Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Тези дни направих кратък ресърч, но за съжаление, пак нищо.

Поне от 2 години самсунг, LG и не знам си кой се хвалят в лъскави статийки, че имали големоформатни eink дисплей, чак и гъвкави били (кой го боли фара дали са гъвкави - мен не :D)

Все още не виждам на пазара примерно 15'' е инк дисплей, може и черно бял. Имали били рефреш рейт от 40fps, не знам си какво, на мен ми е напълно достатъчно, не смятам да гледам филми на този монитор или да се наслаждавам на неприятните флаш простотии.

Просто искам да не приличам на болен оксиженист, когато се задържа на компа и се налага да цъкам по дълго и да чета + да не изпитвам отвращение на другия ден, като погледна монитора и ми блесне пак в мозъка.

Някой има ли идея за съществуващо такова решение, или дори вариант да си вземеш матрица отделно и някакъв модул да го свържеш към, vga, каквото и да е!

Благодарим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То те говореха и за прозрачен дисплей, че ще пускат на пазара (който можело да се вгради като прозорец по тяхната идея), но си останаха с говоренето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не виждам на пазара примерно 15'' е инк дисплей, може и черно бял. Имали били рефреш рейт от 40fps

Раничко е още. Цветните пет пари не струват, а чернобелите са перфектни за четене, но не и за монитор на ПК. 40 фрейма в секунда друг път - не и без сенки и остатъчни изображения и на всякаква температура. (а те са доста чувствителни - ако си забелязал). Ще се съгласиш, че устройство с толкова специфична насоченост ще има съответно нищожен пазарен сегмент, при опит да се комбинира с толкова универсално нещо, като персоналния компютър. Потрай още някоя годинка. Дотогава може да си вземеш четец. П.П. Или да си вземеш хубав монитор и да си го настроиш като хората. Мнозина (аз също) прекарват по 10+ часа дневно пред монитор в продължение на години. (смъртните случаи не са скочили от това, а и не виждам очни кабинети на всяко ъгълче)

То те говореха и за прозрачен дисплей, че ще пускат на пазара (който можело да се вгради като прозорец по тяхната идея), но си останаха с говоренето.

Точно такъв видях в Samsung тия дни. Ама ако отзад не е тъмно, контраста му е ужасен. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, не знам дали ще реши проблема с напрежението в очите, и т.н. но издивях тези дни пак на компа. Колко да няма пазарен дял и да има по лош графичен перформънс, нима поне половината или една трета потребители, които се заседяват по-дълго на компа нямат проблеми?

---

Колко нищожен пазарен сегмент?  Черно бял е напълно достатъчен да четеш и да пишеш или гледаш някакъв шибан код, да работиш с някакви таблици и спредШИТове, плюс това може да имаш и нормален монитор за други работи.

Не мога да повярвам направо, има хиляди хора които работят нещо на компа или четат и правят нещо да се обучават. Специфична насоченост, като примерно всички програмисти, или работещи по цял ден със складови програми, ексели и простотии :D, малко ли са????

Редактирано от emosms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, не знам дали ще реши проблема с напрежението в очите, и т.н. но издивях тези дни пак на компа. Колко да няма пазарен дял и да има по лош графичен перформънс, нима поне половината или една трета потребители, които се заседяват по-дълго на компа нямат проблеми? --- Колко нищожен пазарен сегмент? Черно бял е напълно достатъчен да четеш и да пишеш или гледаш някакъв шибан код, да работиш с някакви таблици и спредШИТове, плюс това може да имаш и нормален монитор за други работи

Не се сърди на мен. Не съм маркетингов директор в корейска корпорация. Просто интерпретирам фактите. Ще пуснат такъв монитор, това е почти сигурно, но когато поне малко вземе да се сравнява с текущите предложения на пазара. П.С. Занимавам се с писане на код и съм убеден, че 95% от колегите ми ще предпочетат хубав цветен LCD, отколкото Е-инк монитор. Синтактичното оцветяване на кода върши чудеса тия дни (разбирай от 80те насам). Таблици и графики също ползват тия прийоми. Вярно, че цветните е-инк-ове стават за тази работа, но... Все пак са много отвратителни още. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си длъжен да виснеш на компютъра, нито пък която и да е фирма не е длъжна да ти прави кефа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си длъжен да виснеш на компютъра, нито пък която и да е фирма не е длъжна да ти прави кефа.

Но пък е длъжен да плаща на издателите 1000% надценки върху действителните пари, които дават на писателите? Не, сериозно - може човекът да му се налага да се заседява пред компютър - еднообразна работа да върши или да чете някакви наредби, спецификации и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък е длъжен да плаща на издателите 1000% надценки върху действителните пари, които дават на писателите? Не, сериозно - може човекът да му се налага да се заседява пред компютър - еднообразна работа да върши или да чете някакви наредби, спецификации и прочие.

Предложих решение за това - да си вземе (голямоформатен) четец. Със сигурност ще е по-удообно да чете от него, отколкото от монитор. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека не ми правят кефа 'фирмите', и без това си правя където е възможно сив фон, а такъв монитор и сам бих си купил.

А за code highlight колко толкова цветове са необходими, че нещо не ми е ясно, мога да различавам нюансите на сивото. Няма да се загубя ако коментарите са сиви, грешния синтаксис е по-сив, а някаква променлива която търся и втората затваряща скобка са на инвертед фон.

Все пак, като зяпам картинки и си губя времето ще гледам lcd то, като тр. да се концентрирам и не съм графичен дизайнер, вече е друга работата.

Айде лека ви нощ, че се осветих за днес :D (и то за без пари)

Редактирано от emosms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.