Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ползвам мозила фф под уин7 64.Имам инсталирана добавката febe за бекъп на профила на браузера. Напоследък като направя пълен бекъп папката с него става към 400мб! А по-принцип е 20-30мб.Писах за проблема в форума на адона и с тяхна помощ разбрахме кое раздува бекъпа. В архива има една папка indexedDB която е 345мб. В нея има множество файлове с размер точно 1024байта.И е свързана със сайта https://mega.co.nz/. Тези файлове нямат разширение и незнам с какво да ги отворя за да видя какво има в тях.По-важното е какво се случва и как да реша проблема.Не ползвам този сайт за ъплоуд,но съм теглил от там файлове.Проблем излиза извън мойте компетенции и за това пиша тук.Някой да има идея как да премахна това нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мега за сваляне ти искат нов браузър и флаш, нормално е да е прецакано след това.

Каква е и тая глупост с бекъп на профил, всичко трябва да се трие, това е правилния начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мега за сваляне ти искат нов браузър и флаш, нормално е да е прецакано след това.

Каква е и тая глупост с бекъп на профил, всичко трябва да се трие, това е правилния начин.

Kакво значи " ти искат нов браузър и флаш" ?

И не е глупост,защото имам много настройки и адони с настройки по тях.Като преинсталирам да мога да си ползвам браузера веднага.

Има ли начин това да се изчисти,защото трябва всеки път  ръчно да трия папката?

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти как по друг начин разбираш 'нов браузър и флаш' , защото има само един-нужна ти е нова версия на браузър и инсталиран флаш, за да сваляш.

Така се трие

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AМи не знам как да го разбирам ,защото всички браузъри са ми ъпдейтнати до поледна версия,както и флаша.

Прости невежеството ми,но триенето на историята и другите неща с какво ще помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Papugai ти си изключително тъп.

питащият няма проблем с тегленето а пита как да отвори файловете.

към питащият... отвори един от тези файлове с notepad и покажи картинка/screenshot на съдържанието му за да мога да ти помогна с тези файлове.

обикновенно някой от файловете имат 3 или по-вече букви в самото начало за да се разпознават от програмите за отваряне.

например GIF има "GIF89", PNG има "PNG" и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Papugai ти си изключително тъп.

питащият няма проблем с тегленето а пита как да отвори файловете.

към питащият... отвори един от тези файлове с notepad и покажи картинка/screenshot на съдържанието му за да мога да ти помогна с тези файлове.

обикновенно някой от файловете имат 3 или по-вече букви в самото начало за да се разпознават от програмите за отваряне.

например GIF има "GIF89", PNG има "PNG" и т.н.

Тъп съм, но мога да чета и мисля за разлика от теб.

Файл без разширение, ще го разбереш с нотпад само в страната на глупаците, на която сигурно си президент.

AМи не знам как да го разбирам ,защото всички браузъри са ми ъпдейтнати до поледна версия,както и флаша.

Прости невежеството ми,но триенето на историята и другите неща с какво ще помогне?

Триеш dawnloads, след това няма да ти прави бекъп на mega.

Нали това ти е проблема, 400мб по-голям размер.

Ти ползваш последни версии на браузъри, аз съм си с 3.6 мозила, ти ползваш флаш, аз не бих си го сложил.

Редактирано от Papugai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъп съм, но мога да чета и мисля за разлика от теб.

Файл без разширение, ще го разбереш с нотпад само в страната на глупаците, на която сигурно си президент.

Триеш dawnloads, след това няма да ти прави бекъп на mega.

Нали това ти е проблема, 400мб по-голям размер.

Ти ползваш последни версии на браузъри, аз съм си с 3.6 мозила, ти ползваш флаш, аз не бих си го сложил.

Eто направо първите няколко файла.

То по ми е важно не какво има в тях ,а как да премахна проблема.

Да към 400мб в повече ми е проблема. Ще направя това което казваш и ще пиша какво е положението.

Кой какво ползва или не няма значение.Дори и мозила 1 да ползваш не ме касае.Целта на форума мисля е взаимопомощ,а не да седим и да спорим какво трябва да се ползва.

ъпдейт:

Изтрих browsing history и cach. Но няма ефект!

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

файловете се оказаха изпълними .exe-та.

като гледам се опитват да четат папки и файлове от харда но не съм сигурен какво правят наистина.

възможно е да са вируси.

най-добре ги изтрий всичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

файловете се оказаха изпълними .exe-та.

като гледам се опитват да четат папки и файлове от харда но не съм сигурен какво правят наистина.

възможно е да са вируси.

най-добре ги изтрий всичките.

Aз в самият бекъп съм ги изтрил.Но незнам при всеки следващ бекъп от къде идват ,там да ги изтрия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

относно това от къде се появяват ще се наложи да ти помогне някой с по-задълбочени познания и време относно изпълнимите процеси във Windows.

по принцип има една хубава програма с която можеш да наблюдаваш всичко във Windows но ще ти трябва време за да я разучиш и да я ползваш както трябва.

програмаат се казва "Process Monitor" и можеш да я изтеглиш от сайта на www.sysinternals.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.