Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте 

Някой използва ли мобилно приложение за изпращане на пари от една банка на друга - и по-специално от банка в чужбина - към България? В глобален план има много такива, но повечето са специализирани - да речем от UK до Индия. А за България? Кое може да върши работа? Може ли да стане с paypal примерно? 

Имам предвид прехвърляне на пари от една банкова сметка на друга през мобилно приложение - не плащане на стоки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плащането на стоки не е ли пак прехвърляне на средства от една сметка в друга? Сайтът на PayPal има мобилна версия (mobile.paypal.com), а на мен лично ми се повръща от този манталитет "приложение за всичко" - според мен добре работещ мобилен сайт е правилният начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте 

Някой използва ли мобилно приложение за изпращане на пари от една банка на друга - и по-специално от банка в чужбина - към България? В глобален план има много такива, но повечето са специализирани - да речем от UK до Индия. А за България? Кое може да върши работа? Може ли да стане с paypal примерно? 

Имам предвид прехвърляне на пари от една банкова сметка на друга през мобилно приложение - не плащане на стоки. 

Приложенията са специализирани до ниво от банката, която ползвам/имам сметка до другаде. Така че си правете изводите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плащането на стоки не е ли пак прехвърляне на средства от една сметка в друга? Сайтът на PayPal има мобилна версия (mobile.paypal.com), а на мен лично ми се повръща от този манталитет "приложение за всичко" - според мен добре работещ мобилен сайт е правилният начин.

Мисля, че има разлика, защото пейпал например взема процент от парите от търговеца при продажба, а когато е просто прехвърляне между физически лица мисля, че този процент е по-малък

Да, като се поразрових ето какви са таксите за физически лица и за търговци:

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/paypal-fees

С две думи - купуването е безплатно, международното продаване струва 3,9%; а преводът на пари е 2%, което ако наистина няма други такси, е доста по-добре от международен банков превод и от измекяри като Уестърн Юнион.

Редактирано от nage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.