Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
nlegna

Избор между VW Sharan или Mazda 5 ванче 6+1

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! Харесъл съм си тези 2 колици тип 6+1. 1. VW Sharan 2. Mazda 5 Кажете си мнението относно избора. Интересуват ме впечатления от: - често срещани проблеми, - цени за поддръжка; - разход на гориво бензин / газ LPG - други впечатления Благодаря на всички, които се включат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал Маздата.Без да се замислям въобще...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. За въпросните бройки можем само да гадаем в какво техническо състояние са и какво ще се прояви като "дефект". Най-често това зависи и от начина и мястото на употреба и начина на возия от шофьора. Съответно не е задължително проблемите при Вас, да са същите като тези, които биха възникнали при управлението от друг шофьор и по различно качество пътна настилка, от тази по която ще карате колата. Така че точен отговор на въпроса е невъзможен.

2. Цените зависят от начина за поддръжка. Ние можем да кажем някаква цена определена от нашата визия по въпроса, а вие да си купите моторно масло по 300 евро литъра и после да се оплачете, че сме ви дали погрешна представа.

3. Разходите са в техническите описания на моделите. Те са свободно достъпни в мрежата. Какви ще са разходите в реалността, зависи и от конкретното състояние на въпросните коли и пак от начина на возия...Може спокойно да се достигнат нива доста над тези в описанието.

4. Естествено е поддръжката на европейската кола да е по-добре сервизно осигурена. Но пък японските се славят с добро качество на изработка...

Изборът винаги е личен. Отивате на място оглеждате колите и си харесвате тази, която ви отива на манталитета...Не е невъзможно като отидете на място да ви хване окото(и за джоба) някоя кола дислоцирана в близост до тези, между които в момента се чудите :D На една моя позната точно така се случи, та макар преди това с месеци да преравяше автоборсите и да пита в не един специализиран форум, за впечатления и характеристики.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Харесъл съм си тези 2 колици тип 6+1.

1. VW Sharan

2. Mazda 5

Кажете си мнението относно избора. Интересуват ме впечатления от:

- често срещани проблеми,

- цени за поддръжка;

- разход на гориво бензин / газ LPG

- други впечатления

Благодаря на всички, които се включат.

Проблеми при маздата - единствено ламарините.

при фолксвагена - всичко останало :ph34r:  ( това беше шегичка)

поддържката ( като части и сервизно обслужване)  и на двете коли ще ти излезе горе-долу еднаква.

разходът и на двете коли е сходен - около 8-9 на 100 средно.

Не ми харесва, че на тази снимка на Шарана :

Публикувано изображение

ключовете са поставени така, че да закрият панела със сервизните лампички.

не е нормално това, освен, ако продавачът не иска да скрие светеща лампичка за проблем.

да не говорим,ч е километражът му е бърникан - Шаран на 10 години и да е само 130 000 километра ?! няма такава кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за киломтртите си прав, почти е сигурно че не са толкова, но за лампите май не си съвсем прав, защото тя така или иначе не работи и няма как нещо да свети. трябва да се запали, за да светне каквото има да свети. 

за поддръжката и сервизите, смея да твърдя, че маздатата определено е с доста по-скъпи части. 

бих се спрял на шарана

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Изцепки. Аргументи, ала-бала или просто сгоден случай да се разпишем за бог да прости.

Японската консерва е толкова ван, колкото баба ми рок-звезда. В автобранша заслужено се присъжда име трансвестит. Схлупен ван или комби с повдигнат таван, но ни едно от две в класически вид. Мазда 5 бензин, автоматик с включен климатик на дълъг път под 11л/100км не пада! Говоря от опит. Тази е с ръчни и ако се кара пенсионерската, и по наклон се пуска по инерция ще падне на 9л/100км.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.