Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам препоръки за:

-Процесор -предпочитам да е интел на Хасуел

-Дънна платка - Асрок

-Видео карта-харесах си тази MSI AMD Radeon HD 7850, 2048MB, GDDR5, 256bit

-Захранващ блок- Един от може би най-препоръчваните Cooler Master GX Bronze, 450W

Бюджета ми е 650лв.

Имам Рам памет ддр3,HDD и кутия.

Ще се ползва за игри като LoL,CS:GO,FiFA.

Мониторът ми е LG Flatron 19 инча

Предпочитам да направя покупката от Ем@г

Това е което съм избрал:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 624.06 лв. с ДДС

Добро захранване и процесор,като за начало можеш да ползваш вграденото видео и като събереш пари да си вземеш някоя хубава видео карта,захранването е предостатъчно.Аз поне бих направил така.Не бих взел процесора който ти си избрал.
Само не се знае каква ти е рам паметта(количество и модел)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.Желая да бъде закупена и видео карта.

Компонентите от ем@г излизат по-евтино

Публикувано изображение

Как се представя вграденото видео в игрите?

Относно рам-та 2x1gb Kingston 1600mhz

Публикувано изображение
Редактирано от Нямазаглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз съм със Cooler Master GX Bronze 550W и за сега съм доволен от него. Двете ми 7850 ги държи без проблем.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари да вземеш добър Интел няма как да стане, определено трябва да се лишиш от карта за начало. Иначе това което си избрал ще стане за твоята цел, но ще и трябва пак да ъпдейтваш процесора и РАМ, защото само с 2GB  си е малко. Имаш и алтернатива с АМД за към 700лв. ще се вместят всички неща даже и 4GB RAM.
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
GB 970A-D3 / AMD970/ AM3/+
SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC
PSU CM GX 450W APFC
4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 729.99 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r44873p1r50074p1r44260p1r45925p1rf.html

Продаваш твоята РАМ за около 30лв. и всичко излиза точно 700лв.

Иначе за Интел нещо такова взимаш сега(продаваш твойта РАМ) и като събереш към 300лв. една добра карта.

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2GB RAM са прекалено малко. Ако ще се взема всичко наведнъж:

Публикувано изображение

Ako e възможно на по-късен етап да се добави видеокарта:

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Тази как е?

Коя е идеалната видео карта за този процесор?

Няма да можеш да се възползваш от възможностите на видео картата с този процесор!

Или вземи i5 с вграденото видео или fx-a.

АМД не са никак зле!FX6300 е доста добър процесор за цената си и проблеми с игрите няма да имаш,а и с този ограничен бюджет....

И на мен ми се искаше i7,но взех fx-6350 :) , предпочитам повече ядра от колкото някакво двуядрено интелче било то и i3

Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми такава подходяща за този процесор.

Тази?:MSI ATI Radeon R7790

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми такава подходяща за този процесор.

Тази?:MSI ATI Radeon R7790

Като цяло процесора е слаб за игри. Ако смяташ да го сменяш след време тогава вземи 7850, но ако твърдо си решил да взимаш G3420 без да правиш бъдещи ъпдейти, тогава вземи 7770/7790.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре се насочи към i5. След време ще вземеш и видео карта. Второто предложение на Людмил е много-добро. Зарежи тия пентиуми и i3-ки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Процесор Intel® PentiumTM G3420, 32000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box Дънна платка ASRock B85M-HDS, Socket 1150 Видео карта MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W

Мисля,че ще е това.Благодаря на изказалите мнение по темата.

Ъпггрейд не е планиран.Вероятно процесора след 2-3години.

Имам един въпрос за ем@г:

-Вярно ли е,че по коледата пускат големи намаления?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с 

Процесор Intel® PentiumTM G3420, 32000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box Дънна платка ASRock B85M-HDS, Socket 1150 Видео карта MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W

Вграденото видео на i5 не е никак зле!Процесора е много добър,остави тея пентиуми!Парите са си твои но ще сгрешиш много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка правиш със тоя Pentium. Иначе относно въпроса за ем@г, сигурно правят стабилни намаления по коледа. Те и в момента имат намаления.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® CoreTM i5-4440

ASRock B85M-HDS

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 CL9 2x

Cooler Master GX Bronze 450W

--------------------------------------------------------------------------------------------------

2x Kingston 4GB 1600MHz DDR3 ли да вземе или бихте ми препоръчали някой кит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все едно. Просто вземи най-евтината 2х4ГБ 1600, без значение KIT или два модула от една партида.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вграденото видео ще могат ли да се играят League of Legends и Фифа 14 на 19инчов монитор?

Разгледай в тубата,има доста клипчета.Просто напиши i5 HD 4600 gameplay или името на играта която те интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
    • от axeloi12
      http://rmania.net/workstations-dell--precision-t5400-eight-cores-2x-quad-core-xeon-e5405-16gb-ram-quadro-3050.html
       тва ми е компа  искам да попитам ще стане ли да и сложа EVGA Geforce GTX 1070 8 GB  или поне 1060ти ?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.