Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Sylver cloud

Моля за съвет при покупка на TV Sony KDL 42 807ASAE

Препоръчан отговор

Здравейте,уважаеми потребители!Предстои ми покупка на телевизор за всекидневна стая,като бюджета е до 1500лв.Държа да уточня,че бих искал да намеря качествен продукт,който си заслужава подобна инвестиция.Харесах някои модели на Сони и Филипс.От обиколките из магазините се разколебах,затова се нуждая от малко помощ.Като размер се спрях на 40 или 42 инча.Помещението не е много голямо и смятам,че са достатъчни.Не държа на много допълнителни екстри,а повече на качествена картина.От сериите на Филипс ми допадат PFL 5008K и 6008K.Модела на Сони KDL 42 807ASAE ми харесва много основно заради процесора,който притежава.Притеснява ме факта,че имам познати работещи в Техномаркет и споделиха,че при някои серии имат дефекти и изгорели пиксели.Ще съм благодарен на всеки,които има опит в тази сфера и даде своите предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Щом се притеснявате за модел Сони KDL 42 807ASAE спрете се на  Philips 6008K/12.  Единият ми е точно този модел, но няма да го хваля, защото не си падам по тази част. Другият ми е отново Philips, но още по голям модел. Philips 6008K/12 при мен работи почти денонощно. Скоро ще навърши една година служба без никаква забележка. Не забравяйте , ако си купувате от тези модели да ги регистрирате след това.От мен това, сега може и други модели да се изберат, но това е за вас по- важно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам имаш предвид тазгодишния модел! Разликата межу W807 и W805 е само в цвета на рамката като при първия е сребриста ,а при втория черна! Чудесен модел като за втория W805 гледам има и очила към ТВ! http://www.technopolis.bg/b2c/details/13074/P11090104/Televizor-SONY-KDL-42W805-3D-LED а и с черна рамка е за предпочитане заради отражението! За тези пари е чудесен избор. И не знам до колко са ти ,,познати,,тези в Техомаркет,но повечето разбират от телевизори ,колкото баба ми от ядрена физика!

За тези пари това е един от най-добрите модели-не се колебай.И да ...по-добър е от посочените от теб модели на  Philips!Това е моето мнение...Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,за съвета.Приемам всякакви предложения за модели и производители.Стига да не надвишават драстично посочената сума,на този етап не мога да отделя повече.Ако предложението е с 100 лв. над бюджета бих могъл да ги събера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още може да се намери Panasonic TX-L42ET5E. Препоръчвам ти го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Предполагам имаш предвид тазгодишния модел! Разликата межу W807 и W805 е само в цвета на рамката като при първия е сребриста ,а при втория черна! Чудесен модел като за втория W805 гледам има и очила към ТВ! http://www.technopolis.bg/b2c/details/13074/P11090104/Televizor-SONY-KDL-42W805-3D-LED а и с черна рамка е за предпочитане заради отражението! За тези пари е чудесен избор. И не знам до колко са ти ,,познати,,тези в Техомаркет,но повечето разбират от телевизори ,колкото баба ми от ядрена физика!

За тези пари това е един от най-добрите модели-не се колебай.И да ...по-добър е от посочените от теб модели на  Philips!Това е моето мнение...Успех.

Този въпрос към кого е насочен повече? Към питащият или към мен?Трябва са се уточняваш в случая, за да се знае кой да отговаря! Ако е за мен, аз съм почнал така:  "Щом се притеснявате за модел Сони KDL 42 807ASAE..." Мисля, че съм ясен за модела. А после съм продължил с тези, които питащият е написал. За други нямам коментар. Ръководя се от неговите предпочитания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този въпрос към кого е насочен повече? Към питащият или към мен?Трябва са се уточняваш в случая, за да се знае кой да отговаря! Ако е за мен, аз съм почнал така:  "Щом се притеснявате за модел Сони KDL 42 807ASAE..." Мисля, че съм ясен за модела. А после съм продължил с тези, които питащият е написал. За други нямам коментар. Ръководя се от неговите предпочитания!

