Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Spliok0310

Съвет за покупка на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! От доста време си търся лаптоп и до този момент съм се спряла на тези три модела: Lenovo B590 59-377919 

Toshiba Satellite C55-A-12 Acer Aspire V5-531G NX.M4HEX.003

но ще се радвам ако предложите и друг вариант. Чувала съм добри отзиви за тези марки и за това съм се насочила към тях. Лаптопа ще го ползвам за филми, музика, очаквам да нямам проблеми при използването на Photoshop CS6, тъй като с настолния е истинско мъчение.  Ориентировъчни параметри - RAM 4ГБ, хард с поне 500ГБ и ме посъветваха видео картата да бъде със самостоятелна памет, а не споделена. Бюджета ми е 750лв. Благодаря предварително!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/laptops-samsung-NP270E5V-samsung_ativ_book_2_NP270E5V Взимай го докато не се е изчерпал.За тези пари няма как да вземеш външна видеокарта, без да получиш към него отвратително шаси.И трите лаптопа, които са ти вменили, че са хубави в действителност са много зле ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошибата.   И все пак, за този бюджет най-добре ще е настолен.   Ето една примерна конфигурация, ако се откажете от лаптопа:   I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX GB R775OC-2GI CM K350 W/600W PSU ASUS H81M-E /1150 4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB Обща стойност - 743.21 лв. с ДДС   Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо променихте поста си, без дъно изглеждаше по-добре :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошибата.   И все пак, за този бюджет най-добре ще е настолен.   Ето една примерна конфигурация, ако се откажете от лаптопа:   I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX GB R775OC-2GI CM K350 W/600W PSU ASUS H81M-E /1150 4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB Обща стойност - 743.21 лв. с ДДС   Количка.

Ако ще вземаш тази конфигурация, по-добре си вземи този процесор  I3-4330, защото е с по-добро вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/laptops-samsung-NP270E5V-samsung_ativ_book_2_NP270E5V Взимай го докато не се е изчерпал.За тези пари няма как да вземеш външна видеокарта, без да получиш към него отвратително шаси.И трите лаптопа, които са ти вменили, че са хубави в действителност са много зле  ;)

Кое по-точно им е зле, тъй като на пръв поглед изглеждат добре и са точно това, което търся. :)  

Вече има вкъщи един настолен, а и този се очаква да е личен, за да мога да го ползвам и в университета, че базата ни е "страхотна" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/laptops-samsung-NP270E5V-samsung_ativ_book_2_NP270E5V Взимай го докато не се е изчерпал.

Страхотна е цената, направо го взимайте :)

Кое по-точно им е зле, тъй като на пръв поглед изглеждат добре и са точно това, което търся.

Вграденото видео на изброените на самсунга е по-добро от външното на изброените модели в първия пост, а и получавате по-добър процесор за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое по-точно им е зле, тъй като на пръв поглед изглеждат добре и са точно това, което търся. :)

Ако с бюджета, с който разполагаш си вземаш лаптопа с дискретна видео карта, то лаптопа ще бъде ощетен от към шаси, дисплей, по къс кабел вероятно, а да не говорим, че лаптопа ще грее доста. Друго важно нещо е, че с този бюджет едва ли ще намериш дискретна видео карта, която да е особено по-добра от вградената.

Предложили са ти Samsung Aktiv Book 2 , така че и аз те съветвам да го вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самсунга е добро предложение, но като минус за него мога да кажа малкия ъгъл на виждане и лошото изобразяване на тъмните цветове, но може би в ниския клас всички са такива.

ПП: Ако решите да вземете самсунга и имате някакви въпроси (на които бих могъл да отговоря), питайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако с бюджета, с който разполагаш си вземаш лаптопа с дискретна видео карта, то лаптопа ще бъде ощетен от към шаси, дисплей, по къс кабел вероятно, а да не говорим, че лаптопа ще грее доста. Друго важно нещо е, че с този бюджет едва ли ще намериш дискретна видео карта, която да е особено по-добра от вградената.

Предложили са ти Samsung Aktiv Book 2 , така че и аз те съветвам да го вземеш.

Значи за тези пари, по-добре да търся по-добра вградена карта?  

Самсунга е добро предложение, но като минус за него мога да кажа малкия ъгъл на виждане и лошото изобразяване на тъмните цветове, но може би в ниския клас всички са такива.

ПП: Ако решите да вземете самсунга и имате някакви въпроси (на които бих могъл да отговоря), питайте.

И точно този минус ме кара да се колебая, главно заради Фотошопа, който доста често ще ми се налага да използвам. Предложиха ми Asus втора ръка, който бил доста запазен. Момчето не си е вкъщи, за да ми каже точната серия, за да направя справка в интернет. Спомена, че е с 2гб RAM /най-вероятно ще се наложи да се добави още 2/ , двуядрен 2,4Ghz процесор и 500 хард. За момента ще изчакам да се обади утре и пак ще го мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният лаптоп, ще ти върши работа и ще можеш да правиш каквото искаш на Photoshop.

ПП: Втора ръка техника не си купувай.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният лаптоп, ще ти върши работа и ще можеш да правиш каквото искаш на Photoshop.

