Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

medion

Нови компоненти на комп.

Препоръчан отговор

Здравейте, отделих бюджет от около 650лв за ново дъно, процесор и рам памет....другото което имам е захранване 500вата, хард и видео карта gtx 550ti windforce. Като за начало съм се спрял на тези компоненти: 

Дънo- asrock 970 extreme3 r2.0

Процесор- АМД FX 8350 BE

Рам- Gskill 2x4gb 1866mhz

Това добра конфугурация ли е или по-добре нещо на интел.....

По нататък мисля да взема още един хард от 500гб за раид, стария ми е  WD5000AADS от зелените сата 2, та ако взема един WD от черните сата 3 ще работи ли коректно раида.....ест по нататък ако намеря пазар на зеления ще купя още един черен....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва компютъра и какво по-точно е захранването (това от подписа ли е)?За да има раид хардовете трябва да бъдат еднакви, между зелен и черен мисля, че няма да се получат нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва компютъра и какво по-точно е захранването (това от подписа ли е)?За да има раид хардовете трябва да бъдат еднакви, между зелен и черен мисля, че няма да се получат нещата!

Да, захранването и харда са от подписа...бях забравил за него...компютъра се ползва за всичко...просто си обновявам конфигурацията малко и не търся някаква супер производителност. Някъде четох, че трябва хардовете да са с еднаква големина и раида прави така, че върви със характеристиките на по-бавния.  И сега кое е по-удачно...конфугурация на амд или на интел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-UD3 / AMD970/ AM3/+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Общо 661лв.

Зелената серия не е подходяща за инсталиране на ОС ,за това може да вземете едно ссд след време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ти не е надеждно.Трябва да внимаваш с него и при първа възможност подмяна http://www.hardwaresecrets.com/article/Huntkey-Green-Star-550-W-LW-6550SG-Power-Supply-Review/668/7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде четох, че трябва хардовете да са с еднаква големина и раида прави така, че върви със характеристиките на по-бавния

Това си го чел за оперативната памет, ако си имал една пръчка евентуално и я допълниш с друга от същият тип(примерно ДДР 2), но заводски установена на различна честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-UD3 / AMD970/ AM3/+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Общо 661лв.

Зелената серия не е подходяща за инсталиране на ОС ,за това може да вземете едно ссд след време!

Защо не е подходяща за ОС.....не е надежден или е по-бавен?  Няма ли да ми по-добре да взема 2 черни по 500гб и да ги вържа в раид 1 ли беше за по-голяма скорост, от колкото за взема 1ссд за същите пари с 120гб?

Захранването ти не е надеждно.Трябва да внимаваш с него и при първа възможност подмяна http://www.hardwaresecrets.com/article/Huntkey-Green-Star-550-W-LW-6550SG-Power-Supply-Review/668/7

Имаш право, но това до сега не ми е създавало проблеми, все пак има ли някаква програма да го проверя за отклонения при натоварване преди да се насоча към друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.