Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

[РЕШЕН] Въпрос за мрежова карта и Wi-Fi

Препоръчан отговор

Привет,

Въпросът ми може да е малко необичаен.

Искам да си инсталирам мрежова карта, но с Wi-Fi.

Работата е там, че търся карта с RJ45 и Wi-Fi.

Доста се "порових" в мрежата, но или е  RJ45 или Wi-Fi.

Има ли такова нещо? Виждали ли сте?

п.п.

идеята e, че не искам рутер с Wi-Fi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми няма и двете, тя или е за безжична или за жична връзка. Като не искаш рутер с Wi-Fi не си купувай безжична.

Подозирах, че ги няма и двете в едно.

Всъщност идеята ми е следната: след като свържа компютъра към мрежата, посредством Wi-Fi да си ползвам

нета на лаптопа и/или таблета, но без да използвам рутерс с Wi-fi.

В тази връзка някакво предложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подозирах, че ги няма и двете в едно.

Всъщност идеята ми е следната: след като свържа компютъра към мрежата, посредством Wi-Fi да си ползвам

В тази връзка някакво предложение.

Според вас може ли точно така , както Вие искате? В по предният пост достатъчно точно е казано всичко по въпроса. Сега да чуем и Вас по какъв друг начин искате да е по WI-Fi без да ползвате рутера!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от какво устройство ще получавате Wi-Fi сигнала?

Или искате да получавате сигнала по кабел и да го излъчвате през Wi-Fi ?

Обяснете най-подробно за да може да ви се отговори точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

без да използвам рутерс с Wi-fi.  В тази връзка някакво предложение.

Купи си рутер. Ще избиеш цената му от по-ниските сметки за ток, защото компютърът постоянно ще трябва да работи, за да имаш безжичен интернет - тъпо, разхищаващо енергия и ненужно шумно. А иначе можеш да направиш adhoc мрежа или с някой софтуер да превърнеш мрежовата безжична карта в WLAN AP, като използваш интернета на LAN-ката на компютъра. Това дори Windows го може.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо си усложнявате живота? Защо трябва да работи компютъра нонстоп?

TP-Link TL-WR740N - се намира за 25-30лв.Свърваш компютъра жично останалите устройства безжично и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.

... искате да получавате сигнала по кабел и да го излъчвате през Wi-Fi ?

............

Точно така, но без рутер.

В крайна сметка реших да опитам с предложението на

..............можеш да направиш adhoc мрежа или с някой софтуер да превърнеш мрежовата безжична карта в WLAN AP.............

Това, не се е налагало да го пробвам. Не мисля, че напълно отговаря на искането ми, но изглежда е единственото решение което в най-голямата степен покрива изискванията.

Благодаря на всички за участието.

На този етап, се налага да приемама, ще "проблемът" е решен.

п.п.

мисля, че има "пропуск в хардуерните разработки"

и дано това не предизвика коментари както последният ми въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване