Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Обмислям покупката на лаптоп до 850лв. (най-много 900 и то ако си заслужава, имам предвид има значително по-добри характеристики). Значи ще бъде поръчан през фирма ,тоест няма значение от къде е (само искам да разбера модела който ще е най-подходящ).

Ще се използва предимно за AutoCAD и интернет,може да се пуска някоя лека игрица като minecraft (Аутоката иска доста RAM а и ще са отворени доста WORDовски файлове).

Изисквания: (ако бюджета стигне за да ги покрие)

RAM: да е 6GB или нагоре.

Процесор: i3 и нагоре.

Видео: външно,но какво не мога да избера, с 1GB памет поне.

Размер на лаптопа: няма значение.

Хард: около 500GB, повече няма смисъл.

Охлаждане: възможно най-добро разбира се.

Батерия: като охлаждането ^.

(темата смятам, че е в правилния раздел ако не е моля да бъде преместена)

Да, търсих подобна тема ,но другите теми не отговарят на изискванията ми.

И ако има нещо неясно или непълно/грешно, моля питайте. Благодаря предварително,

Поздрави от Никола Стоянов

Редактирано от Nik0laBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще бъде поръчан през фирма ,тоест няма значение от къде е (само искам да разбера модела който ще е най-подходящ).

Това означава ли, че ДДС то пада и ако да, то парите стават ли около 1050 лв. с ДДС?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези мисля ще ти свършат работа - ASUS, DELL.

С тези тактови честоти AutoCAD не знам как ще работи. Те по принцип за 2014 дават 3GHz препоръчителни. Зависи с какво ОС ще работи автора и коя версия на програмата ще използва.

Аз предлагам това: Asus X550VC-XX093

Поне не е с икономичен процесор и има прилична за лаптоп тактова честота.

Поздрави!

Или Лаптоп Asus K53SD-SX809M

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил нещо с матов екран, щото тия гланцове и безконечно взиране в чертежи - нещо не ми върбвят ръка за ръка.

Примерно:

- Lenovo B590 59-383511

- HP ProBook 455 H0W29EA 4GB - макар малко по-слаб от Cоre i3, процесорът е 4-ядрен и в мулти-то го дават доста добър, а и видето никак не е зле

- Asus X550VC-XX093 ( варианта предложен от колегата по-горе, ама с някакъв подарък рутер - се файда :) )

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo B590 59-383511 което soulless.id е предложил е много добър вариант. Asus X550VC-XX093 също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се ползва за 2D и Celeron е достатъчен. Външно видео е излишно в тоя клас, понеже ще е на нивото на вградените HD 3000 и HD4000. Eто на този Probook 450 като му се добави още RAM(ако изобщо има нужда, понеже 4GB са достатъчни) тъкмо ще закръгли на 900лв. Това поне е бизнес клас машина, а не найлонов от най-ниската серия като предложените по-горе.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външно видео е излишно в тоя клас, понеже ще е на нивото на вградените HD 3000 и HD4000.

Няма как твърдението ти да е вярно! В този клас лаптопи, когато присъства отделна графична карта, то тя е от порядъка на GT 635M, а тя от своя страна е доста над нивото на HD 4000! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как твърдението ти да е вярно! В този клас лаптопи, когато присъства отделна графична карта, то тя е от порядъка на GT 635M, а тя от своя страна е доста над нивото на HD 4000! 

Ето в тази класация ясно се вижда, че HD4000 превъзхожда 610М и почти по нищо не отстъпва на 710М, 620М и 635М. В който и сайт да ги сравняваш картите разликата е минимална. Тук Людмил е много прав. Но пък авторът изрично е посочил че иска външно видео и за това повечето предложения са с такова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето в тази класация ясно се вижда, че HD4000 превъзхожда 610М и почти по нищо не отстъпва на 710М, 620М и 635М. В който и сайт да ги сравняваш картите разликата е минимална. Тук Людмил е много прав. Но пък авторът изрично е посочил че иска външно видео и за това повечето предложения са с такова.

Я пак прегледай таблицата, която си постнал! Ако кажеш, че разликата между HD 4000 и GT 635 е малка, значи нещо не ги схващаш нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак прегледай таблицата, която си постнал! Ако кажеш, че разликата между HD 4000 и GT 635 е малка, значи нещо не ги схващаш нещата!

Има разлика, но при този ограничен бюджет не си струва да плащаш грешни пари. За случая на автора и HD4000 ще му върши същата работа. За 2D проектиране и HD3000 стига, а ако реши да проектира 3D ще му е необходима минимум GTX карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика, но при този ограничен бюджет не си струва да плащаш грешни пари. За случая на автора и HD4000 ще му върши същата работа. За 2D проектиране и HD3000 стига, а ако реши да проектира 3D ще му е необходима минимум GTX карта.

