума за ODF (Original Design Factor) фирми, които приемат поръчка за дизайна и го създават по изискванията на клиента, като после изделията се брандират с марката на поръчителя", разкрива Вучев. Той споделя, че не се притеснява от множеството коментари в интернет, гласящи, че "Правец" ще е тайвански лаптоп и само името му ще е нашенско. "Естествено, че можем да наречем "Правец" български лаптоп, марката е българска и той ще бъде сглобяван от българи", пали се Вучев. Той разказва, че е мислил доста дълго време върху това как да изглежда ноутбукът и как да бъде проектирана самата кутия с отвора за сервизиране. И второто е важно. "Нито една машина не е вечна, трябва да може да се отваря и ремонтира", подчертава Вучев.

Българска ще е и операционната система с която ще работи новият "Правец". Нейният дизайн също е дело на Вучев. "Правец ОС" е проектирана специално за лаптопа и ще се предлага безплатно при закупуване на преносимия компютър, така че да е готов за използване веднага. "Става дума за Linux базирана операционна система с отворен код, която обаче е адаптирана към бг потребителя и е на български език. В нея софтуерът за текстообработка и обработка на снимки е предварително инсталиран", уточнява Вучев. Разбира се, лаптопът може да работи и с всички останали операционни системи, предлагани на пазара.

По отношение на характеристиките на "Правец", Вучев споделя, че ще се предлага само с една модификация. "Ще има един външен хардуерен дизайн, ще работи с процесор Intel - i3, i5 и i7, твърдият диск ще е от 500 GB до 2 TB, а
RAM паметта ще бъде минимум 4 GB за да е конкурентен", издава Вучев. Виж, за цената не иска да говори отсега, защото става дума за прототип. Но уверява, че ще е достъпна за българския потребител и конкурентна на останалите предлагани марки на пазара. Вучев планира преносимият компютър да се продава само у нас, и то - в един магазин, като това ще се случи след Нова година. Предвижда се да се предлага и онлайн чрез сайта www.pravetz.bg, чиято разработка също предстои. Вучев смята, че ще има търсене и ще пожъне успех, защото и сега отзивите за идеята му надхвърлят неговите очаквания. "Мислех, че "Правец" се харесва само на мен и на десетина мои приятели, с които сме писали програми за тези машини, а се оказва, че много хора знаят, помнят и се вълнуват от тази марка", доволен е компютърният специалист.

Михаела Благоева

standartnews.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С товa "шaси" тaкъв гaрaнт ще е зa кaчество, че сaмо ще се излaгaме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да не се бъзикат..  

Не се, ще има Правец 64M.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих се зарадвала ,че защо да нямаме и ние производство ...все пак българин е измислил компютрите ;)

дам щеше да е много хубаво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви едно интервю с Бойко Вутев :

http://www.economy.bg/business/view/10220/Shte-ima-i-tableti-Pravec

За съжаление наистина май ще се произвежда.

Дори и за 20 лева да го пуснат, никога няма да си взема подобен боклук. Гумено шаси, гланцово покритие на дисплея, широки рамки извън дисплея заради шибаното и грозно лого на "ПРАВЕЦ" , както и "българската ОС" :D  То сигурно и другите неща като охлаждане, батерии..Всичкото ще е на зле.

Ето му и една снимка в работещ режим :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=443426089102621&set=pb.100003057000506.-2207520000.1388086619.&type=3&theater

Мдам...Както си знаех...И самият дисплей е пълен шит - TN панел, личи си от километри, особенно от зрителните ъгли

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление наистина май ще се произвежда.Дори и за 20 лева да го пуснат, никога няма да си взема подобен боклук. Гумено шаси, гланцово покритие на дисплея, широки рамки извън дисплея заради шибаното и грозно лого на "ПРАВЕЦ" , както и "българската ОС" :D  То сигурно и другите неща като охлаждане, батерии..Всичкото ще е на зле.

Ето затова българската икономика няма да я бъде. Такива, като теб ще си купят същия боклук, на същата цена, произведен от същата фирма, но с друго лого. Чудо голямо дали ще пише Acer, Asus, Lenovo, Toshiba или Правец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя лаптоп няма повече общи неща с българската икономика от "Добруджанския" боб  внос от Китай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра едва ли ще взема, но ако пусне ваденки с марката съм вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да не се вземе, ако предлага разумно качество на разумна цена.... Всичко е възможно, ще видим модела, като го изкарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се. Казвам го защото човек не си взема компютър през месец. А и на пета предавка не се потегля...Иначе има интересни идеи, дано се материализират в нещо смислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...