Насочен е към автора :)  Сори писал съм заедно с теб и са се ,,застъпили,,постовете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действително познавам лицата,които работят там и видях с очите си един от телевизорите с изгорели пиксели и точно това ме притесни.Казаха ми,че имат вече върнати бройки и това ме изненада.Ако не греша тези модели са произведени в Полша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действително познавам лицата,които работят там и видях с очите си един от телевизорите с изгорели пиксели и точно това ме притесни.Казаха ми,че имат вече върнати бройки и това ме изненада.Ако не греша тези модели са произведени в Полша.

При покупката има елементарен тест за изгорели пиксели. Учуден съм, че след като продавачите са ти познати, не са ти го казали.

Така че поне нов можеш да го купиш без дефекти. А оттам нататък - божа работа.

Ако някой ми каже, че може предварително да познае дали конкретната бройка след време ще има изгорели пиксели, или не, като гледа марка, модел или партида на матрицата - да има много здраве от мен :cool: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аме не отричам,че е възможно да има и ТВ с матрици на които има изгорели пиксели-затова се гледа на място-това ни най-малко не означава,че модела не е добър :) Затова може да отидеш на място с флаша със записани демота с които се проверява за тези пиксели.Представляват ,,изображения,, с различни цветове (общо казано) при които най-добре се забелязва този проблем.Из нета има много такива....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При покупката има елементарен тест за изгорели пиксели. Учуден съм, че след като продавачите са ти познати, не са ти го казали.

Така че поне нов можеш да го купиш без дефекти. А оттам нататък - божа работа.

Ако някой ми каже, че може предварително да познае дали конкретната бройка след време ще има изгорели пиксели, или не, като гледа марка, модел или партида на матрицата - да има много здраве от мен :cool:

Зная,че може да се направи такъв тест,но има вероятност да има партиди с дефектни матрици.Не бих искал след 2-3 месеца да си скубя косите.Дори да знаят,че определени серии са проблемни не мисля,че ще го афишират.По вероятно е да се престорят на разсеяни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... демота с които се проверява за тези пиксели.Представляват ,,изображения,, с различни цветове (общо казано) при които най-добре се забелязва този проблем.Из нета има много такива....

... както и в магазините, в които се продават телевизори :) .

Зная,че може да се направи такъв тест,но има вероятност да има партиди с дефектни матрици.Не бих искал след 2-3 месеца да си скубя косите.Дори да знаят,че определени серии са проблемни не мисля,че ще го афишират.По вероятно е да се престорят на разсеяни.

Не прочете ли какво ти писах? Няма начин някой да разбере дали след няколко месеца ще ти се появи горещ/изгорял пиксел. Нито пък продавачите имат информация за дефектни партиди. Това са празни приказки.

И ще те утеши ли, ако от една партида е нямало нито един дефектен телевизор досега, а твоят се окаже такъв?... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде из нета по форуми,ревюта и тестове не съм срещал като цяло за модела ,че е проблемна серия,с дефектни матрици и т.н.т-напротив--както миналата ,така и тази година се очертава това да е най-добрия модел (за флагманите като цяло при LCD-тата)  ! Просто си попаднал на такъв с проблем с пикселите при матрицата.А това,че е бил ,,на показ,, и не са го забелязали в Техно-то пак подвърждава моя по-горен пост до някаква степен за ,,компетентноста,, и ,,безотговорноста,, на работещите в тези вериги.Моля не се засягай с това мое изказване-просто съм обективен :)

Аз например не бих допуснал точно такъв модел да е изложен за мостра---не за да крия ,,дефекта,,му ,а защото ето явно създава грешна представа като цяло за модела и марката.

Надявам се си ме разбрал правилно...

