Премини към съдържанието
jerii

Програма за превръщане на андроид таблет в графичен таблет

Препоръчан отговор

Търся някаква програма (ако има такава) която да свързва таблета и лаптопа ми с графичен инструмент като напр. Paint . Целта ми е да рисувам на таблета и съответно да се появява на компютъра. Намерих една програма, която обаче е за линукс и не ми върши работа.  Таблета ми е 7' инча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся някаква програма (ако има такава) която да свързва таблета и лаптопа ми с графичен инструмент като напр. Paint . Целта ми е да рисувам на таблета и съответно да се появява на компютъра. Намерих една програма, която обаче е за линукс и не ми върши работа.  Таблета ми е 7' инча.

Марка/модел на таблета,версия на андроид или нещо подобно ако може? 7 инчови таблети колкото щеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка/модел на таблета,версия на андроид или нещо подобно ако може? 7 инчови таблети колкото щеш.

Prestigio per5274b андроид версия : 4.1 jelly bean

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графичният таблет е така направен, че да разпознава различни нива на натиск. С андроидски таблет ще имаш само 1 и 0, т.е. има натиск - няма натиск. Ето една такава програма, но не знам колко добре ще работи без писалка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графичният таблет е така направен, че да разпознава различни нива на натиск. С андроидски таблет ще имаш само 1 и 0, т.е. има натиск - няма натиск. Ето една такава програма, но не знам колко добре ще работи без писалка.

Точно тази е за линукс. А на мен ми трябва за win. 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графичният таблет е така направен, че да разпознава различни нива на натиск. С андроидски таблет ще имаш само 1 и 0, т.е. има натиск - няма натиск.

Ако верно е така, няма и да намери програма, просто защото няма как да има такава програма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако верно е така, няма и да намери програма, просто защото няма как да има такава програма.

Доколкото знам, отделни модели телефони и таблети (линията Samsung Galaxy Note) ползват дигитайзер на Wacom и в някои отношения могат да бъдат като графичен таблет, но дотам (доколкото разбрах, не се възприема например ъгъла на писеца). Иначе би могло с писалка/стилус с мек връх да се имитира нещо такова - колкото е по-смачкан върхът (и съответно колкото по-голяма площ заема на екрана), толкова по-голям натиск да се възприема от приложението. Има за сметка на това доста приложения, които могат да закачат телефон/таблет към компютър като мишка пример, но от личен опит на мен ми се струва доста тромаво като заместител на нормална мишка, пък какво остава за рисуване...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, отделни модели телефони и таблети (линията Samsung Galaxy Note) ползват дигитайзер на Wacom и в някои отношения могат да бъдат като графичен таблет, но дотам (доколкото разбрах, не се възприема например ъгъла на писеца). Иначе би могло с писалка/стилус с мек връх да се имитира нещо такова - колкото е по-смачкан върхът (и съответно колкото по-голяма площ заема на екрана), толкова по-голям натиск да се възприема от приложението. Има за сметка на това доста приложения, които могат да закачат телефон/таблет към компютър като мишка пример, но от личен опит на мен ми се струва доста тромаво като заместител на нормална мишка, пък какво остава за рисуване...

Не ми трябва да определя какъв е натиска. Просто ми трябва някаква семпъл програма, която просто да рисува на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва да определя какъв е натиска. Просто ми трябва някаква семпъл програма, която просто да рисува на компютъра.

Я виж дали нещо от тия ще ти свърши работа - http://www.creativebloq.com/digital-art/10-art-apps-android-tablets-5132689

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж дали нещо от тия ще ти свърши работа - http://www.creativebloq.com/digital-art/10-art-apps-android-tablets-5132689

Трябва ми да се свърже към компютъра и като рисувам на таблета съответно да става и на компютъра, а не само на таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ммм нещо такова ли -

От коментарите долу - "I used "android-vnc-viewer" (Google Play) as VNC client and GIMP as drawing application."

п.п. виж и това - http://rfc2822.github.io/GfxTablet/

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ммм нещо такова ли -

От коментарите долу - "I used "android-vnc-viewer" (Google Play) as VNC client and GIMP as drawing application."

п.п. виж и това - http://rfc2822.github.io/GfxTablet/

Да, нещо такова, a Gfx tablet не ми върши работа, защото няма драйвери за windows 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти програма, която и да поддържа друго освен мишка за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти програма, която и да поддържа друго освен мишка за работа.

Пример?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Manga Studio, Clip Studio, много са, ползват се главно за рисуване с таблет.

Не си разбрал правилно въпроса ми!!! На мен ми трябва програма за андроид, която да направи андроид таблета ми графичен..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, нещо такова, a Gfx tablet не ми върши работа, защото няма драйвери за windows 8.

Да, не видях, че вече си я коментирал в темата, моя грешка.

Това ти прави таблета като мишка, но нещо хич не ме впечатли от демото в клипчето.

Всъщност това май е по-добър вариант.  Идеята и на двете е да ти се покаже десктопа на компютъра на таблета и да го командваш през него. Ако имат опция да стане обратното, т.е. екрана на таблета да го изкара на монитора ти, трябва само да си харесаш някоя програмка за рисуване на таблет. Най-вероятно има и по-лесен вариант, ама нещо не мога да го открия :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.