Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на компа му беше изгоряло дъното и харда купих му втора употреба но не иска да запали с 7-цата и сега е xp но върви много бавно може ли да ми кажете къде е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добро описание ни давате на проблема и конфигурацията. Врачката и гадателката ни, са съответно уволнена и банната.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на компа му беше изгоряло дъното и харда купих му втора употреба но не иска да запали с 7-цата и сега е xp но върви много бавно може ли да ми кажете къде е проблема ?

процесора ти е старичък като цяло, но поне е 3,2 гхз би трябвало за леки и ежедневни операции да се справя добре. А когато забива и лаги има ли някаква постоянна харддискова активност / лед индикатора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то е ясен проблема...Слабичка си е машинката и евентуалната самоделка..Иначе закупена 32 битова седмица не би трябвало да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе 7ца , ква седмица на 8/9 годишна щайга - всяка жаба да си знае гьола . Да тества харда с виктория - щото сигурно е пълен с бавни сектори . Хард втора ръка е като изоставена жена :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе 7ца , ква седмица на 8/9 годишна щайга - всяка жаба да си знае гьола . Да тества харда с виктория - щото сигурно е пълен с бавни сектори . Хард втора ръка е като изоставена жена :)

хубаво е да го тества, но дори и да има няма смисъл да си играе да ги изолира, то уиндоуса и новите ОС са интелигентни и сами си прескачат лошите сектори при четене и писане.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубаво е да го тества, но дори и да има няма смисъл да си играе да ги изолира, то уиндоуса и новите ОС са интелигентни и сами си прескачат лошите сектори при четене и писане.

Аз казах бавни - а не лоши , а иначе си прав че смисъл няма - те по бързи няма да станат но ще му е за урок че

НА СТАРО СЕ ВЗИМА ЦИГУЛКА И РАКИЯ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен машината му е достатъчно бърза за уин7-ца. Ако процесора му беше 1гигахерц със 40гб харддиск и 256 рам - тогава съм съгласен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щото сигурно е пълен с бавни сектори .

Колега, такъв термин (поне офизиален) няма.  В дефрагментация, след нова инсталация, пък няма как да търсим причината...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, такъв термин (поне офизиален) няма.  В дефрагментация, след нова инсталация, пък няма как да търсим причината...

Е що да няма - виж на снимката 5/20/50 и 500 ms - неговия ще е 70 процента в 500 ms

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е що да няма - виж на снимката 5/20/50 и 500 ms - неговия ще е 70 процента в 500 ms

Публикувано изображение

Офф, абе термин няма. А това след като преди компа е вървял, а сега не...Как си мислиш. Че изведнъж е възникнала висока латентност на четяшите глави на диска? Щото самата плоча и секторите, практически няма какво да ги направиш...Виж, ако по някаква причина диска е преминал в PIO мод...или по-скоро не е изрлязъл от него след инсталацията. Тогава ще кюти кат костенурка.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

наистина може да има затруднения и запъвания в четенето на пробемни сектори, но в гугъл не намирам резултати свързани със харддискове като потърся "slow sector" Публикувано изображение . Но наистина си прав. Трябваше авторът да тества харддиска със всички софтуери и неща които знае за да е напълно сигурен, че харда е ОК.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах автора е купил и диск втора ръка :( не се знае какво му е положението и няма нищо лошо да прочете статията и да тества , това няма да помогне .

Също може да установи щом машината се бави - да погледне индикацията за достъп до харда - дали има голяма активност . Във какво се изразява бавната работа ?

пп. ако е преминал в пио режим , той трябваше да каже че зарежда първоначална по 10/15 минути :)

Да уточни в какво се изразява цялостно бавната работа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всъщност сега не е с оригиналният си диск. Аз пък го забравих това...:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя селерон още на времето когато беше "актуален" си беше трагедия (имах такъв... голяма мъка), а сега 10 години по-късно няма как да не върви бавно каквото и да е на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя селерон още на времето когато беше "актуален" си беше трагедия (имах такъв... голяма мъка), а сега 10 години по-късно няма как да не върви бавно каквото и да е на него.

Нормално, бил е от бюджетните модели, то точно такава е серията "селерон"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, бил е от бюджетните модели, то точно такава е серията "селерон"

Мисля че бавната работа е от прегряване на дьното на ето тези части защото пареха Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези "части" са пасивни охладители, нормално да са топли. Температурите от скрийншота ти са нормални, в никакъв случай ~40 градуса не е прегряване. Системата е изключително слаба за днешните стардарти, естествено че е бавна. Съжалявам, но според мен си губите времето да търсите проблем, решението е нова конфигурация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но според мен си губите времето да търсите проблем, решението е нова конфигурация.

или Windows XP !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Task Manager-a процеса svchost какви ресурси, като RAM и CPU използва и сложи снимки да ги видим и тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.