Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам за съвет за конфигурация за компютър, до около 1200- -1300 лв.Отделно монитор за 200-250 лв.интелски процесор поне 4 ядрен и AMD видео
Поне 6 гб рам да мога да сложа виртуална машина и за гледане на филми.
И ако може да ми препоръчате някоя що годе свястна кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи 1550лв. всичко. Ето ти предложение:

ASUS H81M-A /1150
I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

Обща стойност - 1 539.39 лв. с ДДС

Не пести от монитора, че той ти е "прозореца" към възможностите на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш нужда от 600W. Цялата система ще ти харчи не повече от около 250, така че това, което ти е предложил колегата е предостатъчно и за бъдещ ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За монитора при тази резолюция няма ли иконите и останалите неща да се виждат твърде дребни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, при по-малък диагонал и висока резолюция е дребно. На мен например на 21.5" 1080p ми е леко дребно и ми е некомфортно без очила, докато на 23" е доста по-добре. Не знам дали си виждал 15.6" лаптоп с FullHD резолюция, ама за човек с неособено добро зрение е доста неудобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ще има ли някакъв проблем ако се смени кутията на тази конфигурация 

http://nikem-bg.net/cart/1024p1r49615p1r46974p1r50071p1r48235p1r46847p1r49716p1r49638p1rf.html

със тази кутия

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541966&t=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ще има ли някакъв проблем ако се смени кутията на тази конфигурация    http://nikem-bg.net/cart/1024p1r49615p1r46974p1r50071p1r48235p1r46847p1r49716p1r49638p1rf.html   със тази кутия   http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541966&t=0

222 лв?  :shock11:

Кутия за 200 лева се слага на конфигурация за доста над Вашия бюджет! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами предложете нещо друго

нещо средно да речем между двете пак  да е  COOLERMASTER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM N300 е много добра кутия за цената си. Със сравнително тънки ламарини, но много здрави. Красива е и може да се организира много добър въздушен поток. Преди седмица сглобявах конфигурация с такава и съм приятно изненадан. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На външен вид изглежда да е добра не знам вътре как е и дали има възможност да се сложи допълнително охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://sky.bg/Details.aspx?ID=22080 Cooler Master Centurion 6. Да има разнообразие. Защо не харесвам N300? Филтри... Няма достатъчно, а има много отвори навсякъде по нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ето до какво стигнах http://nikem-bg.net/...r42370p1rf.html Обаче ми се струва че захранването е малко може ли да бъде сменено със това или не http://nikem-bg.net/...er-Series-CX-V2 И още нещо искам да ползвам рутер и блутут някой може ли да ми каже какво още трябва да се добави към конфигурацията за да мога да ползвам тези неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че тези 50 вата ще изиграят особено важна роля. От друга страна корсара е по-добро захранване... За рутера - нищо не ти е необходимо. Не зная какво имаш предвид, като казваш блутут. Блутут само по себе си нищо не означава. Това е стандарт за свързване на устройства безжично. Вече зависи за какво точно устройство става въпрос, но почти всички идват от магазина с някакво USB устройство за връзка с компютър. Тъй че и в този случай пак нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за блутут става въпрос за телефона да може да се направи безжична връзка със компютъра и така да може да се прехвърлат снимки видео и т.н

ПП

А за захранването няма да е проблем да се смени или.....??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bluetooth за телефона: http://sky.bg/Details.aspx?ID=18726 16 лв и стотинки. Просто пример давам, повечето магазини трябва да имат такива в наличност. За захранването - корсара е едно много добро захранване, и ако не е проблем разликата в цената, все пак бюджетът е надхвърлен, корсара е по-доброто захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване,което ти е предложил Людмил,е 42А/504W +12 и не само че е достатъчно,но ще отнесе и втора карта без да се замисли,ама щом ти се дават повече пари,потърси/изчакай да получат това-SSR 550RM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново много се извинявам че отново повдигам темата за конфигурация но нещата малко се пообъркаха ( става въпрос за парите).

ако може да ми предложите нова конфигурация  до 1300 - 1350  лв като тези неща от количката влизат вътре във общата цена .

http://nikem-bg.net/cart/42370p1r1024p1rf.html

Процесора по възможност да е интелски. 4 ядреният ми дойде малко скъпичък, 

За видео карта не знам дали може да се намери някоя добра  SAPPHIRE  или  ATI  за по малко пари

RAM - 2x4 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая че си съгласен процесора да нее интелски, ето бърза иидея: Гигабайт а88 чипсет, около 120 лв АМД 750к - 135 лв Гейл 2х4 1600 veloce - 135лв Уестърн диджитъл 1 терабайт син - 107 лв Фортрон райдър 550 вата - 100 лв Сапфир 7790 1 GB DDR5 - 205лв. Всичко 805 лв с отстъпката от никем - 790лв. Цялата система заспа под 1300... http://nikem-bg.net/cart/42370p1r1024p1r48710p1r49909p1r46847p1r1002735p1r47525p1r46974p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изразил точно искам интелски процесор но нещо по ефтино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изразил точно искам интелски процесор но нещо по ефтино

Не робувай на марки ,да не си ядеш главата после!

GB 970A-DS3P/AM3+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

GB R9 270X OC 2GB GDDR5 GV-R927XOC-2GD

CM K350 W/600W PSU

23 LG 23EA63V LED IPS

Общо 1358лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.