Е тъй де ,ма не виждаш ли ,че явно не обесняват това на  клиентите си ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако толкова се страхуваш от дефектни пиксели - вземи мостра , след като я огледаш внимателно , хем ще се пазариш за минимум 5% отстъпка :D Обикновено се появяват в началото на работа - не че е гаранция а цветови заливки мисля че ги прави и самия телевизор - поне панасоник има .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, онзи ден като ходих в Technopolis и му казвам на продавача да влезе в сервизното меню, за да видя с какъв панел е телевизора и той ми вика - не може ще го развалиш, както и ми вика - господине, Вие явно сте техник и разбирате много, но това на нас не ни е позволено... Прикани ме да отида друг ден, когато техниците са там - те били оторизирани да пипат по сервизното... Аз му казвам, че е толкова "опасно". колкото да си си включиш и изключиш телевизора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде из нета по форуми,ревюта и тестове не съм срещал като цяло за модела ,че е проблемна серия,с дефектни матрици и т.н.т-напротив--както миналата ,така и тази година се очертава това да е най-добрия модел (за флагманите като цяло при LCD-тата)  ! Просто си попаднал на такъв с проблем с пикселите при матрицата.А това,че е бил ,,на показ,, и не са го забелязали в Техно-то пак подвърждава моя по-горен пост до някаква степен за ,,компетентноста,, и ,,безотговорноста,, на работещите в тези вериги.Моля не се засягай с това мое изказване-просто съм обективен :)

Аз например не бих допуснал точно такъв модел да е изложен за мостра---не за да крия ,,дефекта,,му ,а защото ето явно създава грешна представа като цяло за модела и марката.

Надявам се си ме разбрал правилно...

Е тъй де ,ма не виждаш ли ,че явно не обесняват това на  клиентите си ;)

Точно за това и пуснах тази тема.Зная,че във форума има потребители,които се нтересуват по-задълбочено от тази материя.Не се засягам,мога само да съм благодарен на лицата,които отделят от своето време за да дадат мнения,насоки и препоръки на такива като мен.

Не прочете ли какво ти писах? Няма начин някой да разбере дали след няколко месеца ще ти се появи горещ/изгорял пиксел. Нито пък продавачите имат информация за дефектни партиди. Това са празни приказки.

И ще те утеши ли, ако от една партида е нямало нито един дефектен телевизор досега, а твоят се окаже такъв?... ;)

Не няма да ме утеши ни най-малко.При условие,че ми дават информация за десетина телевизора от дадена серия,които се оказват проблемни и проявяват идентичен дефект,а именно изгорели пиксели при това на модел сравнително висок клас,това ме накара да размисля.Нима е толкова невероятно и недопустимо за теб да се окаже,че тази партида е с дефектни матрици.Никъде не съм твърдял,че този модел или производителя създава некачествени продукти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И още нещо!

Много от Вас имат грешна представа за фирмите производителки - пример - Полша, Унгария, Турция, Китай, Русия. 

Технологичният процес на изработката на определен модел не е свързан с човешки ресурси при насищането на печатните платки с елементи. Хората участват единствено със подвързването на отделните модули с проводниците, които завършват на куплунзи, и затварянето на кутията на телевизора. Във всички други етапи участват само автомати, които извършват насищането на SMD елементите по печатните платки! Регулирането и настройките се извършват от хора с високо технологична апаратура и тези хора не са кантонери по улиците , а добре подготвени и с дълъг стаж специалисти.Така че, не е много важно в коя страна е произведена дадена серия телевизори.Ама ние сме си българи и сме големи специалисти навред, колкото и да не го разбираме.Хубаво е да видите един такъв технологичен процес реално, но в България има само на няколко места - София, Пловдив и разбира се - Правец!В заключение! Аз не се притеснявам къде е сглобен моя телевизор - Дали в Унгария или в Турция. Намесата на работника вече е много малка, а и има краен контрол на всяко едно изделие, преди да излезе от фабриката. Минава пълен тест 72 часа задъжително. И накрая! Даже и във професионалната и военната техника не е гарантирано качеството на работа на 100%. Няма как да бъде вярно това, защото със всеки електронен елемент работещ в телевизора например, може да се случи гаф и последният да дефектира. При професионалната и военната техника се тестват всички елементи задължително, докато в техниката, предназначена за домашно битови нужди има клас, на който трябва да отговаря и ако се тестват елементи, те са упоменати в самия технологичен процес!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо!

