Премини към съдържанието
AVT

Мнение на Gigabyte eco 600 или предложение за добра лазерна мишка до 55 лева

Препоръчан отговор

Здравейте! Обикалях из някои магазини и сервизи в търсене на добра мишка и открих такава, прилягаща идеално на ръката ми и сравнително точна. Става дума за Gigabyte ECO 600

http://www.technopolis.bg/b2c/details/556609/P11020201/Mishka-GIGABYTE-ECO-600-/WI-FI/LASER

Бих се радвал ако ми споделите мнения. Също така естествено приемам съвети за други мишки, но нека цената не надвишава ~ 55 лв.  Благодаря предварително!

П.П: Какво мислите по въпроса - безжична мишка = боклук? (аз не съм съгласен)

Редактирано от AVT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За въпроса ти в послеписа, зависи от мишката и как е разположен receiver-a - ако той е на някой от задните USB входове на дънната платка и компютъра е под някакво бюро на повече от метър от теб - очаквай често да ти прекъсва. Също така е неудобно това,че трябва да купуваш батерий,когато един кабел ти спестява бая пари(да знам за презареждащи се батерий,но и те струват пари). Колкото до мишка - гледай да е на някаква марка,а не измислена(марка различна от Razer!). Също така не си споменал за какво ще я използваш - за работа, игри, photoshop и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За въпроса ти в послеписа, зависи от мишката и как е разположен receiver-a - ако той е на някой от задните USB входове на дънната платка и компютъра е под някакво бюро на повече от метър от теб - очаквай често да ти прекъсва. Също така е неудобно това,че трябва да купуваш батерий,когато един кабел ти спестява бая пари(да знам за презареждащи се батерий,но и те струват пари). Колкото до мишка - гледай да е на някаква марка,а не измислена(марка различна от Razer!). Също така не си споменал за какво ще я използваш - за работа, игри, photoshop и т.н.

Ще я използвам за 3D моделиране, графичен дизайн и тн. (тепърва започвам да ги изучавам...) Колкото до презареждащите батерии - имам добри такива, купени преди година, но по стечение на обстоятелствата не използвам...  Също така приемникът ще е на предния панел на кутията и на около 55 - 60 см от мен.

Редактирано от AVT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам "logitech mk320" и съм доволен, но май не се продава без клавиатура. Работят от разстояние поне 7 м, дори и през стена.

https://www.google.bg/#q=%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Обикалях из някои магазини и сервизи в търсене на добра мишка и открих такава, прилягаща идеално на ръката ми и сравнително точна. Става дума за Gigabyte ECO 600

http://www.technopolis.bg/b2c/details/556609/P11020201/Mishka-GIGABYTE-ECO-600-/WI-FI/LASER

Бих се радвал ако ми споделите мнения. Също така естествено приемам съвети за други мишки, но нека цената не надвишава ~ 55 лв.  Благодаря предварително!

П.П: Какво мислите по въпроса - безжична мишка = боклук? (аз не съм съгласен)

http://www.stantek.com/?i=52290

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще я използвам за 3D моделиране, графичен дизайн и тн. (тепърва започвам да ги изучавам...) Колкото до презареждащите батерий - имам добри такива, купени преди година, но по стечение на обстоятелствата не използвам...  Също така приемникът ще е на предния панел на кутията и на около 55 - 60 см от мен.

Ами тогава тази,която си си избрал е достатъчно добра, също може да видиш и тази - http://www.technopolis.bg/b2c/details/566223/P11020201/Mishka-LOGITECH-M325-DARK-SILV-910-002334 - с постоянно DPI е (1000),но може би както казах, тази която си избрал е по-добра заради способността на смяна на DPI,когато ти се наложи да правиш нещо по-пипкаво 800 ще е по-добре пред 1000 и 1600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена за информация:

Имам безжична оптична мишка A4Tech X7 R4. На, която презареждащите батериите (2бр. АА по 2500 mAh) изкарват около 20 дни.

И това, при условие, че се ползва само по 5-6 часа на ден.

Затова, автора да има на предвид, ако взема мишка със голям DPI, батериите се стопяват за нула време.

Важно е да се провери и колко ток (mA) харчи мишката. Обикновено, това го пише отдолу при лазера.

Но, е възможно да е указано и във спецификациите и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена за информация:

Имам безжична оптична мишка A4Tech X7 R4. На, която презареждащите батериите (2бр. АА по 2500 mAh) изкарват около 20 дни.

И това, при условие, че се ползва само по 5-6 часа на ден.

Затова, автора да има на предвид, ако взема мишка със голям DPI, батериите се стопяват за нула време.

Важно е да се провери и колко ток (mA) харчи мишката. Обикновено, това го пише отдолу при лазера.

Но, е възможно да е указано и във спецификациите и.

Благодаря за информацията! Би ли казал колко ток харчи твоята мишка (ако не е тайна разбира се), за да имам база за сравнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията! Би ли казал колко ток харчи твоята мишка (ако не е тайна разбира се), за да имам база за сравнение?

Според информацията отдолу:Rated 3V, 35 mA.

За съпоставка старата със 800 DPI, А4Tech R7,само 15 mA.

Презареждащите и батерии издържат повече от месец. Забравям кога са сменявани..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според информацията отдолу:Rated 3V, 35 mA.

За съпоставка старата със 800 DPI, А4Tech R7,само 15 mA.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо изобщо ползвате презареждащи се батерии,и то точно за мишка?В момента съм със тази мишка приблизително две години вече,която използвам с две батерии Duracell и то най-обикновенния вид (най-евтините).Използвам я по около 4-5 часа дневно.Батериите издържаха точно година и четири месеца(когато ги поставих,написах датата върху тях).Преди около месец ги замених с нови,отново на Duracell.Бях пробвал и презареждащи но факта е че наистина изкарват около месец,най-вероятно защото може би са по 1.2 волта.Мишката ми е 3V-40mA.Надявам се да съм ви бил полезен с мнението си по-въпроса.Желая лек ден на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 Мишките на Microsoft за работа са най-удобните и най-здравите, които съм хващал. Аз лично ползвам такава с кабел, че е по-евтина, но в момента тази е на отлична цена. По други магазини съм я виждал и за 100лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000 Мишките на Microsoft за работа са най-удобните и най-здравите, които съм хващал. Аз лично ползвам такава с кабел, че е по-евтина, но в момента тази е на отлична цена. По други магазини съм я виждал и за 100лв.

И аз така си мислех, но изглежда не вярно:

Преди две седмици се развали Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000.

Спря да работи от раз, дали е приемника или мишката кой знае. Изкара около 3 години. Затова не робувам на марки.

За пример имам A4 R7, закупена в далечната 2007, която още работи, но е смених, тъй като е малко бавна с 800 dpi.

Имал съм (преди доста време) и ергономична клавиатура пак на MS, на който се разтропаха бутоните на втората година и се затриха буквите на третата.

Редакция: Може би, качествените им продукти започват със скъпите им модели.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.