Премини към съдържанието
Phewniz

Новата серия видео карти на Амд !(Volcanic Islands )

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! В тази тема ще пиша за новите видео карти на амд .  Самите карти не следват тенденцията по номерацията 6770 7770 и тн. А са със съвсем нова номерация не знам защо от Амд са решили да ги обозначат така . Има две серии висок клас r9 и нисък r7 . Към високия клас са r9 290x , r9 280x , r9 270x , r9 290 , r9 280 и r9 270 . Към ниския клас са r7 260x , r7 250x r7 250x . Като най-производителна е r7 260x . На пръв поглед ще си помислите а тук амд са създали нещ напълно ново , но грешите . Амд използват същите чипове от миналото поколение 7000 . Обаче има модели доста напомпани като r7 260x (7790) .При нея е повишена работната честота на ядрото и на паметта . Друго интересно нещо е че има нови функции като truaudio . Тази добавка служи като ускорител на аудиото . От Амд казват че за обработка на аудиото се използват 15% от процесора . Тази функция се среща и в ниския клас r7 260x има тази функция . Докато при другите два модела от серията липсва . Mantle също е едно от новостите при новите карти . За сега единствената игра която ще я поддържа ще е Battlefield 4 . За мен най-интерасна от картите е r7 260x защото получавата една доста по напомпана карта с 2gb памет и функциите които посочих по горе . Забравих да кажа , че картите поддържат най-новия DirectX 11.2. . Поне според мен цените на новите карти са учудващо добри . Амд ме изненадаха приятно . Засега мисля да изчакам с покупка на карта от новата серия за да видя мнения на хора от форума както и подробни ревюта на различните модели . Според мен картите ще се клокват до същите нива както и 7000 серията защото все пак използват един и същи чип . Ако има някой който вече си е купил карта от новата серия на амд нека сподели какви са неговите впечатления. Като цяло това е което исках да споделя с вас . Дано да ви е било полезно ако тепърва разбирате за новото поколение . Благодаря за вниманитето !

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е добра. :) А за Мантъла и trueaudio щеше да е хубаво ако имаше малко повечко инфо и снимки на бенчмаркове (макар с бета драйвери) а относно картите и аз бях мн изненадан особено от 260Х, която я предлагат за 250 лв. 2ГДДР5. Другото хубаво е Zero Core mode-a, който спира ползването на ток към картата (тоест ~0 вата) когато не се ползва. Това за БФ4 не го знаех мерси :Д . За 290/290Х(които излизат утре) нямам информация смсл дали ще имат trueaudio и каква е БГ цената и щеше да бъде по добре ако ги беше споменал и тях все пак са "на върха" от серията. И за край.. Какво мислиш за Мантъла и има ли бъдеще в него според теб? Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло цените на картите са много близки до сегашните. Да не кажа същите затова съм изненадан толкова от Амд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DirectX 11.2 май само от Battlefield 4 се поддържа, а тя дори е Бета, пълен майтап.

Важни са цените в случая, бенчмарковете никога не са ме интерсували, а и не им вярвам, само геймърчета ги правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид развитието на видеокартите високият клас, ще бъде представен само от видеокартите с Havaii чипове, а именно r9 290x и r9 290, Останалите r9 2Х0x, са съответно позиционирани в рамките на средният клас видеокарти, като самият среден клас вече е разделен на долна, средна и висока част, според производителността и цената.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда затова я наричат Titan-Killer :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руснаците имат пари, а и с техните монитори нещата стоят по различен начин.

http://www.tomshardware.com/news/amd-radeon-r9-290x-benchmark-performance,24732.html#amd-radeon-r9-290x-benchmark-performance%2C24732.html?&_suid=1382072399294046452202925486574

Редактирано от Papugai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Review: Radeon R9 290X by vortez

Review: Radeon R9 290X by techpowerup

Review: Radeon R9 290X by tomshardware

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С R9 290x и R9280X AMD направо размазаха Nvidia! Сега "зелените" кожодери сигурно се чудят какво да правят и какви маркетингови хватки да приложат, за да излязат от ситуацията. Тези два модела (с цената и производителността си) заплашват да сринат буквално продажбите, в средния и високия клас, на картите на Nvidia.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда сега чакаме GeForce GTX 780 Ti

NVIDIA вероятно подготвят GeForce GTX 750Ti (може би) за борба с AMD Radeon R9 260Х

и GTX 780,която ще замести GTX 770

Ако не се лъжа ще има и GTX 760 Ti

И не на последно място NVIDIA също ще раздава игри, след 28-ми октомври

П.П. Да не забравяме и GTX 790 ,която ще се конкурира с AMD 7990

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С R9 290x и R9280X AMD направо размазаха Nvidia! Сега "зелените" кожодери сигурно се чудят какво да правят и какви маркетингови хватки да приложат, за да излязат от ситуацията. Тези два модела (с цената и производителността си) заплашват да сринат буквално продажбите, в средния и високия клас, на картите на Nvidia.

Надявам се цените на 290Х и 290 са приятни като цената на 280Х.