Много от Вас имат грешна представа за фирмите производителки - пример - Полша, Унгария, Турция, Китай, Русия. 

Технологичният процес на изработката на определен модел не е свързан с човешки ресурси при насищането на печатните платки с елементи. Хората участват единствено със подвързването на отделните модули с проводниците, които завършват на куплунзи, и затварянето на кутията на телевизора. във всички други етапи участват само автомати, които извършват насищането на SMD елементите по печатните платки! Регулирането и настройките се извършват от хора с високо технологична апаратура и тези хора не са кантонери по улиците , а добре подготвени и с дълъг стаж специалисти.Така че, не е много важно в коя страна е произведена дадена серия телевизори.Ама ние сме си българи и сме големи специалисти навред, колкото и да не го разбираме.Хубаво е да видите един такъв технологичен процес реално, но в България има само на няколко места - София, Пловдив и разбира се - Правец!В заключение! аз не се притеснявам къде е зглобен моя телевизор - Дали в Унгария или в Турция. Намесата на работника вече е много малка, а и има краен контрол на всяко едно изделие, преди да излезе от фабриката. Минава пълен тест 72 часа задъжително. И накрая! Даже и във професионалната и военната техника не е гарантирано качеството на работа на 100%. Няма как да бъде вярно това, защото със всеки електронен елемент работещ в телевизора например, може да се случи гаф и последният да дефектира. При професионалната и военната техника се тестват всички елементи задължително, докато  техниката, предназначена за домашно битови нужди има клас, на който трябва да отговаря и ако се тестват елементи, те са упоменати в самия технологичен процес!

Благодаря Ви колега!Чел съм доста от Вашите коментари и съм благодарен,когато оказвате помощ на потребителите.Разбирам,че имате солидни познания в тази сфера и думите ви са подкрепени с аргументи.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако толкова се страхуваш от дефектни пиксели - вземи мостра , след като я огледаш внимателно , хем ще се пазариш за минимум 5% отстъпка :D Обикновено се появяват в началото на работа - не че е гаранция а цветови заливки мисля че ги прави и самия телевизор - поне панасоник има .

Това е много добра идея, макар че никой не се възползва от нея. Аз бих го направил. Един вид, ако все още работи - значи всичко му е наред на модела.Няма критерий, по който се появяват дефектите, както някои тук пишат - първите три месеца, или малко преди да му изтече гаранцията! Това наистина са пълни глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много добра идея, макар че никой не се възползва от нея. Аз бих го направил. Един вид, ако все още работи - значи всичко му е наред на модела.Няма критерий, по който се появяват дефектите, както някои тук пишат - първите три месеца, или малко преди да му изтече гаранцията! Това наистина са пълни глупости!

Аз така си взех телевизора. Огледах го добре и вече втора година работи безпроблемно. Получаваш и намаление. Това си е един вид тест все пак работи в "магазинен режим". Радвам се че има хора на моето мнение. Преди година някъде спорихме във форума дали е добре да се купува мостра. Имаше доста хора които се смяха на идеята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз така си взех телевизора. Огледах го добре и вече втора година работи безпроблемно. Получаваш и намаление. Това си е един вид тест все пак работи в "магазинен режим". Радвам се че има хора на моето мнение. Преди година някъде спорихме във форума дали е добре да се купува мостра. Имаше доста хора които се смяха на идеята.

Направил си отличен избор и затова ти работи телевизора. Тестван е, както се казва и то добре.А се смеят на такава идея обикновено хора, много далеч от такава техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки иска да има надрана рамка, поставка, че и дори екран от неправилно бърсане по стилажите.... Така, че по-добре нов, отколкото мостра! Сигурно няма да са на това мнение хората, които одобряват покупката на мострен телевизор, особено ако е плазма и е била наблъскана на висок контраст и е работила на статично изображение...;-)

