Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте всички!

Пиша тук, защото от доста време имам проблем с интернета на лаптопа си.

Ето характеристики на лаптопа:

Модел и Марка:Lenovo G580

Уиндолс: 8

Процесор: Intel pentium 2x2.20

Видеокарта: Nvidia Geforce gt 630 2gb

Рам: 8гб 2x4 1600

Дъно:lenovo g580

редовно си чистя ненужните файлове с Advanched System Care

Проблема е, че като сърфирам в нета, в скайп или играя игра мултиплеар интернета ми спира и пише, че е ограничен(limited)

температурите са около 64 градуса и лаптопа не е бил отварян, защото е съвсем нов на 1 месец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пиши каква ти е връзката - кабелът директно ли влиза в лаптопа или минава през някакъв рутер или wi fi,

тая температура на каквото и да е май не е нормална,ако е само от сърфиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в мрежовите връзки и дай с десен бутон на свойства на безжичната карта, от там конфигуриране и управление на захранването, и махни чафката за изключване на устройството с цел пестене на енергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пиши каква ти е връзката - кабелът директно ли влиза в лаптопа или минава през някакъв рутер или wi fi,

тая температура на каквото и да е май не е нормална,ако е само от сърфиране.

Ами свързва се с рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...редовно си чистя ненужните файлове с Advanched System Care.

Според мен,причината е това недоразумение на софтуера...Когато е инсталиран в една система,променя постоянно всевъзможни настройки,чисти кое трябва и кое не трябва.В повечето случаи се получават конфликти и омазване на системата.Едва ли това ще е единственият ти проблем!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Според мен,причината е това недоразумение на софтуера...Когато е инсталиран в една система,променя постоянно всевъзможни настройки,чисти кое трябва и кое не трябва.В повечето случаи се получават конфликти и омазване на системата.Едва ли това ще е единственият ти проблем!

И да допълня Mитко! В същата програма, която ползвате има и опция за автоmатична настройка и оптимизиране на интернета. Та първо махнете тази програма, колкото и да я хвалят и си ползвайте за почистване поне по- малко безобидният Ccleaner. Моя препоръка. Едно време и аз я ползвах, докато не ми събори операционната система със своите действия! В противен случай трябва да сте прекалено внимателна кои модули за почистване и оптимизация ползвате.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е настроен както трябва не би трябвало от него да е проблема! Ако, обаче!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темепратури 64 градуса за чисто нов компютър са високи особено след като времето стана по-хладно. За да прекъсва свързаността, проблема може да е в рутера, в интернет доставчика, в компютъра и т.н. Ако нямате нужните умения да локализирате проблема по-добре занесете компютъра на сервиз. Още повече предполагам че в в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами махнах програмата, но не се оправи проблема!Мисля, че е от доставчика, защото от време на време и на компа прекъсва компютъра.Та мисля да говоря с доставчика, когато имам време.Може да локвате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
    • от SilentSword
      Здравейте! Специално се регистрирах за да получа вашето мнение относно моят проблем свързан с лаптопа ми. Купих лаптоп Асус преди четири месеца, наложи се да ми го преинсталират още на първия месец, защото взе да забива. След преинсталацията всичко беше наред, вече не забиваше, но ми изникна друг проблем. Когато пусна някое клипче  след няколко минути звука сякаш се проваля, не знам как по друг начин да го опиша. Пускам клипа някъде към средата се чува "тррр" за няколко секунди и после се оправя. Помислих си, че е от самия уиндоус и го дадох на друг човек да ми го преинсталира, но това нещо си продължава, вече не толкова често, но си продължава. Днес го носих на сервиз уж ми го били тествали нямало проблем за тях, но проблема все си стои.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.