Премини към съдържанието
quickJO

Теливизионно предаване през проектор? Как да стане?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, организираме събитие. Очаква се около 30-тина човека да присъстват и трябва да излъчиме през прожекционен апарат TV предаване на живо. Също така предаването ще се излъчва по BBC (Би Би Си) и първото, за което се сещам е онлайн, от сайта на BBC, обаче България е в блек листата. Тъй като събитието ще е в Британското консулство не знам дали ще може да прекараме връзката през прокси и не знам дали ще имат в пакета телевизия (кабелна, сателитна) си BBC. Също така, ако използваме такъв сигнал, телевизионен, ще ни трябва тунер. Та конкретният въпрос е от техническа гледна точка как може най-лесно да се осъществи това излъчване.............. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте колеги, организираме събитие. Очаква се около 30-тина човека да присъстват и трябва да излъчиме през прожекционен апарат TV предаване на живо. Също така предаването ще се излъчва по BBC (Би Би Си) и първото, за което се сещам е онлайн, от сайта на BBC, обаче България е в блек листата. Тъй като събитието ще е в Британското консулство не знам дали ще може да прекараме връзката през прокси и не знам дали ще имат в пакета телевизия (кабелна, сателитна) си BBC. Също така, ако използваме такъв сигнал, телевизионен, ще ни трябва тунер. Та конкретният въпрос е от техническа гледна точка как може най-лесно да се осъществи това излъчване.............. Благодаря предварително!

Със стандартен цифров приемник/ за свободни канали/ и за София конвертор и антена до 1 метър, като антената се настрои на 19,2 градуса "Астра".   BBC е свободен канал и с много добро качество на картината. Между цифровия приемник и проектора, стандартният метод на свързване  на видео сигнала. Звука къде ще се слуша си решавате Вие, като отново се ползват стандартните свързвания между приемника и усилвателя, захранващ тонколоните. Приемането на BBC през интернет за момента на излъчване, може да се окаже и проблематично от характер на изключване от интернет. Всичко е възможно да се очаква при събитие, което е пропагандирано за определен ден и час! На 28 градуса за Англия, програмата също върви, но там е в пакет с другите техни предавания, а последният е платен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За описаното идеална работа ще ти свърши един iPad от последно поколение с карта за мобилен интернет и платен достъп през някой сайт до програмата на BBC.

Такива има в изобилие, а в допълнение ти трябва само един кабел, чрез който да вържеш пад-а в ТВ или проектор или където ти е кеф.

Консулството е на добро място и не би трябвало да имате проблем с онлайн стрийминга, стига да не сте в някоя зала на етаж -4, който целия е в бетон и арматура.

По този нескъп начин можете да пробвате предварително мястото как поема нещата, за да сте наясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Някой наясно ли е как става достъпа (директно, не през прокси) до стрийма от BBC. До колкото разбрах е платена регистрация, но сайта на BBC е достатъчно объркан, та нямам идея къде, какво, как, защо и колко... Та, някой знае ли? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, Някой наясно ли е как става достъпа (директно, не през прокси) до стрийма от BBC. До колкото разбрах е платена регистрация, но сайта на BBC е достатъчно объркан, та нямам идея къде, какво, как, защо и колко... Та, някой знае ли? Благодаря предварително!

По-горе бяхме писали по въпроса и аз и алгор. Направи ли поне някакъв експеримент?Или искаш стрим през интернет?Ако е за такъв, едва ли може през сайта им. Ненапразно английските канали са обединени в пакети /даже и свободните/. И тук е важно точно кое BBC искаш. Имат 1,2, 3 ,BBC World, BBC News... Погледни спътника на 28 градуса на изток.

Погледни това ако с нещо ти помогне:  BBC Red Button

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.