Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Правец 64М, да вярваме или не?

Препоръчан отговор

Сетих се за тази тема и ми стана интересно има ли някакво развитие? Или всичко беше само една реклама на фирмата му за почистване на лаптопи..?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дано ама надали както се пее в една песен :) Според мен всичко беше евтин рекламен трик на човека за да си помогне на бизнеса. Не мисля че е толкова лесно и евтино да се пусне марка лаптоп. Нищо че така или иначе всичко се прави в Китай и ще ползва същите части като известните марки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да има Правец 64М. Ако толкова искате Правец лаптоп, взимате си лаптоп и му намирате от някъде лепенки ''Правец'' и готово. Така или иначе ако беше излезнал някакъв Правец щеше да е само с лепенки на Правец, но частите да са съвсем друго производство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

или си направете сами такъв :

http://www.sim-on.org/notebook.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е толкова лесно и евтино да се пусне марка лаптоп. 

Никак не е сложно и не е чак толкова скъпо да се поръчат 100-200 шасита от Клево примерно и тук на място да се оборудват според търсенето.

С много малки изключения "производителите" просто лепят логото си върху продукт произведен от някои друг.

Клево имат много добри барабоне предложения на сносни цени, но за съжаление не са достъпни на нашия пазар.

Ето един пример 

Недоразумението на Плесио "турбоХ" е тяхно дело но предполагам от Плесио просто са искали да е възможно най-евтино затова е такъв боклук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето друг сайт за качествени такива устройства, които можеш да си конфигурираш сам, с доставка до България. Поне знаеш какво има вътре и на практика можеш сам да си сглобиш какъвто си искаш компютър, като използваш някой от многото базови модели. Цените обаче са убийствени...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никак не е сложно и не е чак толкова скъпо да се поръчат 100-200 шасита от Клево примерно и тук на място да се оборудват според търсенето.

С много малки изключения "производителите" просто лепят логото си върху продукт произведен от някои друг.

Клево имат много добри барабоне предложения на сносни цени, но за съжаление не са достъпни на нашия пазар.

Ето един пример 

Недоразумението на Плесио "турбоХ" е тяхно дело но предполагам от Плесио просто са искали да е възможно най-евтино затова е такъв боклук.

От колегата с по-горния коментар чух за тези "барабоне" (барабонки :D ?) системи и даже му пратих въпрос на лично, но мога и тук да попитам, като се отклоним леко от темата за "нашия" Правец. "

Изпратено Преди 30 минути

Сега ти видях поста и прочетох за тези barebone системи. Интересно ми е, ако си купи човек добро шаси след време може ли освен ъпгрейд на проц., рам и евентуално видео да се направи цялостна замяна на дъно + процесор разбира се.  Как мислиш?Просто варианта за настолна конфигурация за мен отпадна преди малко повече от година, а пари за ROG или Alienware няма. И в същото време ако искам да цъкам актуални игри на лаптопа, трябва на всеки 2-3 години да го сменям, което пак удря по джоба..."

Ето друг сайт за качествени такива устройства, които можеш да си конфигурираш сам, с доставка до България. Поне знаеш какво има вътре и на практика можеш сам да си сглобиш какъвто си искаш компютър, като използваш някой от многото базови модели. Цените обаче са убийствени...

955 евро ми излезе една конфигурацийка от там :) Мисля че за 2000 лв човек и от БГ може да си вземе добър лаптоп с гаранция който ще става за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваш шаси това най-общо казано кутията на лаптопа + дъното което е за определен сокет

от там нататък имаш избор измежду 2-3 дисплея матов, гланцов с различна разделителна способност, матрица и т.н

Рам памет честота обем ...........

Твърд диск, обем,скорост на въртене производител, много често има възможнаст за слагане на втори диск вместо оптично устройство.

Дъното поддържа определен сокет процесори

Можеш да избираш и видео картата, но пак си има списък с поддържаните и вариантите не са безкрайни като при настолните компютри.

