Премини към съдържанието
Niki-pit

Препоръка за ниско профилна видео карта

Препоръчан отговор

Знам че не са много разпостранени но може да ми съдействате за избор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че не са много разпостранени но може да ми съдействате за избор

А конфигурацията е ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Optiplex 755

Процесор (не знаем точния модел макар да не е от особено значение) и бюджет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sapphire ATI Radeon HD 5450

4769лв. Безплатна доставка

Драйверите от производителе ли да търся или си идва със  диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане както си го мислиш :

Power Supply

220W

Принципно с марковите машини възможностите за ъпгрейд, не са ограничени само от физическите размери на кутията и от параметрите на захранващият блок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Core2 Duo; CPU model E6550; Processor speed 2.33 GHz  цената няма значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане както си го мислиш :

Е, да така е няма смисъл като цяло от ъпгрейд, но ... Иначе щях да предложа PowerColor HD5750 1GB GDDR5 Low Profile, а автора така и не каза бюджет. Поне като ще взима карта, то нека е някаква която не е за друго освен Exel на макс резолюция. Консумацията и не надвишава 89W при натоварване, и не вярвам да е особено мощна за захранването.

ПС: Процесора не е слаб, колкото смятах, но и не е натоварващ за захранването. Може и да издържи, но все пак трябва да се има едно наум.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да така е няма смисъл като цяло от ъпгрейд, но ... Иначе щях да предложа PowerColor HD5750 1GB GDDR5 Low Profile, а автора така и не каза бюджет. Поне като ще взима карта, то нека е някаква която не е за друго освен Exel на макс резолюция. Консумацията и не надвишава 89W при натоварване, и не вярвам да е особено мощна за захранването.

Няма да стане. Варианта на PCI-E, който е приложен в машината, дава само до 75 вата на картата, така че захранването през слота не е достатъчно. Не трябва да забравяш, че в скомпютъра не само процесорът и видеокартата са консуматори, а това 220 вата захранване, колко си мислиш че вади реално? Особено на толкова години, на колкото е.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пиша ли какво ми е захранването

Ако е стандартното за модела, значи го знаем :) Ако Сте го сменял в последствие, е добре да ни осведомите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане. Варианта на PCI-E, който е приложен в машината, дава само до 75 вата на картата, така че захранването през слота не е достатъчно. Не трябва да забравяш, че в скомпютъра не само процесорът и видеокартата са консуматори, а това 220 вата захранване, колко си мислиш че вади реално? Особено на толкова години, на колкото е.

Еми да прав си, нищо не може да е сигурно при толкова стара машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи щом има съмнение може да е среден клас нещо до 100 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предложенията е добре колегите да се ограничат с видео карти с консумация не повече от 75 вата, нископрофилни и излезли на пазара не повече от година или две след пускането на модела. Няма никакви гаранции, че по-съвременни видео карти, няма да имат някакви проблеми с поддръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предложенията е добре колегите да се ограничат с видео карти с консумация не повече от 75 вата, нископрофилни и излезли на пазара не повече от година или две след пускането на модела. Няма никакви гаранции, че по-съвременни видео карти, няма да имат някакви проблеми с поддръжката.

Дрън-дрън!   Към автора - процесора ти е ок, така че една карта от сорта на: SAPPHIRE-R7-250-1GB-GDDR5-WITH-BOOST ти идва дюшеш! Захранването ще я издържи, стига да не е тотално амортизирано!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е ОК - консумацията на цялата система, дори с GT640(49W) няма да е над 120-130W, ама човека търси нископрофилна карта, така че предложението на XECUTIONER не става. За 100лв. PALIT GT630 1GB D3 a за малко отгоре PALIT GT640 1GB D5 като силно препоръчвам 640-ката с DDR5.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е ОК - консумацията на цялата система, дори с GT640(49W) няма да е над 120-130W, ама човека търси нископрофилна карта, така че предложението на XECUTIONER не става. За 100лв. PALIT GT630 1GB D3 a за малко отгоре PALIT GT640 1GB D5 като силно препоръчвам 640-ката с DDR5.

Ами той така напред с рогата:  

Дрън-дрън!

Предположих и че си е приготвил ножицата за ламарина да я профифилира картата :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с Optiplex само,че 740.Кутиите ни са еднакви,лично за мене най-добрите нископрофилни на пазара в момента са HD5570 и HD6570.Искат около 60W под пълен товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с Optiplex само,че 740.Кутиите ни са еднакви,лично за мене най-добрите нископрофилни на пазара в момента са HD5570 и HD6570.Искат около 60W под пълен товар.

На коя фирма на АМД или на АТИ ??? Да еднакви са кутиите  ще се насоча към тази видеокарта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На коя фирма на АМД или на АТИ ??? Да еднакви са кутиите  ще се насоча към тази видеокарта

Няма значение на коя.Също и HD6450 не е лоша,но шината им е 64бит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ATI=AMD от няколко години откакто ATI, беше закупена от AMD. Това е световно известен факт и се знае и от малките деца.  Моля, преди да задавате въпроси, които предизвикват насмешка, отворете Гугъл и потърсете малко информация, за да повишите и осъвремените знанията си относно развитието на ПЦ индустрията последните няколко години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ATI=AMD от няколко години откакто ATI, беше закупена от AMD. Това е световно известен факт и се знае и от малките деца.  Моля, преди да задавате въпроси, които предизвикват насмешка, отворете Гугъл и потърсете малко информация, за да повишите и осъвремените знанията си относно развитието на ПЦ индустрията последните няколко години.

Това си го знам но има разлика межди картите . АТИ е повечето са графични.

То и Ейсер купиха Раккър бел ама все още има голяма разлика между тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си го знам но има разлика межди картите . АТИ е повечето са графични.

То и Ейсер купиха Раккър бел ама все още има голяма разлика между тях

Аха, а тези с логото на АМД(или част от тях), сигурно са аудио. Вече веднъж помолих да влезете и да прочетете нещо по въпроса с хардуера и развитието му, както и що за производители се мяркат на днешния хоризонт. Явно, ако въобще има положени от Вааш страна усилия по въпроса, не са дали положителен или никакъв резултат. Мързелът е знам, най-великият порок, отказва се по-трудно от твърдите наркотици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закупих  ATI Radeon HD 4350  дайте мнения за модела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.