Коментара ми е насочен към @yHuKaT,

Направил си отличен избор и затова ти работи телевизора. Тестван е, както се казва и то добре.А се смеят на такава идея обикновено хора, много далеч от такава техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки иска да има надрана рамка, поставка, че и дори екран от неправилно бърсане по стилажите.... Така, че по-добре нов, отколкото мостра! Сигурно няма да са на това мнение хората, които одобряват покупката на мострен телевизор, особено ако е плазма и е била наблъскана на висок контраст и е работила на статично изображение...;-)

Коментара ми е насочен към @yHuKaT,

Не съм се уточнил пишех за LCD. Вярно има мостри които са с козметични дефекти. Но все пак отиваш и оглеждат внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изказвам собственото си мнение! Ако на някой не му харесва, проблемът не е мой.

...Не държа на много допълнителни екстри,а повече на качествена картина.От сериите на Филипс ми допадат PFL 5008K и 6008K.Модела на Сони KDL 42 807ASAE ми харесва много основно заради процесора,който притежава...

Изборът не е толкова лесен, колкото изглежда на пръв поглед. А и объркването при теб е налице - търсиш качествена картина (съвсем разбираемо), а като предимство за KDL80x сочиш процесора.. Това не е упрек, разбира се.

Процесорите на Sony от 2013 г са изключително сполучливи - осигуряват смайваща бързина на работа, видимо непосилна за огромната част от конкуренцията. А и съвсем определено са се постарали да изпипат детайлите, не че са успели навсякъде, но прогресът им е огромен. А и KDL8xx съчетава светкавичен процесор и IPS панел на LG, което си е перфектно съчетание. 

Има перманентни спорове кой тип матрица е за предпочитане, но това е строго индивидуален избор и не бива да се дават крайни съвети, отричащи единия за сметка на другия. Имам и двата типа вкъщи и съм наясно с плюсовете и минусите им, но нямам никакво намерение да ги излагам.

От казаното до тук би могло да се приеме, че съм за KDL8xx (не уточнявам модела, защото се различават само по цвета на рамката, т.е. ще го избира жена ти, ако имаш такава). Така е, но не еднозначно, защото има още един момент - SD каналите, които съвсем видимо са по-зле, отколкото при PFL6xx8 (изцяло изключвам 5хх8 от играта по други причини). Philips има и още 2 коза, с които цака конкуренцията - несравнимия по качество звук и модула Амбилайт. И ако при 6008 той не беше дву-, а тристранен, както е в по-горните серии, не бих се колебал по въпроса.

Има немалко изказвания срещу Амбилайт, нормално е - в магазина той не се вижда, но и не се очаква, защото е предвиден за работа в тъмно помещение, където се вижда най-добре за какво иде реч. Всеки си има мнение, но изказвания от типа "гледах 2 минути Амбилайт и не ми хареса, та дори и дразни (!)" са най-малкото несъстоятелни. Гледай няколко дни Амбилайт на тъмно, пък тогава опитай да кажеш, че те дразни...

За съжаление, 6008 има само отстрани Амбилайт, което го обрича да загуби битката с 8хх в тоя ценови клас.

От мен - глас за KDL8xx.

...имам познати работещи в Техномаркет и споделиха,че при някои серии имат дефекти и изгорели пиксели...

Учудвам се, че не са ти препоръчали и коя марка да избереш, че има неписани инструкции за това... Пиксели изгарят при всички матрици, никой не е гарантиран срещу появата им. Но през последните години оплакванията от подобни дефекти стават все по-редки, макар и да не са напълно изчезнали.

Не ще и съмнение, че телевизорът е особено важен домашен уред, но и при него без късмет нищо не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако мога да вметна за този амбилайт ,защото имам чувството,че колегата в горния пост визира мен (макар да не съм сигурен,че е точно така)-ами не съм гледал само 2 минути и то на тъмно този,,ефект,, и наистина мен лично не само че не ми допада а и ме дразни и не мисля,че и една седмица да го гледам (амбилайта) -ще си променя мнението за него.Това явно си е индивидуално и не на всички им допада.

И аз просто изразих мнение от моя гледна точка.Всеки си има право на такова и избора си е негов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.