Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sando99

Препоръчайте ми HDD, моля.

Препоръчан отговор

Хора, препоръчайте качествено и тихо HDD 1TB до към 100лв. + 10, 15 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързи сте. :D Преди малко четох мнения за въпросния Seagate Barracuda и там се споменава, че е тих и бърз, НО "Някава недомислена функция във фърмуера, която кара главите да се паркират на всеки 5 минути, независимо дали диска бездейства или работи. Всеки път, когато главите се паркират, диска издава един досаден звук, който е нещо средно между скрибуцане, свистене на вода по водопровод и цвъртене. Звука не е силен, но е досаден - повтаря се на всеки пет минути."

Оправяло се "С промяна на стойността на APM с външна програма." Нямам и идея какво значи това.

Доколкото за WD-а, добри са. В момента ползвам техен, но Black и SATAII и за 4 години няма никакви проблеми. А и този Blue също го хвалят доста.

Изобра за сега се свежда м/у тези двата, кой е по-добрият?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел Toshiba-та, нищо че е с по-малко кеш. Ако трябва да избирам между баракудата и WD, бих взел WD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли голяма разлика м/у Black и Blue? ОС-а засега ще е на новия хард, а по-натам и SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тошибата е с по-малко кеш. Още се колебя м/у Seagate 1TB ST1000DM003 и WDC Blue 1TB? Какво ще кажете по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се чудиш-вземи един черен WD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Някава недомислена функция във фърмуера, която кара главите да се паркират на всеки 5 минути, независимо дали диска бездейства или работи. Всеки път, когато главите се паркират, диска издава един досаден звук, който е нещо средно между скрибуцане, свистене на вода по водопровод и цвъртене. Звука не е силен, но е досаден - повтаря се на всеки пет минути."

Оправяло се "С промяна на стойността на APM с външна програма." Нямам и идея какво значи това.

Те от Seagate, ако не се изс*рат с нещо по дисковете си, просто не могат да живеят!

Вземи си HDD на WD, за да ти е мирна главата - другото е компромис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WD 1Tb blue WD10EZEX-това си вземи-имам го в момента-бързо, тихо и надеждно-6 години имах на единия компир 160Гб уестърн диджитал-и сега бачка без проблем но отесня.Докато на другия-за 4 години 3 сигейта гърмят с лоши сектори и повреда в електрониката-далече са от това което бяха отпреди бяха-бегай надалеч от баракудите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WD 1Tb blue WD10EZEX-това си вземи-имам го в момента-бързо, тихо и надеждно-6 години имах на единия компир 160Гб уестърн диджитал-и сега бачка без проблем но отесня.Докато на другия-за 4 години 3 сигейта гърмят с лоши сектори и повреда в електрониката-далече са от това което бяха отпреди бяха-бегай надалеч от баракудите!

А синия добър ли е за системен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за Seagate съм съгласен ако говорим за серия 11, там проблемите бяха всеизвестни и не са тайна за никого, в момента актуалната е 14 и ползвам такъв (ST1000DM003) вече една година без проблеми, лоши сектори, забиване, води по канализациите и тем подобни легенди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър е за системен.Тошибата нямам мнение за тях-доколкото знам беше китайското поделение на Хитачи, напоследък много влошиха качеството си и не ги препоръчвам.Гледах преди време тестове в нета на тошибите-грееха пове4е и в повечето тестове отстъпваха на сигейт и уест.диг., в общи линии дърво и не си струва.Най добрите в тия тестове бяха баракудите 7200.14, следвани плътно по петите от WD/сините!!/, но за съжаление не са надеждни.Както колегата от предния пост защити 7200.14 , но и те сдават багажа много по-често от дигитала-един от шефовете в Жар-компютърс сервиза ми каза 4е сигейт са над 60% от брака на хардове в момента, следвани от WD зелената серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7000.14 e по-тих и по-бърз от синия,но и аз бих предпочел WD (без зелето).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, мисля да сменявам моя  hdd с друг по -тих.Сега съм  с WD5003AZEX-00K1GA0  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)Преди години имах един hitachi 1TB, беше много тих и с 10 градуса по-хладен от този дето ползвам. Сега какво е положението при тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, препоръчайте качествено и тихо HDD 1TB до към 100лв. + 10, 15 лв.

На фона на трите вентилатора в кутията и един на CPU охлаждането, колко тих го търсиш?

А синия добър ли е за системен?

За системен, вече се взема SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD ще има по-натам. Ами мисля да взема Синия и аз. Разликата и шума със баракудата дали ще са осезаеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD ще има по-натам. Ами мисля да взема Синия и аз. Разликата и шума със баракудата дали ще са осезаеми?

Да,но едва ли другите компоненти са с пасивно охлаждане и да чуваш силно стърженето на харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.