Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам проблем при свързването на втори монитор с 2560х1440. Имам два DVI-порта, но единия не подържа тази резолюция, а максимум 1920х1200. Води се Dual Link, но явно са някакви там подвидове, за които не знаех. Картата е Sapphire HD 7870, дъното е P8P67-M. Пробвах да използвам Displayport-а, но се оказа, че при Dell мониторите на практика не работел. Има тема на сайта им и за 3 години явно не са намерили решение. Пробвах адаптер DP към DVI. Тотален фейл, трябвало да е активен, а те са по 200 лв и нагоре. HDMI порта на картата май поддържал такава резолюция, но на монитора едва ли. Поне доколкото четох по форумите. Така че остана само активния адаптер, но при тази цена, предпочитам да си взема видеокарта. Би трябвало и да има някакви загуби на качество при този адаптер, което също ще е тъпо. 

На дъното нямам вградена карта. ще има ли проблем да свържа втора карта? Може ли да ми препоръчате някаква по-евтина карта, чийто DVI порт да поддържа 2560х1440? И като цяло цялата тази схема добра ли е или ще имам проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте споменали модела на монитора?

Защо, не пробвате със HDMI кабел?  До колкото знам хубавите HDMI 1.4, могат да пренасят тази резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте споменали модела на монитора?

Защо, не пробвате със HDMI кабел?  До колкото знам хубавите HDMI 1.4, могат да пренасят тази резолюция.

Мониторите са Dell U2711 и U2713HM. На практика нямат съществени разлики. Четох, че новите версии HDMI постигали висока резолюция,  както споменах по-горе. Но из нета се говори, че това се отнася само за картата, не и за монитора. Поне не и този.

Edit...Максимума на HDMI порта е 1920х1080. На монитора...

Редактирано от Insomnia666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторите са Dell U2711 и U2713HM. На практика нямат съществени разлики. Четох, че новите версии HDMI постигали висока резолюция,  както споменах по-горе. Но из нета се говори, че това се отнася само за картата, не и за монитора. Поне не и този.

Проблема на картите с нови версии на HDMI е, че като си ги купи някой и ги набучи в монитори със старият модел на порта, особено в два такива с висока резолюция, а колегата си е взел евтина карта, очаква порта да му извърши нужните сметки да се покрие резолюцията на двата монитора. Ма евтините карти..(колко евтина) понякога стистнатостта просто бие през пръстите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на картите с нови версии на HDMI е, че като си ги купи някой и ги набучи в монитори със старият модел на порта, особено в два такива с висока резолюция, а колегата си е взел евтина карта, очаква порта да му извърши нужните сметки да се покрие резолюцията на двата монитора. Ма евтините карти..(колко евтина) понякога стистнатостта просто бие през пръстите.

Картата я взех преди един месец след консултация с хардуерен специалист. Като му обясних и за двата монитора, и за резолюцията им. Не съм искал да спестя някакви пари. Той ми каза, че друго не ми трябвало...

Иначе мерси за забележката. Ще гледам да не се стискам. И да не си купувам само боклуци...

За "евтината" в заглавието, имах предвид, че ми трябва само за порта. Btw, какво ще рече "неевтина"карта? 2к, 3к? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB HD7790 2GB GV R779OC 2GD или PALIT GTX650TI BOOST 2GB D5 като втората е с Dual DVI.  Малко по-скъпи варианти: SAPPHIRE DUAL X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST или PALIT GTX660 OC 2GB D5 и двете с Dual DVI.

Все пак съмнението в монитора остава, тъй като 7870 не е никак слаба карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB HD7790 2GB GV R779OC 2GD или PALIT GTX650TI BOOST 2GB D5 като втората е с Dual DVI.  Малко по-скъпи варианти: SAPPHIRE DUAL X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST или PALIT GTX660 OC 2GB D5 и двете с Dual DVI.

Все пак съмнението в монитора остава, тъй като 7870 не е никак слаба карта.

Благодаря за инфото! И двата монитора работят с единия порт на 2560х1440. В смисъл проблема не е в монитора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Присетих се днес за тази тема. Картата реши да проработи след като я сложихме на друг комп и съответно после я върнахме. Проблема е  бил някаква несъвместимост между картата и монитора. Вече си работят на пълна резолюция и нямам проблем за каквото и да е. Всякакви приложения , включително и игри от типа Crysis 3. 

Това го казвам на милионера по-горе (гордостта на сайта) , който не ми ясно с какво точно помага, като си тролва на воля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.