Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем с направата на Бекъп на диск "С" с ОС. В какво се заключава той.Правя бекъпа с програма "Акронис" заетата част от диск "С" е около 14.7 ГБ , а бекъпа програмата ми го направи с размер 25.6 ГБ . Никъде не ми даде по време на работата някаква грешка или нещо друго. Не съм и захванал няколко диска с маркировка, защото преди избора на определения вид компресия ми изписва ,че тя ще бъде някъде около 7.7 ГБ. Което е нормално, но накрая се получи друго (Това което описах по-горе). Въпроса ми е каква може да бъде причината за такава аномалия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е "Acronis True Image Home 2012" !

Какво става никой ли няма мнение по въпроса или не е имал подобни случаи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В програмата трябва да има една опция за бекъп сектор по сектор на дяла/диска, и ако тази опция е включена, изображението може да стане толкова голямо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В програмата трябва да има една опция за бекъп сектор по сектор на дяла/диска, и ако тази опция е включена, изображението може да стане толкова голямо.

Здравейте!

Моля обяснете къде се намира точно тази опция.Не съм я срещал никъде, освен това правих два бекъпа с различни бутващи диска с тази програма и двата дадоха един и същ резултат.Така че чакам помощта ВИ :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко съм направил точно както е по дадената тема, ами сега ???

Но то, като не се е получило както трябва, винаги може да се изтрие и отново да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но то, като не се е получило както трябва, винаги може да се изтрие и отново да се направи.

Правих го няколко пъти и резултатите са все същите, както ги описах по-горе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правих го няколко пъти и резултатите са все същите, както ги описах по-горе!

За да ми стане ясно.Как правиш бекапа.

Питам понеже аз използвам начина по който съм описал.

А той е със диск.

И тези проблеми не съм ги имал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше ли опция в тази програма да се орави бекъп само на заетата част от дялът ,а не ня целия дял заедно със свободното място ?

Файлът на моят бекъп е 8 ГБ с настройки по подразбиране.Системата е win7 x64.Ползвам същата програма,но по-нова версия.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя Бекъпа с диск по начина по който сте описали по-горе. Преди 6 месеца съм правил Бекъп и всичко бе ОК . Но последните два които направих се получи това ,което споделих с Вас. Значи правих го с два различни бутващи диска но със записана на тях една и съща програма "Acronis True Image Home 2012 Plus Pack" . Резултата е един и същ, записва и компресира дял "С" двойно по-голям от реално съществуващият, въпреки че съм му дал опцията за компресия "High" . Затова моля за помощ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя Бекъпа с диск по начина по който сте описали по-горе. Преди 6 месеца съм правил Бекъп и всичко бе ОК . Но последните два които направих се получи това ,което споделих с Вас. Значи правих го с два различни бутващи диска но със записана на тях една и съща програма "Acronis True Image Home 2012 Plus Pack" . Резултата е един и същ, записва и компресира дял "С" двойно по-голям от реално съществуващият, въпреки че съм му дал опцията за компресия "High" . Затова моля за помощ !!!

А направи ли един опит с default настройките на програмата ?

Също може да опиташ и без буутващият диск,инсталирай си програмата на диска ,и направи бекъп-а така.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А направи ли един опит с default настройките на програмата ?

Също може да опиташ и без буутващият диск,инсталирай си програмата на диска ,и направи бекъп-а така.

Направих и това с Norton Ghost 15.0 .Той направи Бекъп , но създаде три файла със следните разширения :

.v2i

.dat

.sv2i

Не знам дали това е правилно или не,защото до сега Ghost-а е правил един файл и то с разширение ".gho". Затова съм малко объркан и не знам какво да сторя повече. А що се отнася до Acronis-а , след като се стартира от бутващият диск той не ти дава възможност да правиш каквито и да било настройки просто се следва посочения път и това е. А и откакто съм направил бутващият диск аз не съм му пипал настройките и в началото ми правеше перфектни имиджи, а сега изведнъж двойно по-големи. Това е проблема!!! А някой има ли ръководството за работа с Norton Ghost 15.0 на български??? Ще бъда много благодарен !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си правя бекъп-а през windows-а,и след това когато дойде време за преинсталация ,ползвам буутващтата версия от Hiren Boot CD-то.

Преди доста време си играх с настройките на програмата ,и имах тоя проблем с обема на готовият файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи правих го с два различни бутващи диска но със записана на тях една и съща програма "Acronis True Image Home 2012 Plus Pack" . 

И защо ти е да правиш бекъп-а с буутващ диск? Аз винаги правя това в десктоп среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ти е да правиш бекъп-а с буутващ диск? Аз винаги правя това в десктоп среда.

Ами защото го направих и в декстопна среда но получавам някакви необичайни файлове ( с разширения .v2i ; .dat ; sv2i) и не знам дали са действителни или НЕ! По-горе съм описал подробно нещата, но никой не ми отговаря и обяснява !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото го направих и в декстопна среда но получавам някакви необичайни файлове ( с разширения .v2i ; .dat ; sv2i) и не знам дали са действителни или НЕ! По-горе съм описал подробно нещата, но никой не ми отговаря и обяснява !!!

Ето какво трябва да е разширението направено на ХР под ХР.

http://prikachi.com/images.php?images/152/6671152p.jpg

А какво му е хубавото на това да се прави бекъп от диск.

Ами понякога идва един момент Windows-а се збозва, и не може да зареди ОС.

Тогава не можеш да стигнеш до инсталираната програма, за да възстановиш архива.

А със диска този проблем го нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз говорех за Acronis True Image Home 2012 Plus Pack, не за Norton Ghost.

Направи бекъп с Акронис в десктоп среда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз говорех за Acronis True Image Home 2012 Plus Pack, не за Norton Ghost.

Направи бекъп с Акронис в десктоп среда!

На този Акронис нямам инсталационен файл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този Акронис нямам инсталационен файл!

Е, намери си де! Аз ли да те уча как става? ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.