Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам за съвет за конфигурация за компютър, до около 1200- -1300 лв.Отделно монитор за 200-250 лв.интелски процесор поне 4 ядрен и AMD видео
Поне 6 гб рам да мога да сложа виртуална машина и за гледане на филми.
И ако може да ми препоръчате някоя що годе свястна кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи 1550лв. всичко. Ето ти предложение:

ASUS H81M-A /1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

Обща стойност - 1 539.39 лв. с ДДС

Не пести от монитора, че той ти е "прозореца" към възможностите на компютъра.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш нужда от 600W. Цялата система ще ти харчи не повече от около 250, така че това, което ти е предложил колегата е предостатъчно и за бъдещ ъпгрейд.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За монитора при тази резолюция няма ли иконите и останалите неща да се виждат твърде дребни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, при по-малък диагонал и висока резолюция е дребно. На мен например на 21.5" 1080p ми е леко дребно и ми е некомфортно без очила, докато на 23" е доста по-добре. Не знам дали си виждал 15.6" лаптоп с FullHD резолюция, ама за човек с неособено добро зрение е доста неудобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ще има ли някакъв проблем ако се смени кутията на тази конфигурация 

http://nikem-bg.net/cart/1024p1r49615p1r46974p1r50071p1r48235p1r46847p1r49716p1r49638p1rf.html

със тази кутия

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541966&t=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ще има ли някакъв проблем ако се смени кутията на тази конфигурация    http://nikem-bg.net/cart/1024p1r49615p1r46974p1r50071p1r48235p1r46847p1r49716p1r49638p1rf.html   със тази кутия   http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541966&t=0

222 лв?  :shock11:

Кутия за 200 лева се слага на конфигурация за доста над Вашия бюджет! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM N300 е много добра кутия за цената си. Със сравнително тънки ламарини, но много здрави. Красива е и може да се организира много добър въздушен поток. Преди седмица сглобявах конфигурация с такава и съм приятно изненадан. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На външен вид изглежда да е добра не знам вътре как е и дали има възможност да се сложи допълнително охлаждане.

Редактирано от Nider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://sky.bg/Details.aspx?ID=22080 Cooler Master Centurion 6. Да има разнообразие. Защо не харесвам N300? Филтри... Няма достатъчно, а има много отвори навсякъде по нея. Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ето до какво стигнах http://nikem-bg.net/...r42370p1rf.html Обаче ми се струва че захранването е малко може ли да бъде сменено със това или не http://nikem-bg.net/...er-Series-CX-V2 И още нещо искам да ползвам рутер и блутут някой може ли да ми каже какво още трябва да се добави към конфигурацията за да мога да ползвам тези неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че тези 50 вата ще изиграят особено важна роля. От друга страна корсара е по-добро захранване... За рутера - нищо не ти е необходимо. Не зная какво имаш предвид, като казваш блутут. Блутут само по себе си нищо не означава. Това е стандарт за свързване на устройства безжично. Вече зависи за какво точно устройство става въпрос, но почти всички идват от магазина с някакво USB устройство за връзка с компютър. Тъй че и в този случай пак нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за блутут става въпрос за телефона да може да се направи безжична връзка със компютъра и така да може да се прехвърлат снимки видео и т.н

ПП

А за захранването няма да е проблем да се смени или.....??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bluetooth за телефона: http://sky.bg/Details.aspx?ID=18726 16 лв и стотинки. Просто пример давам, повечето магазини трябва да имат такива в наличност. За захранването - корсара е едно много добро захранване, и ако не е проблем разликата в цената, все пак бюджетът е надхвърлен, корсара е по-доброто захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване,което ти е предложил Людмил,е 42А/504W +12 и не само че е достатъчно,но ще отнесе и втора карта без да се замисли,ама щом ти се дават повече пари,потърси/изчакай да получат това-SSR 550RM.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново много се извинявам че отново повдигам темата за конфигурация но нещата малко се пообъркаха ( става въпрос за парите).

ако може да ми предложите нова конфигурация  до 1300 - 1350  лв като тези неща от количката влизат вътре във общата цена .

http://nikem-bg.net/cart/42370p1r1024p1rf.html

Процесора по възможност да е интелски. 4 ядреният ми дойде малко скъпичък, 

За видео карта не знам дали може да се намери някоя добра  SAPPHIRE  или  ATI  за по малко пари

RAM - 2x4 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая че си съгласен процесора да нее интелски, ето бърза иидея: Гигабайт а88 чипсет, около 120 лв АМД 750к - 135 лв Гейл 2х4 1600 veloce - 135лв Уестърн диджитъл 1 терабайт син - 107 лв Фортрон райдър 550 вата - 100 лв Сапфир 7790 1 GB DDR5 - 205лв. Всичко 805 лв с отстъпката от никем - 790лв. Цялата система заспа под 1300... http://nikem-bg.net/cart/42370p1r1024p1r48710p1r49909p1r46847p1r1002735p1r47525p1r46974p1rf.html

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изразил точно искам интелски процесор но нещо по ефтино

Не робувай на марки ,да не си ядеш главата после!

GB 970A-DS3P/AM3+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD

CM K350 W/600W PSU

23 LG 23EA63V LED IPS

Общо 1358лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.