В тази тема коментирах разликата при картите, а не кое е изгодно или не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм малко резервиран към лаптопи с АМД процесори, но HP-то 455 на soulless изглежда наистина примамливо с тая видео карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във връзка с горното, понеже го дискутирахме и на друго място - вграденото видео в чипа на АМД-то ( 7-ма серия ), работи в Crossfire режим ( Dual-Graphics ) със външното - 8-ма серия и така ти дава доста добра производителност :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ненужна обаче. В лаптоп за 900лв. не е оправдано да има отделна видеокарта, защото изяжда бюджета за нещо друго. Най-често е за сметка на посредствена батерия, много къс кабел на зарядното и евтина пластмаса и изработка шасито, което довежда до проблеми с охлаждането и бързо износване на корпуса. Найлонов лаптоп с i3 и GT635 за 1000лв. след една година изглежда като 5-годишен бизнес модел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт, макар че тук малко или много говорим за ПроБук, което откъдето и да го гледаш - не е някой пластмасов Ейсър или нещо от този тип.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

probook е толкова про... че няма накъде... Както и да го погледнете е несериозно да говорите за бизнес лаптопи и за кой-знае-какво качество в ниския ценови сегмент... Взимаш каквото ти се стори най-изгодно и качестввено и стискаш палци да издържи повече.

Аз от тая гледна точка предпочитам да взимам втора употреба, защото не ми се дават толкова пари за пластмасов боклук. Като ще е такова, поне да е за по-малко кинти...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за висок Single Core Performence. Тия U процесори изобщо не стават за AutoCAD. Аз съм с i3-370m на 2,4Ghz, нямам проблеми с AutoCAD 2014 в 2D (усеща се забавяне на големи градоустройствени планове - град с население 10-15 000 души и нагоре) и за леко 3D. Това забавяне, за което споменах е при файлове към 15мб, споменатия по-горе е такъв. Проблема идва с насичане на движението на курсора и по-бавно регенериране на чертежа. Дължи се на някои подобрения (команди,услуги), които предлага програмата от последните 2-3 версии насам. Реално може и без тях (макар и доста удобни) и като се изключат ситуацията е сравнително нормална. Натоварването се дължи най-вече на много частично или напълно припокриващи се елементи - "selection cycling". Преценявайте по преразказа ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не ДДС се смята (всичко е) в тези 900лв. и МНОГО благодаря на всички изложили своето мнение. Все пак ако някой има още предложения моля да заповяда няма да са излишни. Да AutoCAD ще се ползва на 2D но все пак не е за подценяваме. Главно ще бъде използван така:

1 Google Chrome с поне 8-9 раздела

1 Skype

1-2 проекта отворени на AutoCAD на 2D (тоест не ми е приоритет голямата резолюция или HDMI)

4-5 wordа 1-2 exelа

И това всичкото поначало е отворено наведнъж и ако е на win7 или 8 с техните анимации и глупости ... Просто не искам докато отварям другите прозорци, раздели,проекти.... да забива.

ПП: Извинявам се за късния отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз заставам зад модела на НР 455, който ти показах по-горе или пък тази му версия с Pentium процесор:

- HP ProBook 450 H6Q18ES

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре току-що прегледах абсолютно всички предложения и ми харесаха тези два лаптопа:

а)Asus който има NVIDIA GeForce GT 720M с 2GB DDR3 и има по-добра гаранция от Леновото, батерията е по-слаба в сравнение с другия лаптоп, но е с 750GB хард (което не е от голямо значение за мен).

б)Lenovo той пък е Леново все пак (аз си мисля че са по-добрата марка),клавиатурата има и български, устойчив на отпечатъци и замърсяване корпус, но има само NVIDIA GeForce GT 720M с 1GB  което пък компенсира с 1TB хард.

soulless.id ,даваш добри предложения, но едното е с двуядрен Pentium, а другото е с AMD. А аз търся да е нещо от рода на i3 защото съм фен на Intel но все пак в момента съм с Pentium 4.Да верно че е с 8GB DDR3, но мисля че и 6 ще ми стигат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD-то не е за подценяване и няма нищо общо с онова, което беше едно време - затова ти го показах. Иначе като производителност, доколкото съм гледал застава м/у Пентиума и i3-ката.

Тъй като ще работиш, аз бих заложил от горните два на Леново-то - този гланцов екран ще ти извади очите и освен ако не мислиш да правиш 3D модели и пр. - 1 или 2GB RAM на видето - няма да е от кой знае какво значение.

Жена ми е архитект и си чертае на Core i3 и 512MB видео :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доколкото съм гледал застава м/у Пентиума и i3-ката.

Значи i3 е по-добре от Pentiumа. И да не бях забелязал разликата в дисплеите, и това е плюс за Леновото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, при Intel са подредени така ( от ниско към високо ):

- Celeron

- Pentium

- Core i3

- Core i5

- Core i7

И AMD-то ти се нарежда между позиция 2-ра и 3-та, но с уточнението, че там имаш 2-ядрени процесори, докато AMD–то е 4-ядрено, което за мен малко или много си е плюс ( говорим физически 4-ядрено, а не с логическите ядра, както е Core i3-ката )

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.