Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Шри Компютърджи

настройка в Win 7 - батерията

Препоръчан отговор

Аз съм с Win 7 Ulti SP1 x64. Откъде мога да задам като се напълни батерията да ме алармира с известие на работния плот (както това става когато се изпразни)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво ти е това?... Тя като се напълни, спира да се зарежда автоматично. 

Можеш да си изкараш индикатор за батерията долу вдясно на таскбара, до часовника. Освен това, не знам с какъв лаптоп си, ама моят има и на корпуса един светодиод, който свети в червено, докато батерията не се зареди на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят няма светодиод, ето такъв е http://www.samsung.com/bg/support/model/NP270E5V-X01BG-techspecs

Имам индикатор в трея но трябва да го проверявам ръчно - да го посоча с мишката за да ми изпише процентите. Т.е. когато се сетя - обикновено 1 час след като вече се е заредила.

А това ми се струва важно защото доколкото знам не е хубаво за батерията да тече ток през нея след като е пълна и ми се ще да ме известява 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят няма светодиод, ето такъв е http://www.samsung.com/bg/support/model/NP270E5V-X01BG-techspecs

Имам индикатор в трея но трябва да го проверявам ръчно - да го посоча с мишката за да ми изпише процентите. Т.е. когато се сетя - обикновено 1 час след като вече се е заредила.

А това ми се струва важно защото доколкото знам не е хубаво за батерията да тече ток през нея след като е пълна и ми се ще да ме известява 

Това не е съвсем вярно :)

http://www.kaldata.com/forums/topic/188926-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%8F-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B8%D0%BC/  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално Samsung си имат много хубав софтуер за целта - Samsung easy settings. Инсталираш го и пускаш функцията за удължаване живота на батерията, ако ползваш лаптопа на зарядно, и батерията се зарежда само до 80%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря :)

Специално Samsung си имат много хубав софтуер за целта - Samsung easy settings. Инсталираш го и пускаш функцията за удължаване живота на батерията, ако ползваш лаптопа на зарядно, и батерията се зарежда само до 80%.

Изтеглих я от сайта на samsung и я инсталирах обаче не ще да тръгне - нито от шорткъта на декстопа, нито от старт менюто кликам и нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7(32bit,64bit) 2.0.0.45 Easy Settings

Нали това изтегли? Инсталирай я като Администратор. Десен клик, "Изпълни като Администратор"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря :)

Изтеглих я от сайта на samsung и я инсталирах обаче не ще да тръгне - нито от шорткъта на декстопа, нито от старт менюто кликам и нищо

Taка и не спомена,с каква цел искаш да знаеш кога се е заредила батерията.Най простия начин е споменат вече:Докосваш мишката на иконата за батерията и показва процентите!Да не би да искаш всеки път ,когато зареди напълно да използваш лаптопа на батерия само.Така ще съкратиш живота и много бързо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7(32bit,64bit) 2.0.0.45 Easy Settings

Нали това изтегли? Инсталирай я като Администратор. Десен клик, "Изпълни като Администратор"

Mерси, това последното свърши работа. 

А има ли начин да махна тая опция за администратора понеже тоя лаптоп си го ползвам само аз и нямам други акаунти освен админския. Уин-а да си отваря и върши всичко по подразбиране "като администратор" без да трябва специално да му давам команда за това или той да ме пита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли начин да махна тая опция за администратора понеже тоя лаптоп си го ползвам само аз и нямам други акаунти освен админския. Уин-а да си отваря и върши всичко по подразбиране "като администратор" без да трябва специално да му давам команда за това или той да ме пита.

http://www.mydigitallife.info/how-to-disable-and-turn-off-uac-in-windows-7/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.