Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

driftbeast

Един Вкарващ и Един Изкарващ вентилатор.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Разполагам с 2 Вентилатора 12v от който единия е от захранване http://farm4.staticflickr.com/3716/10375345305_b46f65e7a5_o.jpg. Мисълта ми е може ли на дъно Foxconn A76ML-K v3.0  http://shop.okluge.de/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/image_15470.jpg. Има ли място за тях и къде да ги свържа ? Другият ми въпрос е, като са голи жички накрая може ли да се монтира или трябва с някакъв накрайник ? Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

този от захранването ,просто му оголваш жиците,като червената вкарваш в жълтата на Molex конектора ,черната в черния цвят.А другия вентилатор ,дори и с 3 пинов конектор да е ...ще стане за дъното.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня колегата, този от захранване може да го пуснеш и на 5V ако на 12V ти шуми прекалено. Аз ползвах абсолютно същия(от захранване Delux) пуснат на 5V да хлади един рутер и така беше много тих иначе на пълни обороти бучи много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както са казали колегите-двата към молексите на захранването или единият към дъното,другият към молекс на захранването,ето дъното:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още един вариант.Взимаш това http://www.dekada.com/catalog/oem-cable-splitter-3pin-2x-3pin-p-911.html и от едната страна го свързваш към дъното, мястото за вентилатор за кутията, а от другата там където имаш само черна и червена жичка ги режеш и там свързваш вентилатора от захранването.Там ги свързваш, защото няма жълта жичка, която служи за следене на оборотите на вентилатора.Там където е с жълтата жичка слагаш другия вентилатор, който предполагам е с 3 пинов конектор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

този от захранването ,просто му оголваш жиците,като червената вкарваш в жълтата на Molex конектора ,черната в черния цвят.А другия вентилатор ,дори и с 3 пинов конектор да е ...ще стане за дъното.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Този Molex конектор забоден ли е на дъното или виси ?  Понеже аз имам няколко свободни.http://farm6.staticflickr.com/5508/9438609958_e9eec95a35_o.jpg той се вижда вдясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някъде си го скатал ,като си прибирал кабелите на не висят .Поразгледай за : Публикувано изображение

Оптичното ти устройство е с такъв захранващ конектор,гледай за 2-ри такъв

П.П ако вкараш  ,червената жица в жълтия конектор ,а черната в червения конектор-вентилатора ще работи на 7V,ako на 5V не те устройва 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някъде си го скатал ,като си прибирал кабелите на не висят .Поразгледай за : Публикувано изображение

Оптичното ти устройство е с такъв захранващ конектор,гледай за 2-ри такъв

Да, и като го намеря оголвам двете жички червената и черната на вентилатопа и червената вкарвам в жълтата, а черната в черната, но тези жички как ще се закрепят там няма ли да се извадят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е колкото да ти свърши работа.При мене играят поялника и термошлауха ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е колкото да ти свърши работа.При мене играят поялника и термошлауха ;)

А нещо алтернативно да замени термошлауха ? :D Поялника го имам, но днес никой не работи нито 1 магазин да купя термошлаух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во провери дали тези 12 волта те устройват (за 120мм вентилатор от захранването),ако "да" то предложението на Daredevil_666 е перфекто да метнеш и 2та вентилатора на конектора на дъното.Ако видиш ,че е прекалено шумен ,търсиш начин от Molex конектора (7V,5V)Не е задължително с поялник(тинол,колофон) и термошлаух(както предимно аз си правя),Един изолирбанд ти е предостатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во провери дали тези 12 волта те устройват (за 120мм вентилатор от захранването),ако "да" то предложението на Daredevil_666 е перфекто да метнеш и 2та вентилатора на конектора на дъното.Ако видиш ,че е прекалено шумен ,търсиш начин от Molex конектора (7V,5V)Не е задължително с поялник(тинол,колофон) и термошлаух(както предимно аз си правя),Един изолирбанд ти е предостатъчен.

Мисля, че тези 5 волта ще са ми достатъчни за изкарване, но вкарващия пак ли през молекс-а да го вържа ?

Има още един вариант.Взимаш това http://www.dekada.com/catalog/oem-cable-splitter-3pin-2x-3pin-p-911.html и от едната страна го свързваш към дъното, мястото за вентилатор за кутията, а от другата там където имаш само черна и червена жичка ги режеш и там свързваш вентилатора от захранването.Там ги свързваш, защото няма жълта жичка, която служи за следене на оборотите на вентилатора.Там където е с жълтата жичка слагаш другия вентилатор, който предполагам е с 3 пинов конектор.

2та вентилатора са със жички нямат конектори. Мисля от молекс-а да вържа изкарващия, но вкарващия от къде ? :S Благодаря за съвета. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че тези 5 волта ще са ми достатъчни за изкарване, но вкарващия пак ли през молекс-а да го вържа ?

2та вентилатора са със жички нямат конектори. Мисля от молекс-а да вържа изкарващия, но вкарващия от къде ? :S Благодаря за съвета. :)

Вкарващия, щом няма конектор го връзваш и него към някой молекс. Връзваш го на 12В, ако е прекалено шумен го смъкваш на 7В, ако пак е шумен на 5В.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В повечето магазини за електронни компоненти се продават 3 пинови конектори, които са стандартни и позволяват свързване на вентилатора към дъното. Струват стотинки и се сглобяват елементарно - не е нужен даже и поялник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.