Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

приятелката ми иска да си купи ново телефонче и се е спряла на Sony Xperia Z1 и Iphone 5c. Аз съм пристрастен и към двата модела, защото ми харесват  и не мога да и дам съвет. Пускам темата за да видя и други мнения.  :)

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелката ти явно е фрашкана с пари мазохистка :cool:

Шегувам се, разбира се :) . Sony-то превъзхожда по всички показатели нахапаната ябълка. Обаче ... толкова е грамаден, че чак е неудобен. Аз бих се притеснявал да говоря с такова нещо по улицата. Тя някога хващала ли го е изобщо в ръка, за да прецени? И наистина ли ѝ трябва водо- и прахоустойчив телефон, да не би да е багеристка по професия ;) ?

Може да се помисли и за някой по-скромен модел. Например Samsung Galaxy S4 - Mini или Active.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глас за Sony-то, за мен Android е много по-функционален. Зависи и как ще се ползва, де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време ползваше за кратко Note2-та ми и не се е оплаквала, че телефона е голям. Дисплея на Сонито е 5 инча, така че не мисля, че е прекалено голям като на Сони Ултра или Ноут3 например. Хубавото на Сонито (или поне това, което на нея ще и хареса) е камерата, защото ще си щтрака снимки с хубаво качество насам натам, но и Iphone-а прави хубави снимки (от личен опит го казвам). Всичко останало от сорта на руутване, къстъм ромове и прочие ще е мое решение, така че това не е фактор за избора  :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че сони. Към този момент не си струва да се взема iphone. Дори телефон от среден клас превъзхожда характеристиките на iphone. А да не говорим за камера, дисплей и много други. А и android е много по-удобна ОС от iOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май Сонито остава или евентуално S4 mini.

По-добре S3. Цената на S4 mini е доста завишена. Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре S3. Цената на S4 mini е доста завишена.

Още един глас за S3. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Z1 превъзхожда 5C по технически характеристики. Цените на всички устройства на Apple в България са многократно завишени. S3 и S4 също предлагат невероятни характеристики и превъзходна камера. Аз съм фен на Samsung. А ако не е спешно може да изчака до февруари 2013 когато се очаква да е официалното представяне на S5. Не си струва сега да даде над 1000 лева и след 3-4 месеца да излезе нов модел. Когато S5 излезе се предполага, че ще се задържи на върха поне 1 година понеже ако наистина го пуснат през февруари това ще е доста по рано от предварително плануваното. Причината за това е, че S4 не оправда очакванията на Samsung и сега те бързат да пуснат S5 за да си върнат изгубеният пазарен дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не харесвам Samsung, но не пречи да се изчака новия им флагман, за да видим какво ще представлява той. Аз съм фен на Сони и препоръчах точно този модел, защото са много добри. Един колега има такъв и каквото чувам от него...супер телефон със супер качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към този момент не си струва да се взема iphone. Дори телефон от среден клас превъзхожда характеристиките на iphone. А да не говорим за камера, дисплей и много други. А и android е много по-удобна ОС от iOS.

Я пак ! Ти колко iPhone си сменил че знаеш кое и какво превъзхожда ? На каква база ти е преценката ? Погледай малко тестове преди да ръсиш бисери. Теорията и практиката са две различни неща. На теория би трябвало много телефони да го превъзхождат ама на практика "не знам" по каква причина не могат. Разбирам че те дразнят лаговете и си го обяснявате с недостиг на хардуер ама и на 4  ядра да минете няма да ви стане ясно че телефона не е само хардуер. Който разбрал разбрал ! Аз много почнах да се замислям тая година дали да си сменям телефона с 5S ама май ще го прескоча не защото не е по добър или да ми идва скъп а защото едно нещо ако работи не се подобрява.

Просто не виждам какво още мога да искам от един телефон !

Те щото са много лоши и за нищо не стават и всеки телефон от среден клас ги бие на характеристики та за това няма да им достигнат бройки да задоволят пазара от първата вълна.

По темата какво да кажа всеки има различен вкус и да си взема това което му харесва но както прочетох някъде за 5 инча май сравняваме таблет с телефон.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време ползваше за кратко Note2-та ми и не се е оплаквала, че телефона е голям. Дисплея на Сонито е 5 инча, така че не мисля, че е прекалено голям като на Сони Ултра или Ноут3 например. Хубавото на Сонито (или поне това, което на нея ще и хареса) е камерата, защото ще си щтрака снимки с хубаво качество насам натам, но и Iphone-а прави хубави снимки (от личен опит го казвам). Всичко останало от сорта на руутване, къстъм ромове и прочие ще е мое решение, така че това не е фактор за избора  :) .

Е, щом размерът не ѝ пречи - няма проблем, нека си вземе Sony-то.

Но да питам - след като руутването и къстъм ромовете са твоя работа, и явно им разбираш - как стои въпроса с тези неща при iPhone 5c? ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак ! Ти колко iPhone си сменил че знаеш кое и какво превъзхожда ? На каква база ти е преценката ? Погледай малко тестове преди да ръсиш бисери. Теорията и практиката са две различни неща. На теория би трябвало много телефони да го превъзхождат ама на практика "не знам" по каква причина не могат. Разбирам че те дразнят лаговете и си го обяснявате с недостиг на хардуер ама и на 4  ядра да минете няма да ви стане ясно че телефона не е само хардуер. Който разбрал разбрал ! Аз много почнах да се замислям тая година дали да си сменям телефона с 5S ама май ще го прескоча не защото не е по добър или да ми идва скъп а защото едно нещо ако работи не се подобрява.

Просто не виждам какво още мога да искам от един телефон !

Те щото са много лоши и за нищо не стават и всеки телефон от среден клас ги бие на характеристики та за това няма да им достигнат бройки да задоволят пазара от първата вълна.

По темата какво да кажа всеки има различен вкус и да си взема това което му харесва но както прочетох някъде за 5 инча май сравняваме таблет с телефон.

И освен, че не е софтуер и хардуер, има и още нещо. Маркетинга. Което е дори по-важно в случая с iPhone. Е те за това не могат да насмогнат на първата вълна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом размерът не ѝ пречи - няма проблем, нека си вземе Sony-то.

Но да питам - след като руутването и къстъм ромовете са твоя работа, и явно им разбираш - как стои въпроса с тези неща при iPhone 5c? ;)

Ако става въпрос за Андроид нямам проблеми с тези неща, при IOS хубавото е, че ще имам възможност да се науча като и "почакръкам" телефона, но там имаше особености с гаранцията, които трябва да видя първо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... при IOS хубавото е, че ще имам възможност да се науча като и "почакръкам" телефона ...

Първо се научи дали изобщо е възможно ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се научи дали изобщо е възможно ;)

Дали е възможно кое ? Да го настроиш по добре от производителя ли (те там са само тъпаци и поради липса на знания остават настройките в ръцете на потребителите си) ? Ами така като ви чета едва ли !

JB за момента няма ама и да има не виждам какво има да настройваш на нещо което работи прекалено гладко.

Голямото желание за ръчкане в тънките настройки както при телефоните така и при pc-тата неизбежно води до рестор при телефоните и format C: при pc-тата

И освен, че не е софтуер и хардуер, има и още нещо. Маркетинга. Което е дори по-важно в случая с iPhone. Е те за това не могат да насмогнат на първата вълна.

Не ви ли омръзна да повтаряте тоя маркетинг. Може да излъжеш милиони хора с маркетинг един път, после може да излъжеш още веднъж някой мазохисти втори път но колкото и да са балами хората не може с маркетин да ги лъжеш всяка година. Елементарна логика, купуваш нещо и ако не те задоволява го продаваш и си вземаш по доброто от конкуренцията. Но нещо милиони хора всяка година да повтарят и повтарят една и съща  "грешка"  противоречи на това успокоение с маркетинга.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е възможно кое ? Да го настроиш по добре от производителя ли (те там са само тъпаци и поради липса на знания остават настройките в ръцете на потребителите си) ? 

Да, точно това.

Да можеш да правиш с телефона си някои неща, които производителят е решил да не можеш да правиш. Поради негови си маркетингови съображения.

Например да си инсталираш каквото поискаш приложение, или пък да деинсталираш от телефона това, което не ти е нужно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно това.

Да можеш да правиш с телефона си някои неща, които производителят е решил да не можеш да правиш. Поради негови си маркетингови съображения.

Например да си инсталираш каквото поискаш приложение, или пък да деинсталираш от телефона това, което не ти е нужно. 

Я ме просвети кои са тия негови маркетингови съображения ? Я дай да уточним какво е това "каквото искаш приложение"? На Прокопи от Перник дето на пияна глава написал някой друг ред и не му го одобрили в stora щото контрола е зверски и ти се натискаш да го инсталираш. Или ти се виждат скъпи някои приложения и ти ги искаш да ги имаш по другия начин ?

Изгаряш от желание да си менкаш MP3-ки и не можеш !!! Щото така са решили нали !

Кое не ти е нужно в един iPhone и трябва да се деинсталира ??? Ей тия андройди са ти промили мозъка от реклами но при iOS тоя момент го няма. Идва празен и инсталираш какво ти е кеф стига да ти е по джоба нищо не трябва да се деинсталира. Вземи на някой познат и го поръзцъкай да се увериш лично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ме просвети кои са тия негови маркетингови съображения ? Я дай да уточним какво е това "каквото искаш приложение"? На Прокопи от Перник дето на пияна глава написал някой друг ред и не му го одобрили в stora щото контрола е зверски и ти се натискаш да го инсталираш. Или ти се виждат скъпи някои приложения и ти ги искаш да ги имаш по другия начин ? Изгаряш от желание да си менкаш MP3-ки и не можеш !!! Щото така са решили нали !

Изабел, явно пак не си на кеф и пишеш глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изабел, явно пак не си на кеф и пишеш глупости.

Не само аз ами и милиони и милиони като мен не са на кеф и си купуват "куците" телефони на apple.

Аз се чудя на тия теми. Може ли човек да няма лично мнение и да иска съвет по форумите за подобен род покупка.

Купуваш, пробваш ако не ти хареса го продаваш и си купуваш друг по вкуса ти и претенциите ти. По добре веднъж да видиш от колкото 100 пъти да чуеш.

Не питай старило ами питай платило !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже в темата стана дума за сравнения между смартфони, ето едно от 16.10.2013 г: iPhone 5s is the fastest phone ever tested – Which? test lab

Снимка:

Публикувано изображение

На снимката се вижда, че iPhone 5c (същия хардуер като iPhone 5) е след IPhone 5s, LG G2, SGS S4 и HTC One. Това е съвсем нормално, най-новият хардуер си казва думата. За това iPhone 5s и LG G2 (същият MSM8974 Snapdragon 800 е и в Xperia Z1) водят убедително. :)

Ако става дума за Xperia Z1, може би Sony този път са се постарали да сложат една идея по-добър екран (справка) и много добра камера. Незнайно защо досега Sony минаваха тънко, като използваха обикновени TFT екрани, докато конкуренцията отдавна мина на IPS, даже има по-нови и по-добри решения.

Ако говорим за Андроид и iOS, там нещата доста трудни за сравнение. Обикновено при Андроид флагманите вероятността да се получи по-добра и стабилна версия при обновяване на ОС е най-голяма, но не може да се сравни с поддръжката на iOS. При средния и бюджетния клас Андроид устройства нещата са още по-зле, обновяванията са рядкост и е най-добре да се остане на Андроид версията, която е инсталирана първоначално.

Според мен авторът може да огледа и други смартфони, например LG G2. Или (както писаха по-горе) да поизчака малко за по-тънка цена на някой Андроид флагман от тази година. Аз бих пропуснал пластмасовия iPhone 5C. Ако сега реша да вземам телефон от Apple, бих избрал 5S.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само аз ами и милиони и милиони като мен не са на кеф и си купуват "куците" телефони на apple.

Аз се чудя на тия теми. Може ли човек да няма лично мнение и да иска съвет по форумите за подобен род покупка.

Купуваш, пробваш ако не ти хареса го продаваш и си купуваш друг по вкуса ти и претенциите ти. По добре веднъж да видиш от колкото 100 пъти да чуеш.

Не питай старило ами питай платило !

В този форум всеки може да пита каквото си прецени, стига да е съобразено с правилата! До колкото отделните апарати, мога да си позволя да купя, който ми "кефне", когато поискам, но не смятам това за вид привилегия. Изказването ти е адски инфантилно..напомня ми на мамините и татини дечица, които цял живот една стотинка не са изкарали и когато стане въпрос, за нещо което имат, в повечето случаи те казват следното:

Купуваш, пробваш ако не ти хареса го продаваш и си купуваш друг по вкуса ти и претенциите ти. 

Форума е затова, за да се пускат теми, които хората обсъждат и по този начин се сформира общност, където можеш да задаваш въпроси и да даваш отговори !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този форум всеки може да пита каквото си прецени, стига да е съобразено с правилата! До колкото отделните апарати, мога да си позволя да купя, който ми "кефне", когато поискам, но не смятам това за вид привилегия. Изказването ти е адски инфантилно..напомня ми на мамините и татини дечица, които цял живот една стотинка не са изкарали и когато стане въпрос, за нещо което имат, в повечето случаи те казват следното:

Форума е затова, за да се пускат теми, които хората обсъждат и по този начин се сформира общност, където можеш да задаваш въпроси и да даваш отговори !

Малко пазавъртя нещата. Пускаш тема и обсъждаш, много добре до тук. И получаваш 100 различни мнения и после те е яд защо не си преценил сам ами се предоверяваш на трети лица. Това ми беше мисълта. Аз от прехваления андройд на два пъти си купувах самсунг и двата пъти ми стоя с месеци някъде из шкафовете. Щото много чета и обсъждам форуми. Нямя как вкус със вкус да са еднакви. Някой харесват дебели жени други харесват слаби.

Покупка на телефон и кола си е лично персонална преценка както и избора на жена. Да не се сърдиш после на хората че са ти били криви.

Като може да си купиш обаче каквоти ти кефне се чудя защо искаш мнения от трети лица !!! Направи като мен (ето ти мое лично мнение) купи си и двата и си остави този който те кефи.

Ако нямаш тази възможност първо си купи нещо втора ръка разгледай и се запознай с ОС после виж и други ОС и се ориентирай в по тесен кръг.

Защото в темата са заложени от + до - безкрайност вариантите ти. Стесни поне кръга и се риентирай коя ОС ти е по практична и после и търси хардуер..

Разликата от мамините и татковите синчета обаче е че освен че издържам роднините ами и много още хора зависят от мен (финансово) а не аз от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко пазавъртя нещата. Пускаш тема и обсъждаш, много добре до тук. И получаваш 100 различни мнения и после те е яд защо не си преценил сам ами се предоверяваш на трети лица. Това ми беше мисълта. Аз от прехваления андройд на два пъти си купувах самсунг и двата пъти ми стоя с месеци някъде из шкафовете. Щото много чета и обсъждам форуми. Нямя как вкус със вкус да са еднакви. Някой харесват дебели жени други харесват слаби.

Покупка на телефон и кола си е лично персонална преценка както и избора на жена. Да не се сърдиш после на хората че са ти били криви.

Като може да си купиш обаче каквоти ти кефне се чудя защо искаш мнения от трети лица !!! Направи като мен (ето ти мое лично мнение) купи си и двата и си остави този който те кефи.

Ако нямаш тази възможност първо си купи нещо втора ръка разгледай и се запознай с ОС после виж и други ОС и се ориентирай в по тесен кръг.

Защото в темата са заложени от + до - безкрайност вариантите ти. Стесни поне кръга и се риентирай коя ОС ти е по практична и после и търси хардуер..

Не ме е яд, че съм пуснал темата, няма и защо да е така. Човек не губи нищо като чуе друго мнение. Не съм пуснал темата, за да чакам някой да ме убеждава да си купя този или онзи телефон. На мен ми се стори, че ти се опари на лютата чушка като видя, че някой хора не са фенове на IOS. Спора за мен е абсолютно излишен и няма смисъл от него. Напомня ми на вечния спор, кое да избера Linux или Windows, нещо което изобщо не целях в темата. Разбрах, че ти се за Iphone-а и ти благодаря за мнението, но аз спирам спора и спаменето до тук, защото това на никой с нищо няма да помогне!

Разликата от мамините и татковите синчета обаче е че освен че издържам роднините ами и много още хора зависят от мен (финансово) а не аз от тях.

Аз казах как ми прозвуча, а не че и ти си такъв.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се стори, че ти се опари на лютата чушка като видя, че някой хора не са фенове на IOS.

Ето даже и не си схванал смисъла ! Някъде да си видял да плюя по Sony в темата или по андрийд ? За разлика от отсрещния лагер !!! (някъде да си видял реклама на iPhone с която да се подиграват на Самсунг ?) Яд ме е че хора които са нямали пряк личен достъп с iOS и iPhone се изказват колко зле са били.

Без никаква база на сравнение. На това ме хвана яд а не да рекламирам или да убеждавам някой да ползва iOS или iPhone щото всичко останало е боклуци.

Хайде дано темата ти помогне и да направиш правилния за теб избор. Стига сме спамили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.