За 505лв. незнам енвидиа какво ще измислят,че да се борят с 280Х!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените са доста приятни. Като за стартови за моделите в референтен дизайн, се спряга под 1к лева за 290Х... Разбира се, всеки магазин е в правото си на собствена ценова политика.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре пристига R9 280x Vapor-X и ще видя на какво е способна.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

r9 290x се представя на ниво и цената и е много добра,ама все пак не е това което се очакваше.При 1080p/1440p GTX780 е на едно ниво с нея(без OC),а след OC 780тката излита напред,а Радеона почти не се потдава на клокване.Наистина в 2,5к и 4к резолюция картата мачка,но не са много хората които могат да си позволят такива монитори.И след няколко седмици ще има 780ti,а след 4месеца горе-доло и 800серия от зелените.Надявах се 290x да е доста по-мощна от това което получихме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

r9 290x се представя на ниво и цената и е много добра,ама все пак не е това което се очакваше.При 1080p/1440p GTX780 е на едно ниво с нея(без OC),а след OC 780тката излита напред,а Радеона почти не се потдава на клокване.Наистина в 2,5к и 4к резолюция картата мачка,но не са много хората които могат да си позволят такива монитори.И след няколко седмици ще има 780ti,а след 4месеца горе-доло и 800серия от зелените.Надявах се 290x да е доста по-мощна от това което получихме.

Изчакай да видим цената в БГ ,да излезнат нереферентните модели и чистата 290-ка и тогава да си водим някакви изводи!

Аз от ревютата които изгледах референтната 290Х  в голяма част я сравняват с фабрично овърклокнати 780-ки и са на едно ниво!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на високият клас модели с графика на Нвидиа, ще бъдат орязани прилично, поради болезненият факт на наличието на хавайки-те на пазара :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак ще си остана със моя звяр R9 280X Vapor-X. Ако някой иска може да сложа снимки на картата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите от хaрдуеaр пуснaхa ревю нa R290, може дa го прегледaте че нямa кaк дa го тaгнa от телефонa! п.п Към колегaтa от предния пост дето дaвaше прибързaни гaрaнции зa ценaтa ,че със сигурност нямaлa дa бъде по-евтинa от 800лв,че дори 900лв. го съветвaм дa не пребързвa с крaйни зaключения. Ценaтa зa Бългaрия се чaкa дa е 700лв.

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ! В тази тема ще пиша за новите видео карти на амд .  Самите карти не следват тенденцията по номерацията 6770 7770 и тн. А са със съвсем нова номерация не знам защо от Амд са решили да ги обозначат така . Има две серии висок клас r9 и нисък r7 . Към високия клас са r9 290x , r9 280x , r9 270x , r9 290 , r9 280 и r9 270 . Към ниския клас са r7 260x , r7 250x r7 250x . Като най-производителна е r7 260x . На пръв поглед ще си помислите а тук амд са създали нещ напълно ново , но грешите . Амд използват същите чипове от миналото поколение 7000 . Обаче има модели доста напомпани като r7 260x (7790) .При нея е повишена работната честота на ядрото и на паметта . Друго интересно нещо е че има нови функции като truaudio . Тази добавка служи като ускорител на аудиото . От Амд казват че за обработка на аудиото се използват 15% от процесора . Тази функция се среща и в ниския клас r7 260x има тази функция . Докато при другите два модела от серията липсва . Mantle също е едно от новостите при новите карти . За сега единствената игра която ще я поддържа ще е Battlefield 4 . За мен най-интерасна от картите е r7 260x защото получавата една доста по напомпана карта с 2gb памет и функциите които посочих по горе . Забравих да кажа , че картите поддържат най-новия DirectX 11.2. . Поне според мен цените на новите карти са учудващо добри . Амд ме изненадаха приятно . Засега мисля да изчакам с покупка на карта от новата серия за да видя мнения на хора от форума както и подробни ревюта на различните модели . Според мен картите ще се клокват до същите нива както и 7000 серията защото все пак използват един и същи чип . Ако има някой който вече си е купил карта от новата серия на амд нека сподели какви са неговите впечатления. Като цяло това е което исках да споделя с вас . Дано да ви е било полезно ако тепърва разбирате за новото поколение . Благодаря за вниманитето !

Аз четох че и сериата hd 7000 ще подържа мантле

така ли е

аз сам с hd 7870  и се чудя дали да я сменям би ли ми препоръчал някое видео от серията R7 или R9 може и някоя нвидиа

Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз четох че и сериата hd 7000 ще подържа мантлетака ли еаз сам с hd 7870  и се чудя дали да я сменям би ли ми препоръчал някое видео от серията R7 или R9 може и някоя нвидиа Мерси предварително

Ти беше с темaтa зa кросфaер до колкото помня. Щом искaш производизелност изчaкaй някой друг месец дa се появят нереферентни модели нa r9 290 и упгрейдвaй с тaкaвa кaртa. Сегaшнaтa ти е достaтъчно добрa зa достa комфортен гемплей и товa според чен е прaвилния вaриaнт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази карта с която си в момента е доста производителна . Попринцип не съм привърженик на нвидиа , но ако се налага може и така да взема . Четох тестове че новата карта на нвидиа която излиза скоро бие флагманта на амд .Това го твърдят само нвидиа , но очаквам и други тестове . Самата видео карта флагманта на амд е доста гореща и не дава голяма възможност за овърклок , което не ми харесва особено много . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.