Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

selekt8517

Заслужава ли си да купя тази стерео уредба?

Препоръчан отговор

Добър вечер. Един приятел продава стерео уредба Aiwa NSX-S220,в отлично състояние. Обаче не знае каква и е изходната мощност и каква е мощността на колоните. Гледах сервизното ръководство,но не съм достатъчно компетентен,за това ви моля да ми помогнете. Всичко е оригинално! Цената е 100 лева. Заслужава ли си според вас?  

какво представлява уредбата: http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-504857867-system-aiwa-nsx-s22--_JM

сервизно ръководство: http://elektrotanya.com/aiwa_nsx-s22.pdf/download.html  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За още 100лв едни активни колони далеч по-добър избор.Иначе звука от тези на снимката можеш спокойно да го докараш, като вземеш черпака и започнеш да блъскаш по улука!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише 600W значи най-много 60W реална. Най-вероятно 2x30w да са колоните, а може би и по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената според мен е не 100, ами 20-30 лева (с мокри гащи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто не си заслужава а и парите са и много .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен макс 50 лв, и то ако е в добър вуншен вид... Едва ли е повече от 2 по15 вата реални..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах каква е изходната мощност,на уредбата. А като качество на изработка и надеждност,какво мислите? Много благодаря за мненията ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си заделил вече тези 100лв. за уредбичката, по - добре си ги спести и ако събереш някой друг лев пиши съответно да ти се предложи нещо по - добро. А ако нямаш възможността да заделиш повечко пари, по - добре си вземи някоя 2.1 системка която се вписва в бюджета.  Ако пък спестиш от закуска или кръчма, в предната тема ieenso бе споделил много добра 2.0 система - EDIFIER R1600 T Plus

Само не разбрах каква е изходната мощност,на уредбата. Много благодаря за мненията ви!

Не повече от 2х15w.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не! Дай му 20 лева да не те тормози, а мощността е без значение. Написана е в ръководството. Ти питаш и трябва да си го прочел вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Един приятел продава стерео уредба Aiwa NSX-S220,в отлично състояние. Обаче не знае каква и е изходната мощност и каква е мощността на колоните. Гледах сервизното ръководство,но не съм достатъчно компетентен,за това ви моля да ми помогнете. Всичко е оригинално! Цената е 100 лева. Заслужава ли си според вас?  

какво представлява уредбата: http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-504857867-system-aiwa-nsx-s22--_JM

сервизно ръководство: http://elektrotanya.com/aiwa_nsx-s22.pdf/download.html

Вкъщи имаме същия боклук. Мисля, че я взехме 1997г. заедно с един диск на Dj Bobo :) Първо се развали лазера след 3г. Чистехме го не става сменихме го пак на камък. Не знам къде беше проблема но се отказахме. После се развали механизма за отваряне на дисковете. Прави каквото си иска. Включваш уредбата и остава отворен ( тази част на която пише AIWA ). Не иска да се затваря трябва да прилагаш груба сила. Едната тонколона работи когато си иска. Потенциометъра и той се развали ( голямата врътка за volume ). На дистанционното двете копчета за volume и те не работят ( взехме друго дистанционно ). В момента съм я свързал към телевизора на родителите ми. Звука от телевизора е по-добър но баща ми му харесва от тонколоните. Каква мощност е трябва да видя в момента нямам възможност. Мисля, че беше нещо от сорта на 2х20W днеска като се прибера, ще проверя. Навремето през 90-те години свиреше доста от 9-тия етаж до даскалото което е на 50м. на отворен прозорец се чуваше. Тонколоната може и аз да съм я разнебитил но механизмите не съм. Ако не беше баща ми щях да ти я дам без пари.

П.П Вкъщи имам един портативен CD плеър Panasonic от 2000г. Дървен диск да му сложиш, ще го завърти звука е много добър дистанционното му работи идеално. Това го пиша да не си помислиш, че проблема е в неправилна употреба. Касетофона и той е усилван доста. Ще му погледна модела като се прибера и ще редактирам поста.

Редакция: Отзад на уредбата пише консумация 70W. Панасоника е rx-ds28 48W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aiwa не са най- лошите уредбички, но 100 лв. са и много наистина. Иначе за мощност и дават 2x35W при 1% изкривявания и 2x40W при 10%.

Крайните стъпала, традиционно при Sony и Aiwa, са с транзистори. Тези уредби не са с някакво високо качество, но при внимателна употреба вършат работа. И да, системата за усилване на звука им е слабо звено- ремонтира се лесно, но докато се стигне до него се озорваш. Друго слабо място е получаване на доста студени спойки по крайните стъпала, но лесно се оправят. Все пак цената не може да е по- висока от 35-45 лева макс 50, ако всичко и е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ходих да му помагам,ремонтира си апартамента. Питах го подробно за уредбата и се уговорихме за 30 + почерпка от моя страна,тоест да я изпробваме. Все пак и аз му помагам за ремонта на апартамента. :)  :) Просто е искал да я маха и каквото може да изкара от нея, да си помогне за ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах го подробно за уредбата и се уговорихме за 30 + почерпка от моя страна

Добра сделка, дано само не пие много, че пак беля :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че ще я използваш само като усилвател ? понеже същата тояга просвирва само аудио дискове - не чете МП3 :no-no: а и кой знае дали лазера и е все още четящ :) Такава техника  направо се изхвърля и дори ти дават някой лев за да ги освободиш от нея :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да пие  :)  :)   Да,като усилвател ще я ползвам,ще пускам от лаптопа музика. Много е запазена,пробвах с диск,касетка и от лаптопа,работи идеално. Не е много слабичка,като за вкъщи е перфектна. :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

""Нека да пие ""

Oftopik!

Има някои, когато почнат да пият, по е добре да им купиш костюм, отколкото да го почерпиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Нека да пие ""

Oftopik!

Има някои, когато почнат да пият, по е добре да им купиш костюм, отколкото да го почерпиш.

И друг път сме се събирали,няма да изяде и изпие повече от 15 лева.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друг път сме се събирали,няма да изяде и изпие повече от 15 лева.  :)

И тоя както и аз сме едни ядачи и пиячи .....че ако сме на някой прасе - по добре да ни пребие Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.