Премини към съдържанието
boyer

Как да си update-na androida на Samsung Galaxy S2 mini

Препоръчан отговор

Някакви идеи как да си update-na androida на Samsung Galaxy S2 mini ? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От каква версия искаш да ъпдейтваш? Провери дали има официален ъпдейт за твоя телефон до по-нова. Вариантите са ти KIES, 

FOTA или официален сервиз. Може и сам, но рискуваш ако не знаеш какво правиш да скапеш телефончето. Ако е в гаранция, бягай в сервиза...
Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сегашната ми версия е 2.3.6, а искам да го направя 4.1.2 Jelly Bean или 4.2.2 Jelly Bean :) в сервиза ще ми вземат ли пари и колко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото можах да видя официалният наличен ъпдейт за БГ е до 4.1.2 за SII mini. Но през KIES или FOTA може много да го чакаш. За сервиза, ако телефона е в гаранция и дадеш основателна причина за ъпдейта, не би трябвало да ти искат пари.

edit: Много съм се пообъркал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това устройство няма официално обновяване към Jelly Bean и няма да има. Ако желаете, може да прочетете за неофициалните варианти ето тук (Galaxy Mini II Q&A, Help & Troubleshooting) и тук (Galaxy Mini II Android Development) във форума на XDA Developers. Има опция за инсталиране на CyanogenMod 10.1 или 10.2 (JB 4.3), но има мaлко проблеми, например при 10.2:

What's not working:

* Off-mode charging (device just reboots into system)
* Camera

Other issues:

* Taking video in portrait mode is not supported by Mini 2 hardware.
This breaks camcorder functionality on some apps.

Аз препоръчвам да не правите никакви обновявания, а да продължите с версията на Андроид, която имате. Ако направите неофицално обновяване е доста трудно да се върнете назад, ако нещо не работи. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммммда в грешка съм аз! През цялото време се говори за mini, а аз гледам за S II. Прав е nologo, за GT-S6500 няма официален ъпдейт до JB. Знaчи вземаш под внимание поста по-горе и си стоиш мирен на 2.3.6. Извинявам се за подвеждането!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност преди година techcrunch пуснаха новина, че GALAXY mini II ще получи Jelly Bean. Но това не се получи, има петиция към Samsung, справка: Jelly Bean for Samsung Galaxy Mini 2 GT-S6500 (all series)

P.S. Според мен няма да има реакция от Samsung, защото ако има ъпдейт към JB например за GT-S6500, новите устройства ще се продават по-трудно. Освен това не мисля, че Jelly Bean е по-добра версия от Gingerbread за този хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммммда в грешка съм аз! През цялото време се говори за mini, а аз гледам за S II. Прав е nologo, за GT-S6500 няма официален ъпдейт до JB. Знaчи вземаш под внимание поста по-горе и си стоиш мирен на 2.3.6. Извинявам се за подвеждането!

Е примерно през KIES или там FOTA не става ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай, какво ти пречи! Изтегли си Kies, инсталирай го, и като свържеш телефона, ще ти изпише има ли по-нов софтуер за телефона ти, или не.

И според мен - по-добре не се занимавай. Новите версии на Андроид са по-тежки, а телефончето ти е със слаб хардуер, и може да не му понесат. 

Има смисъл да се сложи някоя преработена и олекотена версия, но за това се иска сериозно четене. И има риск да си прецакаш телефона, ако не знаеш какво правиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Трябва да има официален ъпдейт за модела телефон, а както стана ясно за твоя няма и нямам как да се ъпдейтне. Може да сложиш неофициален такъв и nologo в поста си е дал достатъчно инфо по въпроса, но и аз също не ти препоръчвам подобна операция, поради наличието на проблеми. Освен това хардуера ти е слабичък и ще си донесеш по-скоро ядове, отколкото полза от такъв ъпдейт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.