Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Планирам ъпгрейд, бюджета ми е 420-430лв. Смятам да купя 120GB SSD и видеокарта 8800 Ultra втора ръка. Към тях ще ми трябва и ново захранване (тъй като ultra изисква 6 pin connector, а сегашното ми няма такъв).

Бъркам ли някъде? (ъпгрейда е насочен за бърз load на win 7 и на няколко игри графика тип Dota 2/Dirt 3)

Кажете ако не си струва да ъпгрейдвам, а да пестя за нов компютър.

Мисля да клокна процесораhttp://ark.intel.com/products/37212/Intel-Pentium-Processor-E5200-2M-Cache-2_50-GHz-800-MHz-FSB?q=e5200 и да му сложа допълнително вентилатор за охлаждане (още не съм мислил по този въпрос)

Ето го и старият ми motherboard http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=812&CategoryID=1&MenuID=16&LanID=0

Редактирано от Ragnarous (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк-а на процесора показва процесор за лаптоп.Нещо сте объркал.

Кажете каква е цялата ви конфигурация сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка към процесора е на мобилен такъв ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази видеокарта е прекалено дърта. Ако искате да играете игрите по добре се лишете от SSD-то поне за сега. Вземете захранване за 150 лева и останалото похарчете за видео. Все още не знаем каква е текущата конфигурация, за да сме по-продуктивни. Процесорът, дори и да не беше мобилен, нямаше да съответства с дъното по никакъв начин.

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих линка с процесора. Евентуално мога да попитам приятел които има 6870 за бекъп за колко би ми я продал. Харда ми е плачевно бавен, рам 4гб ddr2, 500w някакво тъпо захранване (дори може да не е толкова). Силно съм ограничен откъм процесор, този приятел ми говореше, че ако ми даде видеокартата си няма да мога да използвам пълния й потенциал (дори наполовина) заради процесора и дъното. Кажете какво да прикача като данни (имам всичко на снимки)

Не исках да влагам много пари предвид игрите които ще се играят (CS:GO/Dirt 3/Dota 2) - те и сега вървят добре на 9500 GT 512mb, но ако може да се мине тънко с лек ъпгрейд...

Мислех за SSD защото харда ми е бавен и ми отнема доста време в loading

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно ти е казал. Вземи си SSD и захранване и виж как стоят нещата. Ако си доволен мирясваш, ако не тогава ще мислиш за видео:). Захранването и SSD-то може да си ги ползваш и в друга конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Loading-а на игрите няма да е по бърз, освен ако не ти инсталираш върху SSD-то. Ако ги играеш от там ще го скапеш много бързо. Ако ще играеш само тези заглавия по-добре си вземи 9800GT. 6870 -цата на приятеля ти е стабилна, но наистина няма да използваш потенциала й, но ако я дава на хубава цена я взимай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е много слаб, и не си заслужава особено ново поколение видеокарта, тъй като потенциала който ще може да се ползва ще е много малък (т.е. приятеля ви е прав). Реално ми се струва че всичко над HD7730 ще му бъде в повече на процесора:

Corsair 500W Builder Series CX V2
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s
POWER COLOR AX7730 1GBD5-HE

Обща стойност - 412.53 лв. с ДДС

Количка.

Въобще безсмислен ъпгрейд, защото не получаваш особено голяма производителност от стара платформа и ново поколение части за нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:-( Благодаря за съветите. Няма да стане така. Ъпгрейда явно е безсмислен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега като му е слаб процесора да не си взима хубава карта. Ако е свястна цената защо да не я вземе. А от познат поне ще знае как е ползвана и дали е клоквана.

SSD втора ръка не си вземай,може да умре всеки момент.Има си определен живот.

Според мен си вземи захранване + 6870+ хард. После смени платформата(дъно,процесор,рам)

Или продай твоите части допълни някой лев и я смени сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си вземи захранване + 6870+ хард. После смени платформата(дъно,процесор,рам)

Или продай твоите части допълни някой лев и я смени сега.

Това е най-добрият вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редакция: На темата е отговорено, благодаря на всички, които взеха участие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.