Блутут,WiFi и други дреболии също са по избор.

Има американски сайтове в които можеш да си конфигурираш сам лаптоп те ти го сглобяват и изпращат.

Доставят до БГ но има мито и ддс това е около 30% оскъпяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваш шаси това най-общо казано кутията на лаптопа + дъното което е за определен сокет

от там нататък имаш избор измежду 2-3 дисплея матов, гланцов с различна разделителна способност, матрица и т.н

Рам памет честота обем ...........

Твърд диск, обем,скорост на въртене производител, много често има възможнаст за слагане на втори диск вместо оптично устройство.

Дъното поддържа определен сокет процесори

Можеш да избираш и видео картата, но пак си има списък с поддържаните и вариантите не са безкрайни като при настолните компютри.

Блутут,WiFi и други дреболии също са по избор.

Има американски сайтове в които можеш да си конфигурираш сам лаптоп те ти го сглобяват и изпращат.

Доставят до БГ но има мито и ддс това е около 30% оскъпяване.

Ясно. Просто идеята ми беше малко по-друга. Ок поръчвам примерно добро шаси с full hd матов екран, дъно, i5 процесор, 750m видео карта hdd и т.н. След време му добавям втори hdd + ssd и още една плочка рам от 8 гб. Ок. Но след време и това ще остарее. Няма никакъв вариант да се сложи по-ново дъно с процесор с нов сокет, защото на 2-3 години се сменят и те, нали?

Би било добре според мен ако се направят така, че да позволят както при една настолна конфигурация да сменяш, ъпгрейдваш всичко което е в "кутията", но едва ли ще стане това. Но винаги остава варианта с продажбата на 2-3 годишния лаптоп и взимане после на нов.

Но много се отплеснах от темата и ме е страх да не ми се скарат :) Дано пуснат нещо добро с марката Правец.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Просто идеята ми беше малко по-друга. Ок поръчвам примерно добро шаси с full hd матов екран, дъно, i5 процесор, 750m видео карта hdd и т.н. След време му добавям втори hdd + ssd и още една плочка рам от 8 гб. Ок. Но след време и това ще остарее. Няма никакъв вариант да се сложи по-ново дъно с процесор с нов сокет, защото на 2-3 години се сменят и те, нали?

Би било добре според мен ако се направят така, че да позволят както при една настолна конфигурация да сменяш, ъпгрейдваш всичко което е в "кутията", но едва ли ще стане това. Но винаги остава варианта с продажбата на 2-3 годишния лаптоп и взимане после на нов.

Но много се отплеснах от темата и ме е страх да не ми се скарат :) Дано пуснат нещо добро с марката Правец.

Дори при настолните дъното има около 2-3 години живот, няма как да надграждаш до безкрайност.

Идеята на барабоне лаптопите е до вземеш това от което имаш нужда и в последствие ако нуждите се променят да можеш да добавиш.

Примерно за мен е важен дисплея и донякъде процесора всичко останало е без никакво значение, ако купувам такава система бих избрал хибриден диск с обем не повече от 250gb, 4gb рам.

Батерията също не е важна за мен, лаптопа го разнасям постоянно но го ползвам на места където има захранване, батерия която да държи половин-един час ме устройва и е излишно да давам примерно 100-200лв повече за батерия която на хартия изкарва до 7 часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

а стига бе...

http://www.kaldata.com/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B4%D1%83%D0%B5%D1%80/1000-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%86-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%82-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80-87656.html

освен, че бил "последно поколение i7" и имал чет'ри гига рам - друго не е важно.

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един пример 

Колега, малко уточнение.

