Премини към съдържанието
shizzaw

Проблем с матрицата на лаптоп LENOVO GS75

Препоръчан отговор

Притежателката на лаптопа ми каза, че е при включване това е излезнало на екрана, а преди това си е работил добре. Без никаква причина излиза това на екрана не е ударен и май все още е в гаранция. Според мен е нещо дефект от матрицата, а не от лентовия кабел. Долу дето тръгва цялата размазана картинка хлопа пластмасата дето се слепва със самия екран. Екрана трепти и през няколко секунди става почти чисто бял. Утре ще го носят в технополис, но все пак дайте мнение.

post-340047-0-91303800-1381858860_thumb.

post-340047-0-12934900-1381858868_thumb.

post-340047-0-45631300-1381858875_thumb.

post-340047-0-23639600-1381858881_thumb.

post-340047-0-26604800-1381858887_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен е бил натиснат. Където е черното петно се вижда пукнатина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен е натиснат. Също така не мисля, че гаранцията ще бъде призната, но това не значи, че не може да се пробва! Понякога "номера минава".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя каза, че не е ударен или натискан просто е така от самосебе си се е прецакало - пуска лаптопа и това излиза.. Може дефект да е на матрицата. Дано им признаят гаранцията, че маи матриците за тоя модел са по 200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как ще се пукне ей така  самичък :) Ти какво очакваш да ти кажат че са лежали на леглото с лаптоп на корема и е станала и той се е изтряскал на земята ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пуска лаптопа и това излиза..

От къде го е пуснала ;)

Абсурд е да признаят гаранция :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя каза, че не е ударен или натискан просто е така от самосебе си се е прецакало - пуска лаптопа и това излиза.. Може дефект да е на матрицата. Дано им признаят гаранцията, че маи матриците за тоя модел са по 200 лв.

Глупости... По-скоро не се сеща как е станало. Или иска да се прикрие. Няма никакъв начин това да е повреда. Това е механично нараняване от приложен натиск. Може да е несъзнателно, да не е осъзнато кога е станало и от това да идва цялото "ма не знам как е станало" ииии "така си тръгна", но това е механична повреда. Аз не виждам как ще признаят гаранцията, защото там изрично е записано, че подобни вреди не се покриват. Да се надяваме,че приятелката ти има големи ...очи... и дълбоко ...очарование... и някак си да мине м/у капките. Друг вариант аз не виждам (осен да си плати ремонта + нова матрица).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости... По-скоро не се сеща как е станало. Или иска да се прикрие. Няма никакъв начин това да е повреда. Това е механично нараняване от приложен натиск. Може да е несъзнателно, да не е осъзнато кога е станало и от това да идва цялото "ма не знам как е станало" ииии "така си тръгна", но това е механична повреда. Аз не виждам как ще признаят гаранцията, защото там изрично е записано, че подобни вреди не се покриват. Да се надяваме,че приятелката ти има големи ...очи... и дълбоко ...очарование... и някак си да мине м/у капките. Друг вариант аз не виждам (осен да си плати ремонта + нова матрица).

хаха да и аз  това и казах да се наконти да вдъхне стимул, за да и го вземат за ремонт :D обаче това дето викате, че изглежда пукнат екрана само така изглежда поне външно с допир на пръст не се усеща пък и обърнете внимание на това, че споменах само там дето изниква размазаното придържащата пластмаса хлопа леко пък нататък по матрицата всичко си е прилепнало може така да са и го продали с дефектна матрица.  :P  , както и да е утре ще питам дали е минал номера с гаранцията.  :D

Редактирано от shizzaw (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ни какво е станало после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха да и аз  това и казах да се наконти да вдъхне стимул, за да и го вземат за ремонт :D обаче това дето викате, че изглежда пукнат екрана само така изглежда поне външно с допир на пръст не се усеща пък и обърнете внимание на това, че споменах само там дето изниква размазаното придържащата пластмаса хлопа леко пък нататък по матрицата всичко си е прилепнало може така да са и го продали с дефектна матрица.  :P  , както и да е утре ще питам дали е минал номера с гаранцията.  :D

Матрицата си е съвсем спраскана. Не очаквай да усетиш каквото и да е с пръст спукани са вътрешните слоеве. 

Щом като хлопа при пантата има някакъв лек шанстова разхлопване да е спукало матрицата при отваряне или затваряне нооо вероятността да го признаят е малка.

В технобакалията няма да направят нищо ще трябва да пътува до Полша и направо да се обади на съпорта колкото и да се конти и колкото и големи очи да има твоята позната техно нещо си не ремонтират лаптопи има официален съпорт на леново и той е в Полша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Матрицата си е съвсем спраскана. Не очаквай да усетиш каквото и да е с пръст спукани са вътрешните слоеве. 

Щом като хлопа при пантата има някакъв лек шанстова разхлопване да е спукало матрицата при отваряне или затваряне нооо вероятността да го признаят е малка.

В технобакалията няма да направят нищо ще трябва да пътува до Полша и направо да се обади на съпорта колкото и да се конти и колкото и големи очи да има твоята позната техно нещо си не ремонтират лаптопи има официален съпорт на леново и той е в Полша.

Ами ходила е този, който е приел лаптопа първо се е дърпал, но после тя се развикала и го приел. Казал и, че е ударен и че сигурно няма да мине гаранцията. Иначе след един месец ще и кажат какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ходила е този, който е приел лаптопа първо се е дърпал, но после тя се развикала и го приел. Казал и, че е ударен и че сигурно няма да мине гаранцията. Иначе след един месец ще и кажат какво се случва.

Транспорта до полша и обратно е за сметка на леново и заедно с ремонта отнема около седмица. Нямам идея защо са и казали месец. Ако се беше обадила на съпорта не Леново куриера идва на посочен адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.