ПП: Втора ръка техника не си купувай.  :)

Тогава самото изобразяване на тъмните цветове не чак такъв минус? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ, не е такъв минус и за този бюджет не очаквай нещо уникално. Дисплея ти е матов на всичкото отгоре, което е много добре, защото не дразни очите. Процесора ще ти стига за нуждите, а и с вграденото видео, ще можеш и някоя игричка да поцъкаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава самото изобразяване на тъмните цветове не чак такъв минус? ;)

Тук в параграфа за екрана можеш да погледнеш по-подробно какво е качеството му.

Като казах че има минуси, не казвам че лаптопа не си заслужава, на тази цена едва ли ще намериш нещо по-добро.

Батерията му издържа прилично добре, като конструкция е здрав (поне от три седмици ползване с това впечетление съм останал), звукът също ми харесва, но аз  не съм твърде взискателен.

А това че са Ви препоръчали отделна видеокарта хубаво, но за вашите изисквания не е необходима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупавите ми въпроси и благодаря на всички за бързите си отговори!  След като всички ми препоръчвате Самсунга, остава само да пусна поръчката. Благодаря отново :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупавите ми въпроси и благодаря на всички за бързите си отговори!  След като всички ми препоръчвате Самсунга, остава само да пусна поръчката. Благодаря отново :)

За това е форума.

ПП: Има 15 дневен срок за връщане без причина, ако не Ви хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще ти свърши идеална работа: lenovo-g500!

П.П. Очаквам включване от Людмил, за който ХП са богове, а Леново лаици, обвили продуктите си в найлон! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Очаквам включване от Людмил, за който ХП са богове, а Леново лаици, обвили продуктите си в найлон! :D

G серията на Lenovo имат проблем с охлаждането и не ги препоръчван и на най големите си врагове. Пък и като цяло модела е зле конфигуриран и не балансиран.

http://laptop.bg/laptops-samsung-NP270E5V-samsung_ativ_book_2_NP270E5V Взимай го докато не се е изчерпал.За тези пари няма как да вземеш външна видеокарта, без да получиш към него отвратително шаси.И трите лаптопа, които са ти вменили, че са хубави в действителност са много зле ;)

Това е най доброто предложение по темата. За тези пари по добро няма да намерите. Взимайте го докато не е свършил, че е адски намален. Пък и за тези пари i3 процесор си е направо чудесно.

За лаптопите в ниският клас е по добре да нямат външно видео, защото то не превъзхожда почти по нищо вграденото, а и е за сметка на корпусът или батерията.

Поздрави и успешна покупка на новата машина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не си ми чел постовете, щом пишеш такива глупости. HP Pavilion не бих препоръчал и на най-големия си враг - всеизвестни с проблемите, както и новите модели само с цифри - 6хх, 2хх но ProBook са чудесни в класа си, а Elitebook - безкомпромисни. Всички марки, включително Lenovo, Dell, HP и т.н. в ниския клас са обвити в найлон боклуци, като при малък бюджет се избира по-малкото зло, в конкретния случай - горепрепоръчания Самсунг е най-добрия избор за до 750лв. Точно G и B серията на Lenovo са голямото зло. В бизнес класа всички марки имат и хубави модели, специално при Lenovo е ThinkPad серията с изключение на ThinkPad Edge, които също са посредствени. Китайците не можаха да се сдържат да не съсипят и този бранд. Още нещо да не си разбрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линковете да са по правилата на хардуерният раздел. Огледай всички други ликове как са дадени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линковете да са по правилата на хардуерният раздел. Огледай всички други ликове как са дадени!

Извинявам се, попринцип винаги пускам линковете както трябва, сега не знам как е станал обърка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не си ми чел постовете, щом пишеш такива глупости. HP Pavilion не бих препоръчал и на най-големия си враг - всеизвестни с проблемите, както и новите модели само с цифри - 6хх, 2хх но ProBook са чудесни в класа си, а Elitebook - безкомпромисни. Всички марки, включително Lenovo, Dell, HP и т.н. в ниския клас са обвити в найлон боклуци, като при малък бюджет се избира по-малкото зло, в конкретния случай - горепрепоръчания Самсунг е най-добрия избор за до 750лв. Точно G и B серията на Lenovo са голямото зло. В бизнес класа всички марки имат и хубави модели, специално при Lenovo е ThinkPad серията с изключение на ThinkPad Edge, които също са посредствени. Китайците не можаха да се сдържат да не съсипят и този бранд. Още нещо да не си разбрал?

Честно да ти кажа, малко или много съм разочарован, че и ти се оказа от теоретиците! Пишеш без въобще да си имаш понятие от представянето на даден продукт(говоря специално за лаптопите)! Серията ''G'' на Lenovo въобще не е такова голямо зло, каквато я изкарваш! Имат добре балансирани предложения на добра цена! Шасито е прилично за парите си и сглобката на ниво! Аз лично не съм срещал потребител на тази марка да има някакви оплаквания в близките няколко години! Дори в момента пиша от едно Леново G580, от което съм предоволен! Не съм грам пристрастен, ползвал съм какви ли не лаптопи! И да, не е нужно да ме питаш дали съм разбрал или не обясненията ти! Не се нуждая от тях, тъй като ти си просто една виртуалка ако ме разбираш - няма как реално да ми докажеш познанията и опита си най-вече, освен чрез писания по форумите!

Поздрави и лек ден! 

G серията на Lenovo имат проблем с охлаждането и не ги препоръчван и на най големите си врагове. Пък и като цяло модела е зле конфигуриран и не балансиран.

Още едно недомислено мнение! Проблеми с охлаждането?! Пълни глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.