Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, отделих бюджет от около 650лв за ново дъно, процесор и рам памет....другото което имам е захранване 500вата, хард и видео карта gtx 550ti windforce. Като за начало съм се спрял на тези компоненти: 

Дънo- asrock 970 extreme3 r2.0

Процесор- АМД FX 8350 BE

Рам- Gskill 2x4gb 1866mhz

Това добра конфугурация ли е или по-добре нещо на интел.....

По нататък мисля да взема още един хард от 500гб за раид, стария ми е  WD5000AADS от зелените сата 2, та ако взема един WD от черните сата 3 ще работи ли коректно раида.....ест по нататък ако намеря пазар на зеления ще купя още един черен....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва компютъра и какво по-точно е захранването (това от подписа ли е)?За да има раид хардовете трябва да бъдат еднакви, между зелен и черен мисля, че няма да се получат нещата!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва компютъра и какво по-точно е захранването (това от подписа ли е)?За да има раид хардовете трябва да бъдат еднакви, между зелен и черен мисля, че няма да се получат нещата!

Да, захранването и харда са от подписа...бях забравил за него...компютъра се ползва за всичко...просто си обновявам конфигурацията малко и не търся някаква супер производителност. Някъде четох, че трябва хардовете да са с еднаква големина и раида прави така, че върви със характеристиките на по-бавния.  И сега кое е по-удачно...конфугурация на амд или на интел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-UD3 / AMD970/ AM3/+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Общо 661лв.

Зелената серия не е подходяща за инсталиране на ОС ,за това може да вземете едно ссд след време!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ти не е надеждно.Трябва да внимаваш с него и при първа възможност подмяна http://www.hardwaresecrets.com/article/Huntkey-Green-Star-550-W-LW-6550SG-Power-Supply-Review/668/7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде четох, че трябва хардовете да са с еднаква големина и раида прави така, че върви със характеристиките на по-бавния

Това си го чел за оперативната памет, ако си имал една пръчка евентуално и я допълниш с друга от същият тип(примерно ДДР 2), но заводски установена на различна честота.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-UD3 / AMD970/ AM3/+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Общо 661лв.

Зелената серия не е подходяща за инсталиране на ОС ,за това може да вземете едно ссд след време!

Защо не е подходяща за ОС.....не е надежден или е по-бавен?  Няма ли да ми по-добре да взема 2 черни по 500гб и да ги вържа в раид 1 ли беше за по-голяма скорост, от колкото за взема 1ссд за същите пари с 120гб?

Захранването ти не е надеждно.Трябва да внимаваш с него и при първа възможност подмяна http://www.hardwaresecrets.com/article/Huntkey-Green-Star-550-W-LW-6550SG-Power-Supply-Review/668/7

Имаш право, но това до сега не ми е създавало проблеми, все пак има ли някаква програма да го проверя за отклонения при натоварване преди да се насоча към друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.