Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

quickJO

Теливизионно предаване през проектор? Как да стане?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, организираме събитие. Очаква се около 30-тина човека да присъстват и трябва да излъчиме през прожекционен апарат TV предаване на живо. Също така предаването ще се излъчва по BBC (Би Би Си) и първото, за което се сещам е онлайн, от сайта на BBC, обаче България е в блек листата. Тъй като събитието ще е в Британското консулство не знам дали ще може да прекараме връзката през прокси и не знам дали ще имат в пакета телевизия (кабелна, сателитна) си BBC. Също така, ако използваме такъв сигнал, телевизионен, ще ни трябва тунер. Та конкретният въпрос е от техническа гледна точка как може най-лесно да се осъществи това излъчване.............. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте колеги, организираме събитие. Очаква се около 30-тина човека да присъстват и трябва да излъчиме през прожекционен апарат TV предаване на живо. Също така предаването ще се излъчва по BBC (Би Би Си) и първото, за което се сещам е онлайн, от сайта на BBC, обаче България е в блек листата. Тъй като събитието ще е в Британското консулство не знам дали ще може да прекараме връзката през прокси и не знам дали ще имат в пакета телевизия (кабелна, сателитна) си BBC. Също така, ако използваме такъв сигнал, телевизионен, ще ни трябва тунер. Та конкретният въпрос е от техническа гледна точка как може най-лесно да се осъществи това излъчване.............. Благодаря предварително!

Със стандартен цифров приемник/ за свободни канали/ и за София конвертор и антена до 1 метър, като антената се настрои на 19,2 градуса "Астра".   BBC е свободен канал и с много добро качество на картината. Между цифровия приемник и проектора, стандартният метод на свързване  на видео сигнала. Звука къде ще се слуша си решавате Вие, като отново се ползват стандартните свързвания между приемника и усилвателя, захранващ тонколоните. Приемането на BBC през интернет за момента на излъчване, може да се окаже и проблематично от характер на изключване от интернет. Всичко е възможно да се очаква при събитие, което е пропагандирано за определен ден и час! На 28 градуса за Англия, програмата също върви, но там е в пакет с другите техни предавания, а последният е платен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За описаното идеална работа ще ти свърши един iPad от последно поколение с карта за мобилен интернет и платен достъп през някой сайт до програмата на BBC.

Такива има в изобилие, а в допълнение ти трябва само един кабел, чрез който да вържеш пад-а в ТВ или проектор или където ти е кеф.

Консулството е на добро място и не би трябвало да имате проблем с онлайн стрийминга, стига да не сте в някоя зала на етаж -4, който целия е в бетон и арматура.

По този нескъп начин можете да пробвате предварително мястото как поема нещата, за да сте наясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Някой наясно ли е как става достъпа (директно, не през прокси) до стрийма от BBC. До колкото разбрах е платена регистрация, но сайта на BBC е достатъчно объркан, та нямам идея къде, какво, как, защо и колко... Та, някой знае ли? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, Някой наясно ли е как става достъпа (директно, не през прокси) до стрийма от BBC. До колкото разбрах е платена регистрация, но сайта на BBC е достатъчно объркан, та нямам идея къде, какво, как, защо и колко... Та, някой знае ли? Благодаря предварително!

По-горе бяхме писали по въпроса и аз и алгор. Направи ли поне някакъв експеримент?Или искаш стрим през интернет?Ако е за такъв, едва ли може през сайта им. Ненапразно английските канали са обединени в пакети /даже и свободните/. И тук е важно точно кое BBC искаш. Имат 1,2, 3 ,BBC World, BBC News... Погледни спътника на 28 градуса на изток.

Погледни това ако с нещо ти помогне:  BBC Red Button

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.