Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, имам интернет вкъщи, но искам да го ползвам и на беседката която се намира на около 70-80 метра (най-вероятно по-малко) от вкъщи. Живея в къща а между къщата и бесетката има 2 къши, в района няма блокове.
Ползвам интернет на местна кабеларка - 2.4Мб/с.
Какви възможностти имам да закарам интернет и до барбекюто (там има ток от където ще включа още 1 рутер евентуално).
1. Чрез кабел който излиза от рутера ми у дома.
     - тук ме интересува колко струва лин. метър мрежови кабел, за рутера знам как вървят цените
     - дали ще може да докарам 70 метра, без да се слага допилнително устройство което усилва сигнала (знам че има такива, който ползват самите доставчици, но не знам как се казват) или няма да има пад в скоростта?
2. Нещо подобно би ли ми свършило работа (струва ми се че е ала бала):

Дано сте разбрали въпроса ми:)
Ще се радвам на всякакви предложения.
Дано не съм объркал раздела...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела може да се намери по около 45 стотинки метъра. Зависи какъв искаш - UTP или FTP. За 70 метра ще минеш без суич по средата и не би трябвало да има пад в скоростта, освен ако нямаш много ментеляв кабел или некадърна мрежа. Относно линковете - Ти закона за запазване на енергията не си ли го чувал? Едно USB е 5V x 0,5A = 2,5W. А те ми рекламират мощност от над 3W. Помисли можеш ли да консумираш 2,5W, а да излъчваш над 3W, при все че в предавателя се реализират и някакви загуби?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устройството GAP се захранва с адаптер 5V 1А, който не е в комплекта. Никъде не се казва, че се захранва от USB, с което се свързва към компютера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устройството GAP се захранва с адаптер 5V 1А, който не е в комплекта. Никъде не се казва, че се захранва от USB, с което се свързва към компютера.

Аве ай стига глупости, че вече не знам в кой форум се намирам, във форум за хардуер и софтуер или в селската кръчма, където всеки надвиква всеки каква голяяяма риба бил хванал и как била по-голяма от тази на другите. Всъщност ако си го купил, си шаран който се е хванал на въдичката. По-силни думи да не казвам, макар че мога. С 2 дипола по 3-5dBi тая глуха антена ще ми хваща сигнал от 5 километра, ма когато ми цъфнат налъмите! Само като чуя неграмотно написаното МОШНА АНТЕНА ЗА БЕЗПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ направо ми се повдига. Само като го прочетеш това за безплатният интернет и трябва да ти стане ясно, че е въдичка с кукичка за балъци. Мрежовите устройства, които могат да ти направят линк 5 километра и нагоре и то с насочени антени струват доста повече от 30лв. А ти с USB карта, която е глуха, два дипола за красота и правоъгълна кутия ще ми ловиш сигналите от извънземните може би? Ако някой още веднъж спомене тая антена направо ще имам желание да извадя калашника и да изтребя фирмата с идиотите, дето я рекламират и лъжат хората на поразия. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

simtech, успокой се, вредно е за здравето да се палиш толкова :ph34r:

Само ти пояснявах, че не се захранва от USB, защото започна да правиш някакви сметки, без да имаш на идея за какво става на въпрос.

А аз съм го виждал устройството на сергия и видях буксата на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ти пояснявах, че не се захранва от USB, защото започна да правиш някакви сметки, без да имаш на идея за какво става на въпрос.

Някои от тези не се захранват с отделни адаптери и пак се рекламират някакви 3-5-10W. Не мога да знам всяко едно, но като чуя "моШна антена за безплатен интернет" и ми е ясно за кои кретенчета(определена фирма визирам) продавачи става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като им видя надписите на 中国废话 и тези глупости 3-5км. обхват за 30лв. :cant believe: Ако ще ползваш само Wi-fi, вземи един добър рутер(ще е по-скъп от 30лв.) и го сложи на максимално високо място до прозорец или тераса в посока на барбекюто ти. 70метра не е кой знае колко голямо разстояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като им видя надписите на 中国废话 и тези глупости 3-5км. обхват за 30лв. Публикувано изображение Ако ще ползваш само Wi-fi, вземи един добър рутер(ще е по-скъп от 30лв.) и го сложи на максимално високо място до прозорец или тераса в посока на барбекюто ти. 70метра не е кой знае колко голямо разстояние.

Абе 70 метра може и да са голямо разстояние, ако ползваш маломощни устройства като телефони. Но това всичко е субективно, зависи от много фактори и трябва да се тества, ако нямаш специално оборудване и не ти се правят теоретични изчисления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.