Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
GoodfeIlas

Разделяне на диска - Slackware

Препоръчан отговор

Искам да си инсталирам Windows 7 и Slackware, но след като има Windows на лаптопа и започна да инсталирам Slackware-а, при разделянето на харда, а именно посочване на root директория и отделяна на swap дяла излиза проблем. Първо отделям дял за swap, но после останалата отделена част за root става unusable. Windows дяловете са два, плюс системния дял за буутването. И преди съм инсталирал Линукс на този лаптоп, при същите условия, само че не съм имал този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си инсталирам Windows 7 и Slackware, но след като има Windows на лаптопа и започна да инсталирам Slackware-а, при разделянето на харда, а именно посочване на root директория и отделяна на swap дяла излиза проблем. Първо отделям дял за swap, но после останалата отделена част за root става unusable. Windows дяловете са два, плюс системния дял за буутването. И преди съм инсталирал Линукс на този лаптоп, при същите условия, само че не съм имал този проблем.

Прочетете малко за първични, разширени и логически партиции. На ссвободното пространство (преди да заделите за суап) направете цялото разширена партиция и в нея правете логически за рут суап ит.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете малко за първични, разширени и логически партиции. На ссвободното пространство (преди да заделите за суап) направете цялото разширена партиция и в нея правете логически за рут суап ит.н.

Би ли ми разяснил малко по-подробно ?

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми разяснил малко по-подробно ?

http://www.tldp.org/HOWTO/Partition/partition-types.html

Избора на Слекуер води до необходимост от доста четене :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщаш изход от 

fdisk -l | grep -i ntfs

От там на сетнe

df -T -h

полсе вече ще партиционираш диска със fdisk.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

edit

ПО-добре както ти беше предложено да пробваш софтуера във виртуална машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.