Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мисля да си купувам нов телефон, но не разбирам много и ми трябва помощ. Търся телефон с голяма памет, възможно най-новата версия на андроид, добра камера и резолюция. По-възможност да струва под 400 лева. Бях си харесал ZTE Grand X Pro, но наскоро четох една статия за него и по коментарите не изглеждаше като много добър избор. 

Направих грешен избор с последния ми телефон, а с този, който смятам да купя, вероятно ще бъда още дълги години и ме е страх да не направя отново грешен избор. Ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е нисък, но защо не погледнеш Samsung I8190 Galaxy S3 mini?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Направих грешен избор с последния ми телефон

...

За кой модел става дума, ако не е тайна?

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск доста хора не скочат срещу мен, ще ти кажа да не си вземаш никога китайски телефон. Обърни внимание на бюджетните телефони с марка Sony и Samsung (Samsung Galaxy s3 mini, Sony Xperia Miro/J/S).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам разбира се S3 /аз имам такъв./

HTS Desire 500 е добър.

Също SONY Xperia SP - но той е около 500 гроша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HTS Desire 500 е добър.

Останалите два телефона, които си изброил са добри, но това HTC не е за препоръчване. Опита ми с такива апарати сочи доста изгорели пиксели както и слаба батерия.

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой модел става дума, ако не е тайна?

Samsung Galaxy Gio

Иначе какво мислите за ZTE Grand X Pro, защото наистина ми харесва, но просто искам да намеря възможно най-добрия телефон и ме е страх да не сгреша. Ако някой има впечатления от него, нека коментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung Galaxy Gio

Иначе какво мислите за ZTE Grand X Pro, защото наистина ми харесва, но просто искам да намеря възможно най-добрия телефон и ме е страх да не сгреша. Ако някой има впечатления от него, нека коментира.

Казах ти го малко по-нагоре и сега го пиша отново за последно...не си вземай китайски телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти го малко по-нагоре и сега го пиша отново за последно...не си вземай китайски телефон.

Добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си вземай китайски телефон.

Абсолютни глупости. Няма никакво значение къде е произведен/сглобен телефонът. Ако има добри отзиви за него, устройват те характеристиките, дизайнът и цената, няма да го вземеш, защото е китайски? Много пъти съм предлагал този телефон във форума - Alcatel Idol. Страхотна изработка, дисплей и камера. ПП: Разликите между Grand X Pro и Idol са минимални, на пръв поглед - размер и резолюция на дисплея, тегло и предна камера. Като само резолюцията е в полза на първия :) Може да видиш сравнение тук. Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде бе... Единственото нещо, за което си прав, е че няма смисъл да се гледа къде е произведен даден телефон, НО аз казах, че няма смисъл, дори е доста глупаво да си вземаш телефон от рода на ZTE, Prestigio и прочие. Имал съм допир до доста от тези устройства и смея да кажа, че една голяма част от тях са дефектни и друга също толкова голяма дефектират в последствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде бе... Единственото нещо, за което си прав, е че няма смисъл да се гледа къде е произведен даден телефон, НО аз казах, че няма смисъл, дори е доста глупаво да си вземаш телефон от рода на ZTE, Prestigio и прочие. Имал съм допир до доста от тези устройства и смея да кажа, че една голяма част от тях са дефектни и друга също толкова голяма дефектират в последствие.

Именно. Имал съм допир до телефони от трите марки - Alcatel, ZTE и Prestigio. Не мисля, че са дефектни, защото собствениците им ги имат от доста време и са доволни. А и цената им не е зле :) Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега от изброените най ми харесва SONY Xperia SP, но цената е проблем. Въобще, когато намеря телефон, който ми харесва и решавам да купя, все се намира някой,  който да каже, че той не е добър или се открива някой по-добър. И така търся все по-добър и по-добър и когато най-сетне намеря се оказва, че е твърде скъп. Въобще е ужасно трудно. Искам да направя правилния избор, но това е важно решение и се притеснявам, че ще сгреша.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм тестово две апаратчета Prestigio и съм крайно разочарован най-вече от кофти дисплей както и кофти тъч. Със ZTE също имаше проблеми, но не помня какво точно беше станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам мнение за това ZTE, защото подминавам устройствата от тази марка, нищо особено. Бюджетът е малко тъничък за добър Андроид телефон...

