Премини към съдържанието
pikapika3

Жертване на единия близнак 2ТБ Barracuda, за да спася братчето

Препоръчан отговор

Здравейте, преди месец ми се развали хард 2тб SEAGATE Barracuda ST2000DM001. Бях в Германия по това време и като се върнах всичко беше изключено и при пускане на ПС-то главният същият главен хард отказа да зареди Win-а. Те са 2 едни и същи модел и размер Баракуди.

Имам много ценна информация на 1-вия хард и на всяка цена трябва да си я върна някак. Отидох на някои сервизи, където правеха обикновени тестове, но без резултат. На едно друго място ми казаха, че има вероятност да се върна информация, като се смени плочата с един и същ хард, обаче нямали същия като този модел. Тъй като нямам друг избор и искам по-скоро да си върна някаква информация от този хард, реших да жертвам същият като него работещ мой 2ри хард.

Та имам два въпроса:

Дали има места където може да ми разрешат проблема, без да се налага да жертвам 2ри-я си хард, също като цена да не ми излезе по-скъпо от 200-300лева.

Този хард  Seagate 4TB, NAS, SATA3, 64MB ще ми свърши ли добра работа като малък домашен сървър, за да преместя всичко от 2ри и 1ви(ако възвърна информацията, разбира се),  където ще го използвам за FTP sharing на видео анимации почти 24/7. Разбира се, че ще взема и усп този път за повече защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този хард  Seagate 4TB, NAS, SATA3, 64MB ще ми свърши ли добра работа като малък домашен сървър, за да преместя всичко от 2ри и 1ви(ако възвърна информацията, разбира се),  където ще го използвам за FTP sharing на видео анимации почти 24/7. Разбира се, че ще взема и усп този път за повече защита.

За втория въпрос. Всички хард дискове се развалят евентуално. Вземи си няколко харддиска и ги свържи в RAID1 или 5, ако държиш на информацията си. Примерно 4*1GBTB на RAID5 ще получиш 3ГБTB, ще е по-бързо като достъп и ще си защитен от изгаряне на който и да е от тях. Губиш 1ГБTB. Естествено UPS е необходимост.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За втория въпрос. Всички хард дискове се развалят евентуално. Вземи си няколко харддиска и ги свържи в RAID1 или 5, ако държиш на информацията си. Примерно 4*1GB на RAID5 ще получиш 3ГБ, ще е по-бързо като достъп и ще си защитен от изгаряне на който и да е от тях. Губиш 1ГБ. Естествено UPS е необходимост.

GB-TB? :) да не вземе да се обърка потребителя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB-TB? :) да не вземе да се обърка потребителя

По принцип си прав, но примера ми е верен :). Поправям го все пак. Редактирано от flare (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То като ще се скапе, няма значение какъв е диска. Една такава джаджа дали няма да ти е от по-голяма полза:

CENTRAL 2TB SG HOME NAS  

Я-я, не съм виждал такава джаджа преди, какво му е предимството?

Редактирано от pikapika3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я-я, не съм виждал такава джаджа преди, какво му е предимството?

Предимството му е ниска консумация и малък размер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.