Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Наскоро си взех UPS (BlueWalker PowerWalker VI 2200 USV ) ама вентилатора на охлаждането много бучи ,мисля да го изключа (захранва 850W не е на пълна мошност PC) има ли опасност да прегрее или..........? (чух че има хора си карат с години на изключен вентилатор) моляа за съвет какво да правяа, благодаряа ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го изключвай. Ще прегреят транзисторите и ще изгори. Нарочно е направено с принудително охлаждане за да заема по-малко място в кутията на UPS-а.

Същото важи и за захранващия блок на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да сложите ups в друго помещение където няма да ви шуми,стига да имате подходящите кабели като метраж. А  вентилатора аз лично не бих го изключил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да отидеш във фирмата откъдето си го купил, за да провериш дали при тези модели така вият вентилаторите. Може проблема да е в самият вентилатор и да се наложи да се смени с нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да заменяа 5 mm вентилатор с 8 mm ,става въпрос волтажа(и оборотите) дали щте пасне и дали щте има ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може ли да заменяа 5 mm вентилатор с 8 mm ,става въпрос волтажа(и оборотите) дали щте пасне и дали щте има ефект.

Напиши си свястно въпроса бе човек. В едно изречение 300 грешки и сам не знаеш какво питаш. Какво е това 5 мм? В техническия език значи 5 милиметра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно това имам предвит 5 милиметра (големината на вентилатора)

Нещо бъркаш двата щата - милиметри и сантиметри, май.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вентилаторите ти наистина ли са 5 мм? Дали имаш реална представа колко е това?Вземи рулетката и погледни колко е 1 см и после виж неговата половина - 5мм. Кого духаш с тях? Това ли ти е UPS - а?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Този е,исках да кажа 5 cm мисля да го изкюча и толкоз (тои е един 5 cм вентилатор, какво щте охлажда толкова) щте рискувам пак кото му доиде познавам човек които си кара с години с изклучен вентилатор без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Този е,исках да кажа 5 cm мисля да го изкюча и толкоз (тои е един 5 cм вентилатор, какво щте охлажда толкова) щте рискувам пак кото му доиде познавам човек които си кара с години с изклучен вентилатор без проблеми.

Явно си решил да купуваш нов UPS!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли не се продават такива вентилатори ? а и тия малките като ги знам колко време изкарват - по добре да си купи повечко :D иначе рискуваш юпс да завлече и нещо след него :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

вентилатор  8 cm ,става въпрос волтажа(и оборотите) дали щте пасне

Откачаш вентилатора, който е в UPS -са и с него в магазина за компютри. Там ще ти дадат същия по размер, по обороти и по консумиран ток. /може да е приблизително със същите параметри, но големината трябва да е същата, за да пасне на мястото и закрепването.Виждаш ли колко пъти смени големината на вентилатора? Почна от 5 мм и мина през 5 см за да стигнеш до 8 см. Ако нещо не ти е ясно, то не е за твоите ръце работа. Ще намериш човек, който е способен да го направи. И накрая! Когато свързваш новият вентилатор, трябва да го свържеш и поставиш правилно. Последният има + и – и посока на въртене да "дърпа" студеният или изкарва горещият въздух.Всичко това го правиш при изключен UPS от мрежата.Това е първото условие, с което трябва да се справиш.Виждам, че абсолютно нищо не разбираш от техника и за електрическото напрежение ти си много "желан" клиент. И да научиш мерките, защото смая хората с твоите познания! Червеният проводник на вентилатора ти е + , а другият - обикновено чер ,  –  За да има вентилатор в UPS - са, то той е поставен, защото много хора, които разбират от това и го конструират, са решили така. Какво мислиш да направиш ти - никого не интересува. Единствено, което можеш да направиш е БЕЛЯ! На вентилатора в центъра му има стикер, на който е написано всичко необходимо. Техника от магазина или сервиза ще се ориентира бързо по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това го правиш при изключен UPS от мрежата.

Много добре описано с една забележка

ИЗКЛЮЧИ И ЗАХРАНВАНЕТО НА АКУМУЛАТОРА

при неволно пускане също може да те удари тока , пък може и неволно да окъсиш нещо на платката при манипулациите .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много добре описано с една забележка

ИЗКЛЮЧИ И ЗАХРАНВАНЕТО НА АКУМУЛАТОРА

при неволно пускане също може да те удари тока , пък може и неволно да окъсиш нещо на платката при манипулациите .

Това допълнение е много важно, тъй като и при това положение  изхода на UPS - са е под напрежение от 220 волта. Трябва да откачи една от клемите на акумулаторите - дали ще е + или минус е без значение. Или да погледне ключа за включване и изключване , да се намира в позиция   OFF. /изключен/

Благодаря "jonov""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам савет за качествен вентилатор 5 cм и да е много тих,цената е без значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 или 8 ? :)

5 mm вентилатор с 8 mm

исках да кажа 5 cm

вентилатор  8 cm

И ПОСЛЕДНО :(  за да знаят колегите какво да препоръчат , а може  и дебелина да споменеш - препиши данните на оригиналния .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вентилаторa e 5 cm , дебелинатa e без значение

спирам се на този UPS, ( Trust Oxxtron 1500VA Management UPS ) само че неможах да откря до колко вата може да захранва моляа за савет  

а това (BlueWalker PowerWalker VI 2200 USV) го връштам обратно в магазина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

вентилаторa e 5 cm , дебелинатa e без значение

спирам се на този UPS, ( Trust Oxxtron 1500VA Management UPS ) само че неможах да откря до колко вата може да захранва моляа за савет  

а това (BlueWalker PowerWalker VI 2200 USV) го връштам обратно в магазина

Ето ти спецификазия за този UPS.  А за посоченият от теб вентилатор, ще си намериш сам! Има колкото щеш!

www.trust.com/17678

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ама колко Вата захранва не е написано,дали щте може да издаржи на 850 Вата захранване.какво ви е мнението кои е по добриа вариант от двата (BlueWalker PowerWalker VI 2200 USV или Trust Oxxtron 1500VA Management UPS )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.