Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, имам проблем с един стар, но верен компютър.

В последно време (към една седмица) компютърът започна да се изключва сам, около 1 минута след стартиране се изключва все едно е изключен от контакта.

После когато натисна копчето за старт не тръгва. 

Изключвам го от контакта или захранването, включвам го и стартирам, тръгва и си върви стабилно докато го изключа (Turn off).

Та какво може да прави този проблем?

Според мен захранването прави някакви проблеми (Fortron 400W), също забелязвам че и звука започна да прави номера, но предполагам проблема е софтуерен.

Ето малко снимки на системата.

Публикувано изображение

и температурите без натоварване и с натоварване.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами компютъра вече ти изневеравя. Вероятно проблемно захранване. Отвори компютъра и виж да не би да имаш подути кондензатори по дъното или захранването.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с друго захранване, ако имате възможност, мисля че проблема е там. Температурите иначе са идеални. :)

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щайгите за домати и ябълки. Следващия път темата ще замине в коша!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щайгите за домати и ябълки. Следващия път темата ще замине в коша!

Извинявам се, идеята ми беше да разведря обстановката, но тук явно е строго технически форум.

Ами компютъра вече ти изневеравя. Вероятно проблемно захранване. Отвори компютъра и виж да не би да имаш подути кондензатори по дъното или захранването.

По-дъното няма надути кондензатори, повечето са танталови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, идеята ми беше да разведря обстановката, но тук явно е строго технически форум.

По-дъното няма надути кондензатори, повечето са танталови.

Провери ли и в захранването. Не е задължително да са подути. На колко време е компютъра. Може да се е изпрарил елетролита и те да не работят. Все пак ако имаш въмозжност тествай с друго захранване както те е посъветлва колегата ComerciaL. Не се ядосвай на Капитана, просто му е омръзнало цял ден да трие, предупреждава и коригира теми. А и признай че ПС-то не е щайга. Ако се отнасяш така с него значи не го уважаваш ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли и в захранването. Не е задължително да са подути. На колко време е компютъра. Може да се е изпрарил елетролита и те да не работят. Все пак ако имаш въмозжност тествай с друго захранване както те е посъветлва колегата ComerciaL. Не се ядосвай на Капитана, просто му е омръзнало цял ден да трие, предупреждава и коригира теми. А и признай че ПС-то не е щайга. Ако се отнасяш така с него значи не го уважаваш ;)

Добре утре ще видя и захранването и ще пиша. Старичък е компютъра 5+ годишен. За щайга се сетих защото един приятел си беше направил компютъра в щайга за бира :) ако намеря някъде снимки ще покажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре утре ще видя и захранването и ще пиша. Старичък е компютъра 5+ годишен. За щайга се сетих защото един приятел си беше направил компютъра в щайга за бира :) ако намеря някъде снимки ще покажа.

Направо тествай с друго захранване. Щом е 5+ тя работата е ясна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам под ръка друго захранване. 

Захранването няма видимо надути кондензатори.

Забелязах, че се изключва след като изключа разклонителя от копчето (имам в предвид, че когато след спиране на компютъра изключа разклонителя) .

Когато не е изключен разклонителя от копчето не се изключва често.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам под ръка друго захранване. 

Захранването няма видимо надути кондензатори.

Забелязах, че се изключва след като изключа разклонителя от копчето (имам в предвид, че когато след спиране на компютъра изключа разклонителя) .

Когато не е изключен разклонителя от копчето не се изключва често.

Е ако искаш наистина да си съсипеш машината твоя работа. Прави се диагностика. Това е стандартна процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ме навежда на мисълта че има нещо в това захранване :( когато си оставил включен разклонителя , във захранването остават работещи вериги SB , подвържат може би кондензаторите топли и затова тръгва , чакай да застудее още времето и ще започнат по големи мъки .

Освен да се надуват кондензаторите , те също така и изсъхват и няма как видимо да разбереш :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля , че захранването е проблема, ще стане ясно като го сменя, но компютъра е стар и мисля да го заменя с нещо ново 900 до 1200лв. (Игри не играя, трябва ми предимно за работа, графичен дизайн).

Тука обмислям тази конфигурация струва ли си, ако можете да дадете някакъв съвет дали я бива или нещо по-добро.

1 x Видео карта Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB, GDDR5, DVI, PCI-E

23999 лв.

1 x Flash SSD Kingston V300 2.5", 60GB, SATA 3

11099 лв.

1 x Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 550W

12199 лв.

1 x Хард диск WD Син, 500GB, 16MB, 7200 об./мин, SATA 3

10499 лв.

1 x Кутия Thermaltake V4, ATX Mid Tower, Без захранващ блок, Черна

9799 лв.

1 x DVD записвачка Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk

2999 лв.

1 x Комплект памети Dual Channel Corsair 4GB (2 х 2GB ), DDR3, 1600MHz, Радиатор

11099 лв.

1 x Процесор Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

33499 лв.

1 x Дънна платка Gigabyte Z77-DS3H, socket 1155

18299 лв.

1 x Охладител Thermaltake Contac 21 съвместим с Intel/AMD

5599 лв.

1 x Вентилатор Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм

1399 лв.

Общо:

1.27140 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След обстойно преглеждане на захранващият блок установих, че има леко надути 2 малки кондензатора.

Публикувано изображение

Мисля да поръчам това Nox Urano SX 500, 500W.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След обстойно преглеждане на захранващият блок установих, че има леко надути 2 малки кондензатора.

Публикувано изображение

Мисля да поръчам това Nox Urano SX 500, 500W.

Несертифицирано, шумно, с беден набор от конектори! Прежали още 20 на лева и си вземи нещо свястно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.