Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kras4ooo

Съвети за конфигурация

Препоръчан отговор

Ето какви са ми изискванията и за какво г/д мисля да я позлвам: 1) Искам да мога да ползвам PC-то като сървър, тоест идеята ми е да може да издържи някакъв брой потребители. Тоест тук ще искам повечко памет ( RAM ) най-вероятно и някаква изчислителна мощ. 2) Ще искам да мога да я позлвам доста добре с 3DS Max. Да може да се рендерират изображения добре дори и във вид на HD. Тук най-вероятно ще трябва и някаква добра видео карта. 3) Задължително е процесора да поддържа виртуализация, за предпочитане е да е Intel. 4) От страна на физическа памет 320ГБ ми е достатъчно, защото имам 2ТБ външна памет.

Сега какви части г/д искам 1) Процесорът много ама много ми се иска да е Core i-7, възможно е и Core i-5. 2) Относно (RAM) мисля, че между 4,8 и 16. Смисъл, дори и да се резне малко от тази памет да може да се надгражда стабилно, или дъното да поддържа такива неща. 3) Относно захранването нямам претенции, стига да може да захранва конфигурацията. 4) Дънната платка имам претенции да има възможнот да поддържа и новите процесори над Core i-7. Относно надграждането на RAM вече споменах горе. 5) За видео карта тук не ги разбирам тези неща много много.

Парите да започнем с 600, 700 лв. Пък вече зависи, но г/д бюджета да кажем ще е толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде високи изисквания за този бюджет.Трудно ще бъде с i5 процесор камо ли за i7 да говорим.Един i5 струва около 330лв и добра видеокарта 250-300лв и вече сме в бюджета, а ни чакат още части!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а, ако пренебрегнем видеокартата. Г/д може ли да се вкара конфигурацията в този бюджет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невъзможно е да се събере машина покриваща дори на начално ниво всички поставени изисквания, спрямо декларираният бюджет. Ще има твърде големи компромиси...Затова изберете кое е с приоритет, дали работата с  3DS Max, или занимаването с виртуални машини и сървърна дейност. Или просто удвоете бюджета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някак си ми се иска на начлно ниво, да не наблягам толкова на 3DS, а по-скоро на сървърната част, но все пак и графиката като за начало не ми се иска да спада много ниско, смисъл някак си си мисля, че графичните неща в начален етап ще може да ги поеме и процесора. Бюджета може да се увеличи, но ми се иска г/д на този етап да се опитам да влзна в този. Относно графиките имам предвид, да може да си се бачка спокойно на програмките за графична обработка, дори и по бавничко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто бюджета доникъде не стига ей какво събрах..половината машина и стигнах 7 стотака :D

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85M-D3H /1150 133лв

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 333лв

4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON 67лв

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 111лв

CM K350 W/600W PSU 116лв

760лв

Дъното е с повече слотове памет, все пак казваш ще ти трябва.Памет 4гб, за начало е добре, няма пари за повече на този етап, по-късно ще си закупиш още.Процесорът е с вградена видеокарта, върши работа като за начало, не очаквай много от нея все пак.На по-късен етап ще добавиш хубава външна видеокарта, като тя няма да бъде "спъвана" от този процесор.Кутията и захранването не са кой знае какво, но ще ти свършат работа!Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-6300 и външно видео:

BIOSTAR A960G+ AM3+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
CM K280 W/ELITE 500W
PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC

Обща стойност - 731.62 лв. с ДДС

Количка.

С вградено видео (APU) и 8GB RAM:

GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+
AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 715.93 лв. с ДДС

Количка.

Интелската излиза много скъпа за този бюджет, но примерно може да се мине с вграденото видео така:

ASROCK B85M-GL/BULK
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 696.66 лв. с ДДС

Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum Не може ли да се свали малко HDD-то и да се качи на нещо друго ? Същият въпрос бих задал и на  Daredevil_666

techmaniac АMD не искам и затова, количките с предложенията на AMD не ми харесват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
techmaniac

АMD не искам и затова, количките с предложенията на AMD не ми харесват.

В този форум даваме съвети, ако не искате никой не ви кара да се съгласявате насила, така че Вие си знаете... Все пак съм дал и Интелска конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този форум даваме съвети, ако не искате никой не ви кара да се съгласявате насила, така че Вие си знаете... Все пак съм дал и Интелска конфигурация.

Аз нищо не казвам, благодаря за конфигурациите. Интелската ми харесва, само исках да уточня за AMD :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лошо..Принципно обаче ако ще се ползува като сървър външният диск даже през USB 3.0(ако приемем че и външният диск на човека има такъв порт) няма да върши нужната работа, а това SSD(което на всичкото отгоре е и малко по обем)  хм, нямам идея докъде би я докарал с него?

Твърдия диск ? :)

Бавно пиша...Човека има външен ако му трябва голям обем, но той е по-скоро подходящ за съхранение и преглед на медийни файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бавно пиша...Човека има външен ако му трябва голям обем, но той е по-скоро подходящ за съхранение и преглед на медийни файлове.

Именно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това SSD, за никъде няма да стигне. 500GB мисля, че е добре, ама за SSD вече много става, затва по-хубаво не SSD, а обикновен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел са по-студени и не виждам защо не искаш машина с интел..

ASROCK B85M-GL/BULK

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB CM K280 W/ELITE 500W 

Този вариант е най-добър за сървъри и процесорна мощ и за да стои студен.. а ако ти трябва видео - 

GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+

AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX 4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB CM K280 W/ELITE 500W :)  както е написал 

techmaniac

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.