Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,

Въпросът ми може да е малко необичаен.

Искам да си инсталирам мрежова карта, но с Wi-Fi.

Работата е там, че търся карта с RJ45 и Wi-Fi.

Доста се "порових" в мрежата, но или е  RJ45 или Wi-Fi.

Има ли такова нещо? Виждали ли сте?

п.п.

идеята e, че не искам рутер с Wi-Fi

Редактирано от Lautrec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми няма и двете, тя или е за безжична или за жична връзка. Като не искаш рутер с Wi-Fi не си купувай безжична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми няма и двете, тя или е за безжична или за жична връзка. Като не искаш рутер с Wi-Fi не си купувай безжична.

Подозирах, че ги няма и двете в едно.

Всъщност идеята ми е следната: след като свържа компютъра към мрежата, посредством Wi-Fi да си ползвам

нета на лаптопа и/или таблета, но без да използвам рутерс с Wi-fi.

В тази връзка някакво предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Подозирах, че ги няма и двете в едно.

Всъщност идеята ми е следната: след като свържа компютъра към мрежата, посредством Wi-Fi да си ползвам

В тази връзка някакво предложение.

Според вас може ли точно така , както Вие искате? В по предният пост достатъчно точно е казано всичко по въпроса. Сега да чуем и Вас по какъв друг начин искате да е по WI-Fi без да ползвате рутера!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от какво устройство ще получавате Wi-Fi сигнала?

Или искате да получавате сигнала по кабел и да го излъчвате през Wi-Fi ?

Обяснете най-подробно за да може да ви се отговори точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

без да използвам рутерс с Wi-fi.  В тази връзка някакво предложение.

Купи си рутер. Ще избиеш цената му от по-ниските сметки за ток, защото компютърът постоянно ще трябва да работи, за да имаш безжичен интернет - тъпо, разхищаващо енергия и ненужно шумно. А иначе можеш да направиш adhoc мрежа или с някой софтуер да превърнеш мрежовата безжична карта в WLAN AP, като използваш интернета на LAN-ката на компютъра. Това дори Windows го може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си усложнявате живота? Защо трябва да работи компютъра нонстоп?

TP-Link TL-WR740N - се намира за 25-30лв.Свърваш компютъра жично останалите устройства безжично и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

... искате да получавате сигнала по кабел и да го излъчвате през Wi-Fi ?

............

Точно така, но без рутер.

В крайна сметка реших да опитам с предложението на

..............можеш да направиш adhoc мрежа или с някой софтуер да превърнеш мрежовата безжична карта в WLAN AP.............

Това, не се е налагало да го пробвам. Не мисля, че напълно отговаря на искането ми, но изглежда е единственото решение което в най-голямата степен покрива изискванията.

Благодаря на всички за участието.

На този етап, се налага да приемама, ще "проблемът" е решен.

п.п.

мисля, че има "пропуск в хардуерните разработки"

и дано това не предизвика коментари както последният ми въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от player_s
      здравейте,
      интересува ме,ако сменя рутера с по-нов ще се подобри ли скоростта на сваляне и сигнала при лаптопа(който е малко старичък)?
      Друго което да попитам този втория режим на работа 20/200/2000mbps,за какво е точно.
      http://sofiacomputers.net/mrejovi-komponenti-ruteri-switch-lan-karti-opisanie.php?id=8065
      благодаря

• от Venci Velikov
      Здравейте 
      Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
      Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
      Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.