P.S. Малко извън темата. Аз предпочитам Nexus серията, но за съжаление цените за ново устройство, да речем Galaxy Nexus или LG Nexus 4 започват от 550 лв. Ако авторът има малко търпение, може да изчака някоя промоция след месец-два. Надявам да намери нещо, което ще му хареса. Например аз съм решил да си взема MotoX, но ще изчакам малко, за да го взема по-тънко.

Цццц. Сега видях, че AliExpress имат страхотна разпродажба на разни телефончета май само за 15 този месец: справка.

Ето снимка:
Публикувано изображение

Редактирано от nologo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че реших да си взема Sony Xperia SP, ако някой има такъв, нека сподели впечатления. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че реших да си взема Sony Xperia SP, ако някой има такъв, нека сподели впечатления. 

Аз имам лоши впечатления от екрана, преди месец имах възможност да го използвам за малко. Няма нищо общо с модерните IPS, цветовете започват да се губят/ инвертират при наклон на екрана. Ако си навън трябва да търсиш сянка, за да видиш какво има екрана, защото на пряка слънчева светлина все едно гледаш буркан с кисели краставици. Батерията е горе-долу, ъпдейтите на Android са замръзнали на версия 4.1 и пр. Нивата на SAR са доста високи, както и цената.

Тук има доста мнения на собственици на този модел.

Според мен androidbg не е мястото, където може да се намери изчерпателна информация. Това, което си заслужава прочита е може би 1% или по-малко. Почти всяка тема е изпъстрена с детски, неадекватни и подвеждащи мнения. Аз бих препоръчал XDA developers или 4PDA (руски). :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен androidbg не е мястото, където може да се намери изчерпателна информация

Не съм твърдял такова нещо. Там обаче могат да се намерят впечатления на собственици, за каквито пита авторът на темата. И то на български език.

За мнения на хора от цял свят на английски - Гугъл може да предложи много източници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм твърдял такова нещо. Там обаче могат да се намерят впечатления на собственици, за каквито пита авторът на темата. И то на български език.

За мнения на хора от цял свят на английски - Гугъл може да предложи много източници.

Прав си. Но за съжаление точно този модел няма много последователи, като гледам броя на коментарите и темите.

P.S. Малко извън темата. Аз не мисля, че Гугъл е мерило за изчерпателност, както и да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пъти съм предлагал този телефон във форума - Alcatel Idol. Страхотна изработка, дисплей и камера. 

Абсолютно подкрепям и мнението ми е, защото съм ползвал този апарат.

Около мен 5-6 души си взеха и никой не съжалява.

Авторе, обърни внимание и на този моделHuawei Ascend P6.

Мнението ми също е от първа ръка и съотношението цена - качество е перфектно.

Много повече получава човек от цената, която плаща за двата гореизброени апарата, стига да не е предубеден.

Ти, като гледам, си доста предубеден, но решението си е твое в крайна сметка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако авторът е фен на Sony, нека да има предвид, че Xperia SP няма да получи обновяване на операционната система към версия 4.3 и нататък, снимка:
Публикувано изображение
Източник (отпреди няколко минути): GSMArena

Не съм правил справка за изброените дотук предложения (освен Nexus, който е 100% up-to-date). За съжаление бюджетните устройства и тези от нисък клас са забравени от производителя след като бъдат продадени. Та в този смисъл е все тая дали ще си вземеш Xperia SP или нещо със Symbian, операционната система е умряла при производството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам Xperia Sp и от всичко съм доволен, освен с Wi-Fi то. Имам чувството, че когато не сърфирам в нета (с включено wi-fi) то автоматично се изключва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам Xperia Sp и от всичко съм доволен, освен с Wi-Fi то. Имам чувството, че когато не сърфирам в нета (с включено wi-fi) то автоматично се изключва 

Пуснат ли ти е режим Stamina?

С цел пестене на енергия режима изключва всичко де що може, вкл. и wi-fi също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.