Имам 2 приятели с "недоразумението" турбох. Но и двата  лаптопа са на Клево...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще има, поне един :) на всичките снимки за толкова време е сниман един и същ лаптоп Clevo облепен с лепенки "Правец"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Ще има лаптопи правец прочетете статията!http://m.vesti.bg/tehnologii/kompyutri-i-djadji/laptop-pravec-shte-ima-shte-se-sglobiava-v-bylgariia-5996221

Ше има мушмули ама първо требва да цъфнат и вържат. Това е 100% сигурно докато правеца е пример как неграмотни журналисти и писачи без грам мозък направиха реклама на един пишман бизнесмен. 

На 10 март беше обявено че до месец почват продажбите в неназован МОЛ. Миииии леко минаха два и никой нищо не казва и така ще си и остане, както предрекох още с първата партенка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Здравейте аз съм от Плевенския регион! Ще си купувам лаптоп а съм се спрял на новия и първ български лаптоп с марката "Правец". Добра информация получих от собствения сайт http://pravetz.bg/ но нищо, дори в гугъл не намерих по въпроса с цената и в кои търговски мрежи се продава. Интересува ме колко струва този лаптоп и в кои магазини мога да го намеря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз съм от Плевенския регион! Ще си купувам лаптоп а съм се спрял на новия и първ български лаптоп с марката "Правец". Добра информация получих от собствения сайт http://pravetz.bg/ но нищо, дори в гугъл не намерих по въпроса с цената и в кои търговски мрежи се продава. Интересува ме колко струва този лаптоп и в кои магазини мога да го намеря!

Имаме си тема, обсъдено е, разискано е, има какво да се чете.

Прибавих твоята към тази тема, чети на воля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Целия тоя цирк със съживяването на Правец, беше с цел безплатна реклама на един индивид по всички медии. Целта беше постигната, а що се отнася до лаптопите Правец е, че едва ли ще видим такова животно. То не бяха срокове, то не бяха магазини в молове, то не бяха обещания за една торба ОС, но в крайна сметка всичко се оказа кьорфишек както и предсказвах още тогава.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Не знам, какво си предсказвал, но в самият сайт пише до  2 килограмова батерия, само това, когато видиш, разбираш, че е шега с цел рекламиране , което е постиганто , чрез лъжа, но всяка лъжа се пише и всеки един ще си отговоря за себе си, така че!

Редактирано от SHAKEIT (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, какво си предсказвал, но в самият сайт пише до  2 килограмова батерия, само това, когато видиш, разбираш, че е шега с цел рекламиране , което е постиганто , чрез лъжа, но всяка лъжа се пише и всеки един ще си отговоря за себе си, така че!

Не те знам как четеш, но пише "2кг. тегло С батерия" което не е толкова невъзможно.

И понеже сме бананова държава и журналистите са гладни за новини и вместо да се замислят, колко са верне глупостите дето се изписаха и изговориха за тоя "Правец" побързаха да яхнат вълната и го разнесоха тоя господин с интервюта по всички претендиращи за сериозни медии.

Преди да се раздуха една глупост е желателно да се проверява. Но в тая държава новините се фабрикуват по опашките за пенсии в пощата. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не те знам как четеш, но пише "2кг. тегло С батерия" което не е толкова невъзможно.

И понеже сме бананова държава и журналистите са гладни за новини и вместо да се замислят, колко са верне глупостите дето се изписаха и изговориха за тоя "Правец" побързаха да яхнат вълната и го разнесоха тоя господин с интервюта по всички претендиращи за сериозни медии.

Преди да се раздуха една глупост е желателно да се проверява. Но в тая държава новините се фабрикуват по опашките за пенсии в пощата. 

Да, моя грешка, чета между редoвете.

От кой се страхуваш, кажи го точно и ясно - всичко е нагласено с цел манипулиране на населението , мизерстване, страх и най-вече, ако искаш да успееш, трябва да имаш връзки, но ада все още не е дошъл, така че усмихнете се, утре може да по-зле!

Дано Бог-създател,Бог-единствен  да ни напътства в живота и ни вкара в правилния път.

Редактирано от SHAKEIT (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

то хубаво, но защо го няма линукс в списъка от операционните системи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване