Премини към съдържанието
eXasis

Препоръки за нов хард диск(евентуално и дънна платка)

Препоръчан отговор

Здравейте, Хард дискът ми вече е на доста години и почва да ме притеснява да не издаде багажа. Затова сега иде време да го сменя. Гледам на пазара се предлагат доста SATA III модели и в такъв случай другият въпрос е струва ли си да сменя и дънната платка(която също не му отстъпва по години), за да мога да купя нещо по-"съвременно", така да се каже. В момента дъното ми поддържа SATA II. Откъм характеристики ме интересува HD, който не е с излишно надута цена, както и с прекалено много пространство. Хард дискове до 1ТВ ще ми вършат работа.  Добре ще е и ако си работи с хубава скорост. За цената казах - нямам претенции, просто не искам да е излишно надута. Това е, общо взето. Ще се радвам да видя вашите предложения. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом дъното ти подържа SATAII, взимай някой от тези:

WD-500GB-SATAIII-AVGP-7200rpm-32MB

1TB-WD-Caviar-Blue-7200rpm-64MB-SATA3-WD10EZEX (моя фаворит :)  цена-качество)

1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR

1.5T-SG--SATA-6G-64M-7200

Цена-качество са идеални за целта ти. Другото което е не се притеснявай, че са на SATAIII ще работят на SATAII и това няма да ги "спъне" по никакъв начин. Ако ще взимаш SSD, тогава може да се изисква SATAIII за да може да се използва целият потенциал на скоростта им.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре да вземе Сигейта. Аз лично имах синия Уестърн и мога да кажа че хардовете им не струват. Разскърцват се ужасно бързо и не си заслужва изобщо да се занимава човек със тях.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 диск не е критерий за цялостното представяне на марката. Абсолютно все едно е кой диск ще вземеш. E, аз все пак съм леко пристрастен към Hitachi и за това препоръчвам именно тази марка, сега собственост на Тошиба - Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0 Това реално е Hitachi Deskstar 7K1000.D с нова лепенка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесват ми предложенията ви, само искам да ви питам двата Сийгета по какво друго се различават, освен по пространство? Нещо не можах да доловя друга разлика, а този по-големият е с 500гб. повече за 7 лева. :)

Редактирано от eXasis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 диск не е критерий за цялостното представяне на марката. Абсолютно все едно е кой диск ще вземеш. E, аз все пак съм леко пристрастен към Hitachi и за това препоръчвам именно тази марка, сега собственост на Тошиба - Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0 Това реално е Hitachi Deskstar 7K1000.D с нова лепенка.

Не забравяй че след като един диск е бил такъв, може цялата партида от него да се окаже калпава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно скърцането на черните WD. Имам хард диск 160гб WD черен, още първия ден го пускам и започна да скърца здраво, отидох веднага в магазина да го връщам. Там човека ми казва "Нищо му няма на харда това е нормално." След 5 години още си работи а първите една две години не съм спирал компа изобщо и съм сийдвал торенти непрекъснато. Така че за здравината са здрави, ама скърцането ах скърцането, най-шумният компонент във компа. През деня не прави впечатление ама вечер :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Людмил ти хубаво препоръчваш закупуване на Toshiba/Hitachi но и при тях имах хард диск който работеше нормално до като не дойде период при който и при него се проявиха скърцания.

Та как да бъда сигурен че няма да имам отново този проблем със тази тошиба която си препоръчал? http://www.emag.bg/hard-disk-toshiba-1tb-7200-ob-min-32mb-sata-3-0-dt01aca100/pd/EBQDNBBBM/ ?

Mоята тошиба която ми направи този проблем е от серията HTB-DS7AC100 (B)

Произведена през Декември 2010 доколкото виждам от етикета и.

Запитването го отправям към теб защото и аз обмислям закупуване на нов хард диск в най близко време. И евентуално отделяне на още 150 лв за SSD.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да си сигурен в нито една марка или модел. :P Както казва един съфорумник "има два вида хардове, повредени и такива, които ще се повредят" но лично аз от многото марки и модели, които са ми минали през ръцете най-малко брак има при десктоп Хитачи. Имай предвид, че това са много чувствителни устройства и се влияят от какво ли не. Лошо захранване, високи температури, често включване и изключване, дори поставени в гадна кутия с тънки ламарини може да е пагубно за хард диска.

п.п.

За SSD с две ръце съм за Samsung Evo. Малко ти е над бюджета, ама си струва всяка стотинка.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.