Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pikapika3

Жертване на единия близнак 2ТБ Barracuda, за да спася братчето

Препоръчан отговор

Здравейте, преди месец ми се развали хард 2тб SEAGATE Barracuda ST2000DM001. Бях в Германия по това време и като се върнах всичко беше изключено и при пускане на ПС-то главният същият главен хард отказа да зареди Win-а. Те са 2 едни и същи модел и размер Баракуди.

Имам много ценна информация на 1-вия хард и на всяка цена трябва да си я върна някак. Отидох на някои сервизи, където правеха обикновени тестове, но без резултат. На едно друго място ми казаха, че има вероятност да се върна информация, като се смени плочата с един и същ хард, обаче нямали същия като този модел. Тъй като нямам друг избор и искам по-скоро да си върна някаква информация от този хард, реших да жертвам същият като него работещ мой 2ри хард.

Та имам два въпроса:

Дали има места където може да ми разрешат проблема, без да се налага да жертвам 2ри-я си хард, също като цена да не ми излезе по-скъпо от 200-300лева.

Този хард  Seagate 4TB, NAS, SATA3, 64MB ще ми свърши ли добра работа като малък домашен сървър, за да преместя всичко от 2ри и 1ви(ако възвърна информацията, разбира се),  където ще го използвам за FTP sharing на видео анимации почти 24/7. Разбира се, че ще взема и усп този път за повече защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този хард  Seagate 4TB, NAS, SATA3, 64MB ще ми свърши ли добра работа като малък домашен сървър, за да преместя всичко от 2ри и 1ви(ако възвърна информацията, разбира се),  където ще го използвам за FTP sharing на видео анимации почти 24/7. Разбира се, че ще взема и усп този път за повече защита.

За втория въпрос. Всички хард дискове се развалят евентуално. Вземи си няколко харддиска и ги свържи в RAID1 или 5, ако държиш на информацията си. Примерно 4*1GBTB на RAID5 ще получиш 3ГБTB, ще е по-бързо като достъп и ще си защитен от изгаряне на който и да е от тях. Губиш 1ГБTB. Естествено UPS е необходимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За втория въпрос. Всички хард дискове се развалят евентуално. Вземи си няколко харддиска и ги свържи в RAID1 или 5, ако държиш на информацията си. Примерно 4*1GB на RAID5 ще получиш 3ГБ, ще е по-бързо като достъп и ще си защитен от изгаряне на който и да е от тях. Губиш 1ГБ. Естествено UPS е необходимост.

GB-TB? :) да не вземе да се обърка потребителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB-TB? :) да не вземе да се обърка потребителя

По принцип си прав, но примера ми е верен :). Поправям го все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като ще се скапе, няма значение какъв е диска. Една такава джаджа дали няма да ти е от по-голяма полза:

CENTRAL 2TB SG HOME NAS  

Я-я, не съм виждал такава джаджа преди, какво му е предимството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я-я, не съм виждал такава джаджа преди, какво му е предимството?

Предимството му е ниска консумация и малък размер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.