Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lamark

Въпрос свързан с Хард Диск

Препоръчан отговор

След като включа лаптопа се чува 3 последователни пъти "пиип" и след това се появява съобщение: Fixed Disk Parameter Table or BIOS Error System Halted Прочетох няколко теми от различни сайтове в Америка и се споменава следното: 1. Да се извади батерията. 2. Да се провери РАМ паметта. 3. Fn+11 Нищо от това не помогна, а и не мога да буутвам, нито да вляза в Биос. Някакви идеи? Благодаря предварително!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади диска и пробвай без него да видим до къде ще стигне .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади диска и пробвай без него да видим до къде ще стигне .

Не мисля, че е от лаптопа. Сложих друг хард и тръгна, даже го преинсталирам с windows 7 Търся информация из нета, но нищо не намирам като решение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е от лаптопа. Сложих друг хард и тръгна, даже го преинсталирам с windows 7 Търся информация из нета, но нищо не намирам като решение!

Аз не съм казал че е от лаптопа , а точно това - да извадиш диска за да видим дали причината е в диска .

Сега сложи проблемния диск на компютър и се опитай дали ще се вижда .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм казал че е от лаптопа , а точно това - да извадиш диска за да видим дали причината е в диска .

Сега сложи проблемния диск на компютър и се опитай дали ще се вижда .

Аз разбрах да извадя хард-а, извинявам се. Извадих буутва-щия диск и същата работа. Не знам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не е срещал такъв проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоя хард има ли нещо ценно? ако няма му направи един пълен формат.

Можеш да ресетнеш и биос-а за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоя хард има ли нещо ценно? ако няма му направи един пълен формат.

Можеш да ресетнеш и биос-а за всеки случай.

Няма нищо ценно, въпроса е как да вляза в биос-а, или как да го форматирам след като когато се опитвам да вляза в биос 3 пъти последователно се чува пиип и след това изписва: Fixed Disk Parameter Table or BIOS Error

System Halted

опитах многократно и не става.

Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Три пиип обикновено означава проблем с рамта, но 1 дълъг и 2 къси пиип, е проблем с видеото. Така че разбери кое е вярното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Три пиип обикновено означава проблем с рамта, но 1 дълъг и 2 къси пиип, е проблем с видеото. Така че разбери кое е вярното.

Имам таблицата за тези звуци и още вчера пробвах рам-а, всичко си работи, видео картата също работи. Сложих друг хард, преинсталирах без проблем.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема изглежда решен тъй като "Fixed Disk Parameter Table or BIOS Error  System Halted" го дават като проблем с твърдия диск. Щом машината е бутнала, че даже и преинсталацията е минала, то не виждам къде може да има друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема изглежда решен тъй като "Fixed Disk Parameter Table or BIOS Error  System Halted" го дават като проблем с твърдия диск. Щом машината е бутнала, че даже и преинсталацията е минала, то не виждам къде може да има друг проблем.

Значи проблема е в хард-а.. ако пробвам да го поставя на моя си лаптоп от този който пиша дали ще навреди с нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема е в хард-а.. ако пробвам да го поставя на моя си лаптоп от този който пиша дали ще навреди с нещо?

Не няма да е проблем, но по-добре не го оставяй за системен. Вържи го на някоя настолна машина, форматирай го, и го ползвай за съхранение. Оттам насетне колкото издържи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма да е проблем, но по-добре не го оставяй за системен. Вържи го на някоя настолна машина, форматирай го, и го ползвай за съхранение. Оттам насетне колкото издържи.

Извинявам се, но не разбрах как да го свържа на настолна машина? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но не разбрах как да го свържа на настолна машина? :)

Както се свързва ?!? Кое не ти стана ясно ?

ПС: Само като казах за съхранение, да не тръгнеш да слагаш важни неща на него, че не се знае кога може да откаже напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се свързва ?!? Кое не ти стана ясно ?

Като външен хард(втори) или? Как да го форматирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като външен хард(втори) или? Как да го форматирам?

Да като втори. Форматирането го правиш от диск мениджмънта след като го свържеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да като втори. Форматирането го правиш от диск мениджмънта след като го свържеш.

След като не ми препоръчвате да съхранявам важна информация, значи не ми върши работа. Благодаря за съветите, и се извинявам че Ви загубих времето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не ми препоръчвате да съхранявам важна информация, значи не ми върши работа. Благодаря за съветите, и се извинявам че Ви загубих времето :)

Еми няма как да препоръчам подобно нещо, след като не се знае какво е състоянието на диска. Може всеки момент да издъхне до състояние в което е невъзможно да измъкнеш каква да е информация, а дори и да е възможно цените за това са доста солени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми няма как да препоръчам подобно нещо, след като не се знае какво е състоянието на диска. Може всеки момент да издъхне до състояние в което е невъзможно да измъкнеш каква да е информация, а дори и да е възможно цените за това са доста солени.

Така е, а и Аз се намирам в Холандия, а тук цените са още по солени :)

Все пак се надявам тази тема да даде отговор  на някого със същия проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, сега се сблъсках с друг проблем с друг хард. Лаптопа не разчита хард-а и ми изписва съобщение: Non-System disk or disk error replace and strike any key when ready Какво да направя за да разпознае хард-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да направя за да разпознае хард-а?

:) елементарно - каквото направи с предишния :D като първо пробваш да инсталираш ОС на сегашния .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) елементарно - каквото направи с предишния :D като първо пробваш да инсталираш ОС на сегашния .

Опитах да инсталирам windows 7 и когато стигам до разделяне на харда не го разчита, а като избера опцията за намиране на driver и като поиска да посоча мястото на драйвер-а се вижда че на хард-а има ОС- Има няколко папки, сред тях и папка windows, също така показва и четачката с буутващия диск. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами първо изтрий дяловете и след това дели .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами първо изтрий дяловете и след това дели .

Явно не се изразих правилно. След като стигам до дяловете хард-а не се вижда, няма го. Има опция за инсталиране на драйвер, след като я избера и след това да задам място на драйвер се вижда че има инсталиран windows на хард-а(има папка с името windows и още няколко папки. Също така се вижда и четачката с буутващия диск).  Не знам дали обяснението ми е разбираемо :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.