Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема ми е, че имам само 2 гб рам. Така, Аз имам 2 гб Рамова платка и и искам още една такава, така че да станат 2Х2=4 гб. Проблема ми е, че не знам каква рам да си сложа и за това искам вашата помощ. За щастие имам програмата Аида64 и щи прекача 2-3 снимки, за да ми кажете каква да си сложа. Не е задължително, но ми се иска да я купя от емаг, така че освен да ми кажете каква рам да си сложа, искам и да ми кажете откяде да си я купя за предпочитане с линк. 

post-337383-0-28877200-1382114895_thumb.

post-337383-0-46250600-1382114906_thumb.

post-337383-0-53029900-1382114918_thumb.

Редактирано от Иван Янков 4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, "RAM памет" е тавтология, грешно понятие. Второ, защо държите паметта да е нова, от магазин? DDR2 е отживелица - ако изобщо има в магазините такава, ще са залежали, прашасали количества от дъното на склада и ще са на много неизгодна цена. По-добре потърсете на старо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва Ви 2GB DDR2 рам, всяка ще стане. По магазините ще е надценена, защото както казва колегата ''killchain'' е вече стара и мисля, че спряха да я произвеждат. По-добре търсете някоя втора ръка от сервиз или от продавалник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така за да не правя още една тема ,ще си позволя да открадна тази.Имам същият въпрос каква памет да си сложа 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така за да не правя още една тема ,ще си позволя да открадна тази.Имам същият въпрос каква памет да си сложа 

Публикувано изображение

Търсиш DDR3 рам памет, всяка ще стане, стига да не е лаптопска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш DDR3 рам памет, всяка ще стане, стига да не е лаптопска.

Не мисля че е всяка на доста места като проверих максимално поддържаната от моето дъно е 1600( или бъркам? ) и за това питам коя да избера , ясно ми е че става въпрос за DDR3 ,някакви предложения ? 

Ровя с в магазина на никем в момента , цената около 200 лева.2х4гб 3 не мисля че ще се вместят в цената.

Публикувано изображениеС това съм в момента.

Редактирано от Azhen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че е всяка на доста места като проверих максимално поддържаната от моето дъно е 1600( или бъркам? ) и за това питам коя да избера , ясно ми е че става въпрос за DDR3 ,някакви предложения ? 

Ровя с в магазина на никем в момента , цената около 200 лева.2х4гб 3 не мисля че ще се вместят в цената.

Публикувано изображениеС това съм в момента.

Пич всяка ще стане, ако вземеш по-мощта тя ще се ограничава до поддържаната честота от дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на паметите е 2GB DDR3 1333 KINGSTON или 2GB DDR3 1333 KINGSTON BULK. Провери по сеийния номер коя от двете е за да могат да сработят в дуъл ченъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич всяка ще стане, ако вземеш по-мощта тя ще се ограничава до поддържаната честота от дъното.

Хм искаш да кажеш че дори да взема и 2400 няма да има проблем така ли?Ясно в такъв случай ако взема по-мощна това ще са излишно изхарчени пари , ако не смятам да ъпгрейдвам скоро дъното.

Благодаря за отговора тогава е време да поръчвам  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм искаш да кажеш че дори да взема и 2400 няма да има проблем така ли?Ясно в такъв случай ако взема по-мощна това ще са излишно изхарчени пари , ако не смятам да ъпгрейдвам скоро дъното.

Не бързай. Послушай какво е казал колегата techmaiac, за да могат да работят заедно без проблеми в dual channel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочете ли предния ми пост ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочете ли предния ми пост ?

Да тъкмо когато писах отговора , но не съм сигурен какво ме питаш как мога да разбера , то серийния номер се вижда в Аида но нищо не ми говори на мен , не мога да открия нищо с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да тъкмо когато писах отговоря , но не съм сигурен какво ме питаш как мога да разбера , то серийния номер се вижда в Аида но 

ето успях да издиря точния модел:

Публикувано изображение

Търсиш от същата още една плочка за дуъл ченъл. Жалко че в никем няма снимка, че да мога да укажа точен линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето успях да издиря точния модел:

Публикувано изображение

Търсиш от същата още една плочка за дуъл ченъл. Жалко че в никем няма снимка, че да мога да укажа точен линк.

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/partsinfo.asp?ktcpartno=KHX1600C9AD3B1K2/4G

Това е , а това http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-2x4GB-Vengeance-Blue-LP-DDR3-1600Mhz-1.5V е което намислих да взема.

Ама съм и аз ама , леко сбърках ... съжелявам за недоразумението , да си формулирам по правилно въпроса 

Искам да си увелича рамта от 4Гб (2х2Гб) на 12Гб, искам да сложа още 8 значи как е по добре 2х4Гб или една плочка от 8,Ако взема 2х4Гб ще имам ли някаква полза от моите 2х2 или мога да ги махна и възможно ли е да работят напрамер 1 и 2ри слот 2х4Гб и 3 и 4 слот , 2х2Гб ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA Цена: 134.91 лв.

Абсолютно излишно е да даваш повече пари, нито има смисъл да търсиш пак Kingston. Паметта ще си работи в dual channel и така, без да са еднакви модулите и без значение от марката. Просто Geil-a ще тръгне на 1333, понеже старата ти памет е на 1333.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA Цена: 134.91 лв.

Абсолютно излишно е да даваш повече пари, нито има смисъл да търсиш пак Kingston. Паметта ще си работи в dual channel и така, без да са еднакви модулите и без значение от марката. Просто Geil-a ще тръгне на 1333, понеже старата ти памет е на 1333.

Благодаря , поръчах ги вече сега чакам доставка , бях скептичен към GEIL-a защото не съм чувал много за тях , да видим как ще са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер От няколко дни забелязвам в Event Viewer-а ми голям брой грешки от типа CAPI2 Event 4107
      В описанието на грешката пише : Грешка при извличане на списък с главни сертификати на трети лица от архивен файл за автоматична актуализация в: <http://www.download.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/authrootstl.cab> с грешка: Задължителният сертификат не се намира в своя период на валидност, когато е проверен за съответствие с текущия системен часовник или времевото клеймо в подписания файл.
      Това ми се случва сефте и наистина незнам какво е и как да го поправя да спрат да се появяват тези грешки P.S. Windows-a ми е 7 Ultimate 64 bit Някой ако може да помогне с нещо/ако знае нещо относно тези Errors дали има начин да се поправят да драска в коментарите !!!
    • от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• от Cvetelin Evtimov
      Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.