Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Daylight Dancer

Проблем с графичен драйвър Lubuntu 13.10

Препоръчан отговор

След инсталация(успешна) се вижда следния работен плот :

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/8a71dc0f7338313d3781b69d27c18de7/19102013756u/

Видео картата май е S3-ка.

Става въпрос за лаптоп Medion Cytron TCM Ef2d

Ако имате препоръка за друго дистро, което да върви добре на 1.5/512+128/80HDD, да може да се инсталира от CD/DVD и да може да му се сложи български интерфейс казвайте

мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се сблъсквал с такава екзотична видеокарта. В Debian има модул за S3, но не знам, дали ще подкара въпросният модел видеокарта.  Запиши няколко Live CD -та на различни дистрибуции с Lxde и тествай. На която тръгне графиката - тази инсталирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тези параметри на машината не би трябвало да си помисля за версия на Ubuntu след 12.04 заради PAE ядрото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха аз имам такава видео карта S3-vigre/dx  86c375.Редактирай си xorg.conf да зарежда vesa вместо s3virge,добави nomodeset към bootloader-a щото това дръвце не работи със KMS.

Сега малко градивни "плюнки" - Да сложиш на таква машина *бунту система е overkill.Едно от нещата което ме дразни е splashscreen-a не виждаш какво зарежда системата има ли грешки и т.н.Както и в твоя случай.Ако можеш дай и файала /var/log/Xorg.O.log

пп

ВСички манипулации трябва да станат през живо СД :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е,че recovery mode ми се появи като опция на Lubuntu-то та мога да стигна до root конзола,

При Debian-а графиката е наред, но не ми разпознава тъч пада(когато съм буутнал live 486), а и не ще да ми редактира дяловете - дава ми грешка.(това пак на live 486). Live 686-pae още не съм пробвал. Debian-а вече ми затри инсталирания Lubuntu. Пробвам да го инсталирам(debian) през non-graphic интерфейс и през графичния интерфейс, но при зареждане на допълнителни компоненти машината се спира.

EDIT машината първо пробвах да й сложа XP, но при форматиране на дяла, на който ще се инсталира windows-а лаптопът се рестартира. Това при два различни диска на XP. Хардът е тестван с HD tune(не на quick ами на normal) и няма грешки, а на Health Ми пише OK.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LIve CD - тата на Дебиан стават само за демонстрация. Култов номер е да пропуснат да сложат GRUB на тях. Трябва ти изсталационен диск DVD-1. Доколкото знам обаче, те са само с PAE-686 ядро. Ако все пак успееш да подкараш това ядро на твоят хардуер, след инсталацията лесно ще инсталираш linux-headers-486 и linux-image-486. С тъчпада никога не съм имал проблеми под Дебиан. За всеки случай - инсталирай task-laptop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скапана работа. Инсталирах Debian-а от LiveDVD-то. GRUB и LILO Отказаха да се инсталират. Сега не мога ли нещо от hiren или де да знам как да инсталирам някакъв boot manager? Сега ми показва AMD 1.5Ghz external cache : 256K И една _ която мига и дотам. Няма индикация по диодите, че нещо зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Груб2 се преинсталира с няколко телодвижения. Остави хирент за "джам разбирачите". За лило съм пас, там диригента е властелина на пръстена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- добре си направи нова инсталация от DVD-1. Ако тръгне, естествено. Все пак- пусни едно 32 битово Lubuntu 12.04 от Live CD и виж, дали няма да тръгне от диска. С Debian, дори да е инсталиран, трудно ще се оправиш с LXDE версията. Много е оголена и ако нямаш готови конфигурационни файлове ще ти трябват часове, докато я докараш до състоянието на Lubuntu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква грешка ти дава Lilo ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Profruit няма да ти се разсърдя да кажеш как да стане. Хирена мъчих с него мъчих и до никъде. В момента boot manager Ми е Grub4dos 0.4.5 И започва с grub>

cop...не ми се прави инсталация след инсталация като само boot manager трябва да се качи. Най-вероятно си прав, но за сега се отдръпвам от този вариант

tux какво значение има след като няма да повторя инсталацията от Debian DVD-то отново. ако може да се инсталира по някакъв начин само Lilo-то съм отворен за напътствия. Имам DVD-RW, дискове, та чак и флопи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше ти казано как да направиш нешата - чрез живо сд,моунтваш си root партицията,chroot-ваш я и инсталираш lilo/grub.Ако даде грешка я показваш.Явно искаш да стане на готово,защото и със видеото не си пробвал а направо си преинсталирал.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.